Jak wyłączyć iMessage dla kontaktu, który nie ma już iPhone'a


19

Znajoma miała iPhone'a, a kiedy dodałem jej kontakt, ustawiłem jej numer jako „iPhone”. Niedawno ma urządzenie z Androidem, ale mój iPhone próbuje jej iMessage, nie trzeba dodawać, że nie odbiera moich wiadomości. Mogę oczywiście nacisnąć i przytrzymać każdą wiadomość i „wysłać jako SMS”, ale chciałbym bardziej trwałe rozwiązanie.

Jak mogę sprawić, by mój telefon zawsze wysyłał do niej wiadomości SMS?

Odpowiedzi:


14

Aby wyłączyć iMessage w telefonie (tym, który zmienił się z iPhone'a na coś innego): http://support.apple.com/kb/ts5185

Ponieważ to nie Twój telefon wymaga zmiany, Twój przyjaciel musi podjąć działanie w celu zatwierdzenia wniosku o wyrejestrowanie swojego konta iCloud / AppleID z numeru telefonu - https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage

Tak długo, jak ich numer SMS jest powiązany z iMessage za pomocą Apple ID, podczas wysyłania preferowane będzie dostarczanie iMessage przez iOS. Jeśli musisz wysłać SMS-a bez naprawy konta, możesz całkowicie wyłączyć iMessage na swoim iPhonie, a następnie wysłać SMS-a przez operatora komórkowego do tego kontaktu przed ponownym włączeniem iMessage, jeśli chcesz mieć to do innych rozmów.


To jedyny sposób +1
Rob

1

Wygląda na to, że istnieje jedna lub dwie skomplikowane metody ręcznego resetowania numeru telefonu danego kontaktu, aby zatrzymać wysyłanie do niego wiadomości iMessages, polegające na włączaniu i wyłączaniu ustawienia iMessages oraz ponownym uruchamianiu i resetowaniu telefonów, a także usuwaniu kontaktu i ręcznym dodawaniu go ponownie jeden z iPhone'ów. Ten sposób wydaje się dość szalony i mam nadzieję, że Apple wymyśli lepszy sposób rozwiązania tego problemu.

W międzyczasie, jeśli wyślesz wiadomość do użytkownika spoza programu iMessages, a wiadomość będzie zawierać czerwony wykrzyknik (pokazujący, że nie został wysłany), możesz dotknąć wykrzyknika i wybrać opcję „Wyślij jako wiadomość tekstową”. Zrób to jeszcze dwa razy z tym samym kontaktem i wydaje się, że aplikacja Wiadomości w końcu łapie, że chcesz wysyłać tylko wiadomości tekstowe do tego konkretnego kontaktu.


Może to tymczasowo rozpoznać, ale kiedy następnym razem wyślesz im wiadomość, spróbuje przejść ponownie przez iMessage.
Madivad,

@Madivad - Prawda, ale przynajmniej w przypadku krótkich rozmów wydaje się, że działa dobrze. Ostatecznie, Apple jest naprawdę odpowiedzialny za ten bałagan - powinni to naprawić :(
geerlingguy

Próbowałem sztuczki „wyślij jako SMS” więcej razy, niż myślę. Wydawało się, że działa w iOS 6 - ale 7 i 8 stają się coraz bardziej natarczywe, że numer, na który wysyłam, to numer iPhone'a. Jego właściciel twierdzi, że nigdy tak nie było.
Tetsujin

1

Kliknij dwukrotnie tekst, jeśli już go wysłałeś. Wtedy będziesz miał opcję wysłania go jako wiadomości tekstowej i mam nadzieję, że przejdzie.


Nie na iOS 8, to na pewno :(
Tetsujin

Długie kliknięcie wysłanej wiadomości spowoduje zaproponowanie „Wyślij SMS-em lub MMS-em” tuż po naciśnięciu przycisku „strzałka w górę”, aby ją wysłać. Po prostu dotknij tego wyboru
lauhub,

-1

Możesz spróbować przejść do ustawień iMessage (znajduje się w Ustawienia> Wiadomości) i przełączyć przełącznik, aby wyłączyć i ponownie włączyć iMessage. To może ewentualnie zresetować powiązane kontakty.


1
To w żaden sposób nie rozwiązałoby problemu. Jedynym sposobem, który by pomógł, jest pozostawienie go przez użytkownika (nadawcę)
Madivad

@Madivad Podaję możliwe rozwiązanie, a nie jednoznaczną odpowiedź.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.