Czy można wyłączyć osobisty hotspot na iPhone'ach z profilem konfiguracji?


9

Firma, dla której pracuję, ma problem z tym, że użytkownicy gromadzą ogromne rachunki za dane za pomocą modemu internetowego hotspot na iOS. Czy istnieje sposób, w jaki możemy przekazać profil, który wyłączy tę funkcję? Przejrzałem Narzędzie konfiguracji iPhone'a i nie mogę znaleźć żadnych ustawień dla tej funkcji.


Jeśli mówisz o iPCU, masz na myśli Apple Configurator czy co?
emocje

Odpowiedzi:


2

Począwszy od systemu iOS 9.2, nie ma możliwości wyłączenia funkcji Hotspot osobisty za pomocą profili konfiguracji.

W tej chwili najlepsze, co możesz zrobić, to użyć serwera MDM do zgłaszania stanu funkcji Hotspot osobisty i ręcznego instruowania użytkowników o wyłączeniu go lub zarządzeniu wyłączenia go przez operatora.


2

Tak, możesz. Właśnie rozmawiałem z AT&T i przeprowadzają mnie przez proces. Mam IPHONE 6. Przejdź do Ustawienia # Ogólne # Ograniczenia, wybierz WŁ. # Dane # wybierz "Nie zezwalaj na zmiany"


1

Nie jest to dokładnie to, czego szuka OP, ponieważ ich pytanie pochodzi z kontekstu biznesowego, ale dla tych, którzy mogą być zainteresowani tym pytaniem z powodów związanych z kontrolą rodzicielską: Myślę, że kiedy Qustudio jest skonfigurowane za pomocą VPN zgodnie z instrukcją link poniżej skutkiem ubocznym jest to, że tethering jest skutecznie wyłączony (nadal możesz tethering i podłączać urządzenia, ale te podłączone urządzenia nie będą miały dostępu do Internetu przez tethering).

https://www.qustodio.com/pt/help/article/2076783/ (Uwaga: Myślę, że użycie nadzorowanej konfiguracji telefonu w łączu może nie być konieczne, prawdopodobnie jakikolwiek sposób ustawienia Qustudio na iOS będzie działał. Chociaż jest to prawdopodobnie najbardziej niezawodna konfiguracja)


0

Jeśli nie możesz znaleźć opcji w iPCU, wydaje się, że prawdopodobnie nie ma sposobu na wyłączenie funkcji Hotspot osobisty. Czy jest jakiś sposób na anulowanie opcji tetheringu u swojego operatora? (Jeśli nie jesteś świadomy, operatorzy udostępniają tethering jako opcję, którą można wyłączyć / włączyć na poziomie operatora z własnej woli.)


-3

zazwyczaj jesteś w stanie tworzyć / edytować / konfigurować / obsługiwać / rozpowszechniać profile za pomocą Menedżera profili jako części Mac OS X Server


Pytający wydaje się szukać bardziej szczegółowych instrukcji.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.