Nie można uruchomić z zewnętrznego dysku DVD


1

Zmieniłem mój wewnętrzny dysk DVD na dysk SSD Crucial m4 i umieściłem DVD w zewnętrznej obudowie.

Próbuję zaktualizować oprogramowanie sprzętowe SSD i zainstalować Mavericks, ale nie mogę uruchomić systemu z wyjątkiem płyty instalacyjnej DVD systemu MAC.

Próbowałem

  • uruchom oficjalną płytę DVD z aktualizacją Crucial: zawiesza się
  • zainstaluj system Windows 7: zawiesza się
  • zainstaluj Windows 7 na bootcampie: zawiesza się on przy starcie systemu Windows
  • zainstaluj Windows XP: nie uruchamia się
  • boot Hirens 15.1: uruchamia Mini Windows XP, ale nie mogę uruchomić programów DOS

Zresetowałem także SMC i NVRAM, bez powodzenia.

Wszelkie pomysły, dlaczego nie mogę uruchomić niczego innego niż MAC OS? Co jest nie tak: napęd DVD, EFI lub coś innego?


Mówisz, że zawiesza się, ale jak długo czekałeś na instalację przed zakończeniem? Miałem podobny problem: instalacja przestała mówić 1 sekundę przed kontynuowaniem (wydawało się, że została powieszona). Musiałem poczekać pół godziny iw końcu proces instalacji został ponownie uruchomiony i kontynuowany.
lauhub

Potem widzę „naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić z DVD ...” Naciskam dowolny klawisz i zawiesza się. Czekałem na niego przez 5 minut i bez postępu… Kiedy próbuję uruchomić Crucial CD aktualizacji, gdy linux jądro zaczyna się ładować zawiesza się po kilku ładowaniach (ładowanie vmlinuz.gz ..........)
HackMan

Masz jakieś pomysły?
HackMan

Czy sprawdziłeś swoje DVD? Czy próbowałeś utworzyć bootowalny dysk USB? Czy jesteś dyskiem SSD i innymi dyskami bez błędów? Który model masz? Czy jest kompatybilny z Mavericks?
lauhub
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.