Jak ograniczyć buforowanie w Mail for Mavericks?


21

Mam naprawdę małą pojemność MacBooka Air. Na początku tego roku odkryłem, że mogę utrzymać jego użyteczność bez wielu ostrzeżeń o „małej ilości miejsca na dysku”, ograniczając buforowanie wykonywane przez Safari i Mail. W Safari było to łatwe, jest w Preferencjach, ale w Mail było trochę zakopane - wybierz konto, zakładkę zaawansowane, a następnie „nie przechowuj kopii żadnych wiadomości”.

Problem polega na tym, że wydaje się, że w Mavericks preferencje zniknęły. Czy istnieje odpowiednik? Znowu brakuje mi miejsca na Air.Preferencje, o których mówisz, nie były obecne w żadnej niedawnej aplikacji Mail.app (wróciłem do Lion). Jedyne ustawienie „nie przechowuj kopii” dotyczyło wybranych skrzynek pocztowych, a wiadomości e-mail były zawsze przechowywane lokalnie, a opcja „ nie przechowuj” polegała na unikaniu przechowywania ich na serwerze, jeśli zaznaczono pole wyboru. Nie na odwrót, jak napisano ... Oto wersja tego okna dialogowego Mountain Lion .
bmike

Odpowiedzi:


5

Po przejrzeniu aktualizacji poczty w Mavericks wygląda na to, że mam złe wieści. Nie wydaje się być w dowolny sposób, aby wyłączyć Mail Mavericks przechowywanie lokalne kopie wiadomości (oczywiście, można zaoszczędzić trochę miejsca zapobiegając Mavericks przechowywanie lokalne kopie załączników).

Jeśli brakuje ci miejsca do tego stopnia, że ​​kilka GB lokalnej pamięci masowej ma szczególne znaczenie, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi e-mail obsługującej automatyczną archiwizację wiadomości (w celu przeszukiwania archiwum który jest przechowywany na serwerze, uwalniając w ten sposób miejsce na komputerze, które zajęłyby zarchiwizowane wiadomości) lub rutynowo usuwam wiadomości ze skrzynki odbiorczej i przechowujemy je w innym miejscu (np. na NAS). Ponieważ wydaje się, że Twoim celem jest, aby Twoje wiadomości były łatwo dostępne do wyszukiwania i innych celów, pierwsza opcja prawdopodobnie bardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeden z możliwych sposobów skonfigurowania drugiej opcji (tj. Rutynowe przenoszenie wiadomości ze skrzynki odbiorczej) może być dla Ciebie odpowiedni. Co chcesz zrobić, to utworzyć regułę, która automatycznie przekieruje Twoją wiadomość e-mail na drugie konto (usługa e-mail, której używasz na tym koncie, zależy wyłącznie od Ciebie), a następnie usunie przekazaną wiadomość e-mail ze skrzynki odbiorczej (możesz to zrobić automatycznie po odczytaniu wiadomości / po określonej liczbie dni lub za pomocą skrótu klawiaturowego, w zależności od tego, co jest preferowane). W ten sposób pamięć lokalna pozostanie niewielka (tylko nieprzeczytane wiadomości lub najnowsze wiadomości, w zależności od konfiguracji reguły), ale konto zewnętrzne będzie miało pełne archiwum wiadomości. Następnie możesz uzyskać dostęp do tego archiwum w przeglądarce bez wpływu na dostępne lokalne wolne miejsce.


11

W Gmailu możesz nieco rozwiązać ten problem za pomocą:

Settings> Forwarding and POP/IMAP> Folder Size Limits> Limit IMAP folders to contain no more than this many messages=1000

Ponadto w Mac Mail nadal możesz wyłączyć Automatically download attachments.

Zostawi Ci to tekst 1000 najnowszych wiadomości z każdej etykiety GMail.


Używam Google Apps dla Firm od ponad 6 lat na wielu kontach i nigdy wcześniej nie zauważyłem tej opcji, dziękuję!
David Taiaroa

2

Nie ma sposobu, aby powstrzymać Mail przed buforowaniem wszystkiego w Mavericks.

** * Jedyne, co możesz zrobić, to powiedzieć, aby przestał buforować tylko załączniki. Zaznacz w Preferencjach -> Konta -> zakładka Zaawansowane ... trzecie pole wyboru od góry, odznacz „Automatycznie pobieraj załączniki”


2

Mam wrażenie, że OS X Mail przechodzi gruntowny remont, aby uczynić go bardziej usługą, a mniej aplikacją.

 • Wykorzystuje więcej plików bazy danych do śledzenia rzeczy, niż w przeszłości były to po prostu pliki w systemie plików.
 • Wyszukiwanie wykorzystuje światło punktowe, a na wolniejszych komputerach występują opóźnienia między uruchomieniem aplikacji a wyciąganiem wiadomości e-mail, co powoduje, że wielu uważa, że ​​cała architektura jest chwiejna i bardziej podatna na błędy.
 • Włączanie i wyłączanie kont często powoduje dziwne zachowanie, gdy liczba oznaczonych wiadomości nie jest aktualizowana.
 • Korzysta z większej liczby pomocników, aby zrównoważyć wewnętrzne przepływy pracy związane z obsługą wiadomości, a to także wprowadza większą złożoność, szansę na uszkodzenie lub zawieszenie się, gdy chcesz zamknąć pocztę lub usunąć wiadomość, a serwer poczty jest wolny lub niedostępny.
 • Jest przerabiany, aby objąć nowe technologie Apple, takie jak PowerNap / AppNap / etc ... i niektóre stare zachowania, które nie pasują dobrze do tych zmian, są eliminowane.

W przypadku osób przyzwyczajonych do programu Outlook poczta Mavericks firmy Apple zawsze działa tak, jakby działała w trybie offline - buforuje wszystkie wiadomości, dzięki czemu nigdy nie stracisz starych wiadomości e-mail podczas pracy bez połączenia sieciowego.

Mail.app pobiera każdą wiadomość IMAP, którą może zdobyć, w każdym folderze, o którym wie, że istnieje.

O ile nie chcesz używać innego klienta poczty e-mail, który ma tę funkcję (a Google utrzymuje, że większość klientów działa tak, jak chcesz), będziesz musiał zachować całkowitą pamięć IMAP i miejsce na załączniki w ramach alokacji, którą chcesz w OS X.

W GMAIL wprowadzono zmiany po stronie serwera, aby umożliwić tego rodzaju filtrowanie folderów (zwanych także etykietami) po stronie serwera. (To filtrowanie jest naprawdę potrzebne, jeśli masz wiele etykiety na wiadomości, ponieważ może skończyć się z pięciu lub więcej kopii jednej wiadomości e-mail w tej sprawie.) Ludzie Widziałem, że decydują się na nie poradzić sobie z wyboistej zmian pocztowego poruszają albo do MailMate lub w niektórych przypadkach przy użyciu mutt / pine / elm, jeśli używali tych klientów pocztowych w przeszłości i pracowali głównie z pocztą jako wiadrem tekstowym.

Apple ma funkcję Exchange na iOS, aby ograniczyć pobieranie do określonego przedziału czasowego, ale to także wymaga działania po stronie serwera do działania. Zaletą iOS Mail jest to, że pobrane treści zostaną automatycznie zniszczone, jeśli miejsce w pamięci flash osiągnie poziom ostrzegawczy i krytyczny. Tylko jeśli wystarczająca liczba osób wyśle do Apple informacje zwrotne lub raporty o błędach, oczekuję zmiany w OS X Mail.


3
@bike: nieprawda. Począwszy od wersji 10.6.8 włącznie, Mail.app miał opcję „nie przechowuj kopii żadnych wiadomości”. I to załatwiło sprawę. Wiadomości, które archiwizuję lokalnie, są przechowywane na lokalnym serwerze imap, wszystko czego nie chcę (lub chcę zachować zdalną kopię), pozostawiam na serwerach Gmaila. W ogóle nie jestem zainteresowany posiadaniem dodatkowych kopii (często wielu kopii)! Nie doceniam też wcale, że nie jest już możliwe przechowywanie haseł, więc wygląda na to, że wróciłem do korzystania z Thunderbirda po przejściu do wersji 10.9. Chyba że ktoś znajdzie sposób obejścia problemu, aby ponownie uruchomić pocztę w wersji 10.6 O: -
RJVB

Było to możliwe, jak zauważa RJVB. Nie wymyśliłem fałszywego pytania.
bpapa

1
Z pytaniem oznaczonym jako Mavericks przypuszczałem, że rozmawiamy tylko o 10.9 Mail. Nigdy nie korzystałem z ustawienia „nie przechowuj kopii”, ale możesz mieć rację, że działało tak, jak w reklamie starszego systemu operacyjnego. Nowa poczta z pewnością ma charakter dzielący i polaryzujący - niektórzy doceniają zmiany, inni gardzą nimi - ale nie brakuje opinii tutaj i gdzie indziej. Wiele dobrze wyjaśnionych opinii wydaje mi się uzasadnionych po rozważeniu przypadku użycia różnych osób, które są często znacząco różne.
bmike

@rjvb Zredaguję mój post - może być o wiele jaśniejszy i powiedziałem „nigdy”, kiedy powinienem był się lepiej kwalifikować / wyjaśniać. Dzięki za ten pomocny komentarz!
bmike

-3

Co jeszcze robisz na MacBooku Air, który ma pękające szwy w GB?

Rekomendacje

 1. Onyx: http://www.titanium.free.fr Uruchom i wyczyść, a następnie napisz skrypt na świeższą ścieżkę. Nie jest destrukcyjny, ale usuwa gunk.

 2. Usuń i zablokuj obraz RAM zapisany na woluminie początkowym. Twój Mac automatycznie i inteligentnie tworzy obraz pamięci RAM w trybie uśpienia (hibernacji), dzięki czemu jeśli urządzenie nagle straci moc, nie będziesz go używać przez długi czas, a bateria ulegnie wyczerpaniu, możesz uruchomić ponownie i wszystko jest tak, jak było. Jeśli nie masz tego problemu, w którym występuje utrata zasilania (zawsze), postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, o ile masz doświadczenie w uniksie / sudo.

  Najpierw wyłącz tryb hibernacji:

  sudo pmset -a hibernatemode 0

  delete / private / var / vm / sleepimage:

  sudo rm /private/var/vm/sleepimage

  utwórz pusty plik i nazwij go „sleepimage”:

  touch /private/var/vm/sleepimage

  zmień jego flagę na odporną:

  chflags -uchg /private/var/vm/sleepimage

Po tym wszystkim powiedziane i zrobione będziesz mieć taką samą ilość GB zapisaną na komputerze Mac, jak masz GB pamięci RAM.

HDD i SSD są podobne pod jednym względem, zachowaj dysk 30% za darmo przez cały czas, aby uzyskać najlepszą wydajność.


1
Głosowanie w dół, gdybym mógł. Wyłączanie hibernacji i uśpienia nie jest najlepszym sposobem na radzenie sobie z brakiem miejsca na dysku i jest nie na temat w pytaniu o wykorzystanie dysku Mail.app.
lkraider

Brak odpowiedzi na pytanie
Jason S
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.