Cmd + Tab nie działa na ukrytych lub zminimalizowanych oknach


46

Kiedy chcę przełączać się między oknami za pomocą Cmd + Tab, nie działa to z ukrytymi lub zminimalizowanymi oknami. Widzę ikony tych okien w przełączniku aplikacji, ale wybranie ich nic nie robi. Jak mogę to ponownie uruchomić?

Odpowiedzi:


84

Ten jest nieco trudny:

  • naciśnij ⌘ Cmd+, ⇥ Tababy wyświetlić uruchomione aplikacje. Trzymaj dalej ⌘ Cmd.

  • naciskaj, ⇥ Tabaż wybierzesz aplikację

  • naciśnij ⌥ Optioni puść ⌘ Cmd.
    (Musisz zwolnić ⌘ Cmdpo naciśnięciu ⌥ Option!)


6
Dziękuję, że zadziałało. Nie jest to jednak zbyt intuicyjne. Czy istnieje powód, dla którego konieczne jest naciśnięcie opcji, aby odzyskać aplikację?
urbaindepuce

3
Nie znałem tej sztuczki. Trochę trudne dla palców.
Nicolas Barbulesco

3
Po zagraniu oto kilka notatek. Wbrew pozorom sztuczka Option nie pokazuje wszystkich okien w aplikacji docelowej. Tak długo, jak aplikacja docelowa ma co najmniej jedno nie ukryte okno, sztuczka Option nic nie robi. W przeciwnym razie, gdy aplikacja docelowa ma jedno lub więcej ukrytych okien, sztuczka Opcji pokazuje jedno i tylko jedno z tych okien. Jeszcze bardziej interesujące: w przypadku aplikacji takich jak Terminal lub Monitor aktywności, trik Opcja spowoduje utworzenie nowego okna. W rzeczywistości Apple Tab z lewą Option jest odpowiednikiem kliknięcia docelowej aplikacji w Docku.
Nicolas Barbulesco

3
Czy istnieje sposób, aby uczynić to „odwrotnym”?
Kyslik

3
byłoby miło, gdyby osx mógł być skonfigurowany tak, aby zachowywał się tutaj poprawnie ... osx jest coraz bardziej za Linuksem każdego dnia
Scott Stensland

22

Użyj ⌘ Cmd-, Tababy przejść do żądanej aplikacji, a następnie trzymając wciśnięty ⌘ Cmdprzycisk, naciśnij strzałkę lub . Spowoduje to wyświetlenie okien aplikacji w Expose. Wybierz żądane okno za pomocą klawiszy strzałek i naciśnij, Returnaby je aktywować.

http://www.macworld.com/article/1152366/commandtabminimizedwindows.html


Uznał ten nowszy artykuł za przydatny i na temat tego pytania. macworld.com/article/2048857/…
Ted

jest to prawda, ale nie widzę korzyści z podejścia Apple do nie pokazywania automatycznie zminimalizowanego okna aplikacji, gdy aplikacja jest wybierana za pomocą polecenia + tab ... menedżerowie okien linux po prostu robią to, co jest najbardziej naturalne ... czas na krótki zapas jabłek
Scott Stensland,

Wygląda na to, że nie działa dla mnie ukryte lub zminimalizowane okna. Zawsze pojawia się komunikat „Brak dostępnego systemu Windows”. Jestem na Sierra, jeśli to robi jakąkolwiek różnicę.
piit79

3

Spróbuj tego:

Na komputerze Mac

  1. Przejdź do Preferencji systemowych
  2. Przejdź do Kontrola misji
  3. Odznacz „Przełączając się na aplikację, przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji”

Spróbuj teraz użyć cmd+ tab.


1
działa to tylko w przypadku niezminimalizowanych okien
MC

2
To nic dla mnie nie robi.
MrG

0

AppleScript

tell application "Slack" to reopen (activate)

Lub wypróbuj moją aplikację Command-Tab Plus , oprócz prawidłowej pracy z ukrytymi lub zminimalizowanymi aplikacjami, ma wiele wygodnych funkcji, które nie są efektywnie zaimplementowane we wbudowanym przełączniku aplikacji MacOs

Na przykład omówiono problemy z przełączaniem aplikacji Mac OS X.

Ograniczanie opcji Command + tab tylko do aplikacji znajdujących się w bieżącym miejscu

Pokaż tylko aplikacje znajdujące się w bieżącym miejscu0

Moje symptomy… CommandTabprzełączałyby pasek nagłówka dla każdej aplikacji, ale pojawiałyby się tylko niektóre okna aplikacji.

Powyższa sugestia: na komputerze Mac

Przejdź do Preferencji systemowych Przejdź do Kontroli misji Odznacz „Przełączając się na aplikację, przełącz się na spację z otwartymi oknami dla aplikacji” Spróbuj użyć CommandTab teraz.

Był już na moim komputerze Mac. Zrobiłem odwrotnie i teraz CommandTab działa idealnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.