Gdzie są zapisywane moje notatki zapisane w aplikacji Notes na komputerze Mac?


Odpowiedzi:


29

W przypadku 10.11 (El Capitan) spójrz:

~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes/

6
Dotyczy to również High Sierra. Same notatki są w NoteStore.sqlite.
Dmitrij Semenyuk

1
W systemie iOS 8 /private/var/mobile/Library/Notes/notes.sqlite(urządzenie musi mieć jailbroken, aby uzyskać dostęp do tego)
diachedelic

21

Właśnie odzyskałem moje notatki z instalacji 10.9.2, plik to baza danych SQLite 3.x znajdująca się w ~ / Library / Containers / com.apple.Notes / Data / Library / Notes / NotesV2.storedata


Nie mam folderu Library / „Container”, czy to normalne?
MicroMachine,

1
@Micro Czy na pewno szukasz ~/Library(folder Library w katalogu domowym), a nie /Library(w katalogu głównym dysku startowego)? Jeśli nie masz naprawdę starego systemu operacyjnego, będziesz mieć folder Kontenery, ponieważ tak działa piaskownica aplikacji.
grg

7

W OS X 10.9 („Mavericks”) przynajmniej nie są one przechowywane jako osobne dokumenty tekstowe w miejscu, w którym można je zobaczyć i nimi manipulować.

Nawet notatki, które zdecydujesz się zapisać „Na moim Macu”, zostaną w piaskownicy w miejscach takich jak ~/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library/CoreData/ExternalRecords/AA97DB8E-73B4-4C75-B54F-B39E5BC7521F/Note/_records/0/p6.notesexternalrecord, gdzie ~/Libraryoznacza (zwykle niewidoczny) folder „Library”, który znajduje się obok folderów „Documents”, „Music” i „Pictures”.

Możesz je zobaczyć, wybierając Go to Folder…z Gomenu Findera i wklejając ~/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library/CoreData/ExternalRecords. Znajdziesz się w folderze z 32-znakową nazwą dzieloną, którą możesz otworzyć. Następnie otwórz folder „Note”, a następnie folder „_records”. Wszystkie twoje notatki są dwa poziomy niżej.

Możesz też użyć następującego polecenia terminala:

open ~/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library/CoreData/*/*/Note/_records

Jednak niewiele można z nimi zrobić: nie są to pliki tekstowe ani .rtf, i podejrzewam, że przenoszenie któregokolwiek z tych plików lub bezpośrednia zmiana ich zawartości może bardzo sprawić, że pojedyncze notatki będą niemożliwe do odzyskania - a może nawet złamać notatki .app całkowicie.

Jeśli szukasz szybkiej aplikacji do robienia notatek, w której twoje pliki można łatwo znaleźć w Finderze i przechowywać w standardowym formacie .rtf lub w formacie tekstowym (z lub bez Markdown), możesz spojrzeć na darmową nvALT Bretta Terpstry lub na dowolnym inne pochodne prędkości nominalnej .


4

Notatki nie są zapisywane w folderze, chyba że zrobisz to samodzielnie za pomocą aplikacji innych firm.

Wszystkie zamieszczone tutaj odpowiedzi wydają się bardzo skomplikowane, czasochłonne, nie w 100% gwarantowane i bardzo ryzykowne dla twojego systemu.

Obecnie używam programu o nazwie iMazing, który działa naprawdę dobrze, wystarczy podłączyć iPhone'a do komputera i przeciągnąć notatki z okna aplikacji do folderu na komputerze. Natychmiast przejdą do plików TXT. Szkoda, że ​​iMazing to program, za który trzeba zapłacić.

Jest jeszcze jeden, który działa tak jak nazywa się iExplorer, wcześniej go używałem i działa również dobrze. Nie pamiętam, czy jest darmowy czy nie.

Jest też ten , który nie próbowałem, a ten jeden zbyt.

Wszystkie te opcje wydają się działać dobrze; ale zalecałbym unikanie:

-Sabotowanie folderem systemowym iOS;

-Modyfikowanie baz danych SQL lub plików piaskownicy;

-Dostęp do folderu systemowego komputera, kopii zapasowych folderów iCloud lub iPhone'ów.

Nie aprobują mnie te aplikacje, korzystaj z nich na własne ryzyko! Nienawidzę konieczności płacenia za rozwiązywanie problemów związanych z technologią i zawsze raczej poprawiam lub manipuluję ręcznie, gdy jest to możliwe, bezpłatne i szybkie (na przykład kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wyświetlenie zawartości pakietu, użycie bezpłatnej aplikacji itp.). Ale w przypadku systemu Mac OS X / iOS Notes jest to zbyt ryzykowne i skomplikowane, że mogę to zrobić za pomocą terminala, importu bazy danych SQL i tak dalej.

Wypróbowałem te rozwiązania i działały one dla mnie, dlatego udostępniam je tutaj, ponieważ myślę, że mogą pomóc ludziom zapisywać notatki bez zepsucia plików systemowych.

Wiem, że iOS 9 obsługuje teraz Notatki z obsługą obrazów i szkiców, nie mam pojęcia, jakie będzie najlepsze rozwiązanie, aby zapisać te „nowe” notatki, ale zaktualizuję tę odpowiedź, jeśli będę miał szansę.


4

Wypróbuj bezpłatną aplikację Mac. Pracuje dla mnie...

http://writeapp.net/notesexporter/

Eksportuje wszystkie notatki do jednego katalogu w formacie zwykłego tekstu.


1
Całkiem miło! Wystarczająco sprytne jest pozostawienie zwykłych notatek tekstowych jako tekstu, ale wstawienie podstawowego HTML dla notatek z formatowaniem (choć nadal mają rozszerzenie „.txt”). Nie oznacza linków, ale przynajmniej utrzymuje adresy URL). Dobry sposób na tworzenie kopii zapasowych notatek od czasu do czasu jako bezpieczny.
TextGeek

Niestety wyeksportował znaki cyrylicy do znaków zapytania.
Bogolt

1

Po prostu szukałem „notesexternalrecord”. Stamtąd, po kliknięciu notatki, jej lokalizacja jest wyświetlana graficznie tuż nad paskiem stanu okna wyświetlającego dokumenty (tj. Pojedyncze notatki).

Ostrożnie , jak wspomniano wcześniej, małpowanie z nimi może spowodować nieodwracalne uszkodzenie aplikacji lub samych notatek. Zawsze upewnij się, że masz dobrą kopię zapasową, zanim zadzwonisz z takimi rzeczami.


Zakładając, że masz na myśli wyszukiwanie Spotlight, klikając każdy z hitów (przynajmniej dla mnie w High Sierra (10.13.4) po prostu prowadzi do „Nie ma zastosowanie zestaw do otwarty ...” Trying tekst rodzajowy redaktor dostaje nic..
TextGeek

-1

Jeśli chcesz mieć kopię swoich notatek Notes, możesz otworzyć notatki za pomocą aplikacji Notatki, a z menu Plik wybierz Eksportuj jako PDF ... możesz zmienić nazwę pliku PDF, jeśli chcesz ... jednocześnie po wyeksportowaniu możesz użyć aplikacji Preview, aby wyświetlić wyeksportowany rekord Notes ... pliki PDF można łatwo skopiować na dowolne przenośne urządzenie multimedialne i wyświetlić za pomocą czytników PDF ...


-2

W przypadku Stickies.app dane notatek trafiają do ~/Library/StickiesDatabasesystemu Mac OS X 10.7.5.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.