Jak połączyć dwa lub więcej obrazów, aby uzyskać pojedynczy plik pdf?


171

Powiedzmy, że mam kilka plików graficznych (na przykład wynik skanowania niektórych arkuszy) i chcę połączyć je w jeden plik pdf, każdy obraz na innej stronie.
Czy istnieje szybszy / wygodniejszy sposób niż konwersja każdego z nich do pliku pdf, a następnie połączenie ich (powiedzmy, jak wyjaśniono tutaj )? Lub, jeśli tak mniej więcej to ma być zrobione, co jest najbardziej inteligentnym i mniej uciążliwym sposobem na zrobienie tego?


1
Metodą w linku jest sposób, aby to zrobić.

1
Przepraszam, nie byłem jasny. Link dotyczy łączenia plików pdf i to jest w porządku. Co jeśli chcę połączyć pliki graficzne i uzyskać wynik pdf jako wynik? Czy muszę je wcześniej przekonwertować na pliki pdf?
DaG

1
Wiadomo, że pliki PDF zawierają tekst do wyboru i kopiowania. Twoje zdjęcia w formacie PDF nie będą miały żadnych z nich.
Eugene Bujak

2
@HMage: Tak, racja. Rzeczywiście, moje arkusze nie zawierają tekstu, więc nie stanowi to większego problemu. Ale twoja uwaga jest przydatna dla osób z innym problemem.
DaG

1
Aby to zrobić w aplikacji Zdjęcia, zaznacz wszystkie zdjęcia, kliknij Plik => Drukuj, kliknij Drukuj ponownie, a następnie kliknij Zapisz jako PDF na ekranie, w którym wybierasz drukarkę.
Powers

Odpowiedzi:


247

Oto kroki, aby zapisać wiele obrazów w podglądzie w jednym wielostronicowym pliku PDF.

 1. Wybierz wszystkie obrazy, które chcesz w pliku PDF, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz z podglądem

 2. Przeciągnij obrazy na pasku bocznym podglądu w kolejności, w jakiej mają się pojawiać w pliku PDF

 3. Wybierz / zaznacz wszystkie obrazy, które mają być zawarte w dokumencie PDF; w przeciwnym razie tylko jeden obraz może skończyć się w dokumencie PDF

 4. Następnie z menu „Plik” wybierz „Drukuj wybrane obrazy” (lub „Drukuj ...” w najnowszych wersjach OS X), a następnie „PDF> Zapisz jako PDF”


1
Czasami otwiera się wtedy w różnych oknach. Jak zmusić ich do załadowania w tym samym oknie?
Albert

3
To jest powód, dla którego kocham Mac. :)
Tarun

2
Czasami działa tylko drukowanie do pliku PDF. Myślę, że obrazy mają różne formaty (np. PNG + JPG). Upewnij się, że żaden obraz nie jest otwarty w osobnym oknie.
sventechie

4
Czy jest jakiś sposób na uniknięcie marginesu utworzonego podczas tworzenia pdf w tej metodzie?
arvindwill

3
Kiedy drukuję, dostaję efekt dźwiękowy „thunk” i absolutnie nic się nie dzieje.
Grant Birchmeier,

24

Użyj imagemagick.

 • Zainstaluj brew( https://brew.sh/ )
 • brew install imagemagick
 • convert file1 file2 file3 output.pdf

files 1 through n może być dowolnym plikiem graficznym lub pdf.


1
Jeśli robisz to raz, to zdecydowanie zdecydowanie jest Podgląd. Jeśli musisz łączyć rzeczy cyklicznie w ramach przepływu pracy, to możliwość zrobienia tego za pomocą cli lub skryptu jest o wiele bardziej przydatna. YMMV. Twoje zdrowie.
Vishal

1
Jest to sposób na zrobienie tego, jeśli czujesz się komfortowo z terminalem. Świetne rozwiązanie :)
Alex K

2
Wydruk PDF z podglądu spowodował, że gigantyczny plik był zbyt duży, aby wysłać go pocztą e-mail. Zapomniałem, jak cudowny jest imagemagick.
Sigfried,

Jeszcze bardziej mi się podoba. Gdy masz printmarginesy, nie dobrze.
Mars Robertson

6

Otwórz podgląd, upewnij się, że szuflada jest otwarta, i przeciągnij obraz pod miniaturę strony.


Tak, tego też próbowałem. Być może robię coś złego, ale jeśli zacznę od plików graficznych , upuszczam je jeden po drugim w szufladzie, zaznaczam wszystko i zapisuję jako plik pdf, tylko jeden plik zostaje zapisany w pliku pdf, który otrzymuję. (Dodatkowo „to, co jest takie trudne w tej metodzie”, jest trochę protekcjonalne i nie jest strasznie pomocne, jeśli mogę sobie pozwolić na opinię.)
DaG

Oto link Vimeo :) vimeo.com/21771864
kmf

4

Zrobiłem dla ciebie 2 szybkie zrzuty ekranu:

1) wybierz widok miniatur:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2) Przeciągnij drugi plik PDF, np. Z pulpitu, do panelu miniatur, ale powyżej cienkiej srebrnej linii, na którą wskazuje czerwona strzałka (w przeciwnym razie nie zostanie zapisany). A następnie po prostu zapisz plik PDF

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Można to zrobić za pomocą Automatora . Wykonaj następujące kroki:

 • Utwórz nowy przepływ pracy.
 • W obszarze Działania biblioteka, pliki i foldery dodaj krok Pobierz określone elementy Findera .
 • Na dole tego kroku kliknij Dodaj i wybierz obrazy.
 • Następnie w obszarze Działania, Biblioteka, Pliki PDF dodaj Nowy plik PDF z obrazów . Przepływ pracy powinien wyglądać tak jak na obrazku:

PDF z przepływu pracy automatyzatora obrazów

 • Skonfiguruj krok według własnego uznania, określając między innymi lokalizację i nazwę pliku PDF.
 • Uruchom nowy przepływ pracy.
 • Na karcie Wyniki nowego pliku PDF z obrazów masz teraz nowo utworzony plik PDF.

Dzięki! Ten wyprodukowany plik o podobnej wielkości i jakości do Preview > Print > PDF > Save as PDF, ale pozwoliło mi uniknąć marginesu wokół moich skanów, używając opcji: Make all pages the same size, Size each page to fit, iMake all pages this size:
ptim

-1

Podczas próby drukowania czasami wyświetlane strony są obracane o 90 stopni, co jest denerwujące. Możesz obrócić je wszystkie za pomocą jednego kliknięcia w przeglądarce PDF, ale musisz to zrobić przy każdym otwarciu pliku.

Zamiast tego, postępuj zgodnie z najwyższą odpowiedzią, a podczas drukowania do PDF, po prostu odznacz Auto Rotate (preferowane) LUB wybierz orientację poziomą (hack). Zobacz zrzut ekranu :)wprowadź opis zdjęcia tutaj


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.