Jak mogę zwiększyć rozmiar tekstu w trybie pojedynczego użytkownika?


22

Spędzam dużo czasu w trybie jednego użytkownika na komputerach Mac w naszej firmie w ramach prac związanych z konserwacją i masowym wdrażaniem systemu operacyjnego. Niedawno dokonaliśmy pierwszej wyprawy na obszar wyświetlania Retina, kupując nowe MBP: MacBook Pro Core i7 2,6 GHz 15-calowy (Dual Graphics - Retina Display z końca 2013 r.), Znany również jako MacBookPro11,3.

Podczas uruchamiania w trybie jednego użytkownika (Command-S) na tych komputerach Mac z wyświetlaczem Retina tekst jest bardzo mały - zgaduję z powodu dużej gęstości pikseli wyświetlacza. Moje oczy są całkiem przyzwoite, ale wciąż muszę używać szkła powiększającego, aby zobaczyć, co piszę. Rozmiar czcionki zastosowanej w tekście jest po prostu absurdalnie mały.

Czy istnieje polecenie, które mogę uruchomić, aby zwiększyć rozmiar tekstu, zmniejszyć rozdzielczość, dostosować DPI lub w inny sposób „wysadzić” tekst do czytelnego rozmiaru w jakikolwiek sposób?


Mam również ten sam problem, ale jeszcze nie znalazłem odpowiedzi. Zachęcam was i wszystkich innych, którzy napotkają ten problem, do przesyłania opinii na temat problemu na Apple @ apple.com/feedback/macbookpro.html
Mr Rabbit

1
Jest to teraz powód do wdrażania za pośrednictwem Remote Desktop.app zamiast fizycznego przechodzenia do każdego komputera i używania Terminal.app lub trybu jednego użytkownika. Ale nie ma mowy o zmianie rozmiaru czcionki, przepraszam, stary.
Andrew U.

Nie, żebym go kiedykolwiek próbował, ale co się stanie, jeśli podłączysz monitor zewnętrzny w trybie pojedynczego użytkownika? Nie mam pojęcia, czy to rozpozna, czy też nie, i brzmi to jak ból. Przepraszam za to.
agentroadkill

@agentroadkill zewnętrzny ekran pozostaje czarny na moim Touch Bar MacBook Pro
Daniel Da Cunha

Odpowiedzi:


5

Za pomocą szkła powiększającego

To będzie twoje doświadczenie w trybie pojedynczego użytkownika, dopóki Apple nie przepisuje kodu źródłowego, aby umożliwić mu zrozumienie, czym jest siatkówka.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Bev Sykes


0

Czy naprawdę potrzebujesz trybu dla jednego użytkownika? Jeśli tak, dlaczego?

Powinieneś być w stanie użyć partycji odzyskiwania, aby zrobić to samo, a być może także zrzucić zawartość tej partycji, aby umożliwić uruchamianie PXE dla innych komputerów Mac w lokalnej sieci LAN ...

Próbowałem kilku sztuczek, ustawiając argumenty rozruchowe NVRAM zamiast uruchamiania w trybie pojedynczego użytkownika w zwykły sposób. Istnieje znana opcja uruchamiania jądra:

"Graphics Mode"="<width>x<height>x<depth>@<frequency>"

ale wydaje się, że nie wpływa to na tryb konsoli. Zobacz http://www.tonymacx86.com/wiki/index.php/Org.chameleon.Boot.plist#System_Boot_Options, aby uzyskać więcej informacji na temat argumentów rozruchowych

Nie mogłem znaleźć żadnych narzędzi wiersza polecenia, aby ustawić rozdzielczość, ani nawet sposobu powiększenia tekstu (choć może to być możliwe). W Internecie nie ma praktycznie żadnych informacji na temat ustawiania rozdzielczości bufora ramki Darwina. Możesz znaleźć trochę pokrewnego kodu na http://opensource.apple.com, jeśli wystarczająco się pogrzebałeś. Możesz także spróbować załatać sterownik ekranu trybu konsoli w OS X (prawdopodobnie XNU?), Aby sobie z tym poradzić, lub spojrzeć na alternatywne programy ładujące, takie jak Chameleon.

Może być również możliwe przepisanie EDID prezentowanego z monitora na komputerze Mac, aby tryb konsoli używał niższej rozdzielczości. Wymagałoby to flashowania oprogramowania układowego wyświetlacza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.