W Mavericks, w Finderze w widoku listy, szerokości kolumn ciągle się zmieniają


9

Korzystam z systemu OS X Mavericks. W Finderze używam widoku „Lista”. W tym widoku, od czasu przejścia na Mavericks, szerokości kolumn ciągle się zmieniają. Zasadniczo Namekolumna rozszerza się, aby wypełnić okno po zmianie rozmiaru okna Findera. Co gorsza, są one następnie ustalane na tej nowej szerokości. Na przykład otwieram folder, na przykład ~/Downloads, a następnie zwiększam szerokość w poziomie w prawo. Zamykam to, a następnie otwieram ~/, który jest oryginalnym rozmiarem szerokości. Następnie otwieram ~/Downloadsfolder, a teraz kolumny są szersze niż okno.

Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec? Czy to mi się tylko zdarza? Próbowałem już zresetować com.apple.finder.plistplik, ale ponieważ Mavericks teraz buforuje pliki plist, plik po prostu zostaje ponownie utworzony natychmiast po usunięciu, więc to już nie działa.


1
Nadal możesz zresetować preferencje Findera, uruchamiając defaults delete com.apple.Finder;killall Finder;open -a Finder.
Lri

Ok, dzięki. To z pewnością nieco bardziej skomplikowane niż w poprzednich systemach operacyjnych, aby po prostu usunąć plik.
Gary

Zgaduję, aby uruchomić to polecenie, muszę użyć sudo? W defaultskażdym razie w części.
Gary

nie podążając dokładnie za twoim problemem, ale spróbuj przytrzymać alt (opcja) podczas zmiany rozmiaru. Powinien załatwić sprawę
Joop

Myślę, że masz na myśli widok Kolumny? Mam na myśli widok listy.
Gary

Odpowiedzi:


8

Miałem tego dość, więc postanowiłem napisać poprawkę raz na zawsze.

Możesz użyć następującego AppleScript, aby zmienić szerokość kolumn, gdy zauważysz, że kolumna jest zbyt szeroka. Działa poprzez zmianę rozmiaru okna Findera naprawdę dużego, a następnie powrót do pierwotnego rozmiaru, co powoduje zmianę rozmiaru układu płynu.

tell application "Finder"
 tell the front Finder window
  -- get the current bounds of the finder window
  set b to the bounds
  -- create a really wide window
  set the bounds to {item 1 of b, item 2 of b, 3000, item 4 of b}
  -- set window back to its original size
  set the bounds to b
 end tell
end tell

Prawdopodobnie będzie to najbardziej przydatne, jeśli zostanie powiązane ze skrótem klawiaturowym, osobiście powiązałem go z CMD + E za pomocą narzędzia BetterTouch.

Jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji na ten temat, możesz przejść do mojego bloga na ten temat tutaj: https://christianvarga.com/fix-finder-name-column-width-bug-osx-mavericks/


Och, dzięki za scenariusz Christian! Miałem ten sam problem z „szerokością kolumny”, teraz jedno kliknięcie „et voilà”

To jest świetne! Też miałem ten problem. Niektóre foldery z widokiem kolumnowym, których nie otwierałem od miesięcy, kiedy je otwieram, mają pierwszą kolumnę tak szeroką, że pozostałe kolumny w ogóle nie są widoczne. Ten skrypt je naprawia!
GEdgar

1

Ma na myśli szerokość kolumny w widoku listy „nazwa”, „data modyfikacji”, „rozmiar” itp

Mam ten sam problem i jest to duży problem, gdy nie widzę rozmiaru plików, ponieważ domyślna szerokość kolumny jest zbyt mała, nawet jeśli rozciągnę, zresetuje się, gdy tylko zmienię foldery


Podnieść błąd, radar.apple.com
gubby

0

Znalazłem rozwiązanie, które wydaje się to naprawić.

 1. Otwórz nowe okno Findera.
 2. Jeśli nie wszystkie kolumny są widoczne, przeciągnij prawy dolny róg okna w prawo, aż będą.
 3. Zmień rozmiar pierwszej kolumny, aby była węższa.
 4. Natychmiast zamknij okno.
 5. Otwórz kolejne nowe okno Findera. Czy to okno Findera jest zbyt szerokie?
  • Jeśli tak:
   1. przeciągnij prawy dolny róg w lewo, aby ustawić żądaną szerokość okna.
   2. natychmiast zamknij okno.
   3. ponownie otwórz nowe okno Findera.
  • Jeśli nie:
   1. nie musisz nic więcej robić.

Wydaje się, że to na stałe rozwiązało problem.


-4

... lub możesz użyć xtrafinder ( http://www.trankynam.com/xtrafinder/ )


Edycja pokazująca, w jaki sposób oprogramowanie spełnia tę potrzebę, zamieniłaby to w dobrą odpowiedź wartą głosowania w IMO. Zwłaszcza, jeśli wyjaśnia, w jaki sposób jest to błąd lub jeśli takie zachowanie jest zgodne z projektem Apple.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.