Nie można kliknąć za pomocą gładzika lub myszy (OS X 10.9, MacBook Pro)


63

Mam nowego (ish) MacBooka Pro z systemem OS X 10.9. Kiedy uruchomi się ekran logowania, pozwoli mi przesuwać kursor, ale nie rozpoznaje kliknięć.

Myślałem, że to gładzik, więc podłączyłem przewodową mysz, a objawy utrzymują się.

Po krótkich poszukiwaniach online odkryłem, że właściciele MacBooka Pro mają ten sam problem i że Apple zaleca zamknięcie pokrywy na 60 sekund, co powoduje pewne resetowanie.

To również zadziałało dla mnie, jednak po kilku minutach pracy kursor przestanie akceptować zdarzenia kliknięcia (mimo że nadal mogę go przenosić).

Nie mogę ciągle zamykać i otwierać pokrywy co kilka minut. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Odpowiedzi:


113

Jedną z najczęstszych przyczyn tego zjawiska jest magiczna mysz włączona w torbie na laptopa lub w podobnym miejscu.

Wyłączenie Bluetooth zapewni, że żaden przycisk pilota nie zostanie przytrzymany.


10
Miałem ten sam problem. Gładzik nie reagował już na kliknięcia, zaczął wariować podczas przeglądania dowolnego forum, które mogłem ... Aż do momentu, gdy moja magiczna mysz kliknęła i utknęła w torbie. Ah ah ah classic! ; ^)

4
Czułem się dość głupi po tym. Prawdopodobnie zresetowałem mój komputer pół tuzina razy, zanim zdałem sobie sprawę, że to była przyczyna!
LunaCodeGirl

2
Dodaj mnie do klubu ludzi, którzy rozmawiają na ten temat: D
funkylaundry

2
Dołączyłem do klubu @funkylaundry!
Colin Fraizer

7
O MÓJ BOŻE! Dokładnie to się ze mną stało. To jest bardzo pomocne. Dziękuję bardzo!
MT.

8

Właśnie miałem ten problem i resetowałem SMC i wszystkie inne rzeczy. Potem zdałem sobie sprawę, że ustawiłem coś na moim Magic Trackpad pod moim monitorem, który rejestrował kliknięcie, więc zabił wszystkie inne kliknięcia. Upewnij się, że wyeliminujesz tę możliwość!


Stary ... zaoszczędziłeś mi tylu godzin poszukiwań! zawstydzony
fsperrle

1
Kurczę, ja tak potrzebne tej odpowiedzi. Rzeczywiście, rzuciłem przenośny głośnik bluetooth na mój Magic Trackpad. Podnieś to; problem rozwiązany. Facepalm !
Greg R.

Nie miałem nic na gładziku, ale po prostu przesunąłem palcem po nim, aby nieco przesunąć mysz za pomocą gładzika, rozwiązując problem z myszą. Dziwne - ale dzięki za pomysł!
Kresimir Nesek

7

Właśnie miałem ten problem. Naprawiłem to, włączając klawisze myszy w „Preferencjach systemowych -> Dostępność -> Mysz i gładzik” z opcją pięciokrotnego naciśnięcia klawisza opcji w celu przełączenia tej funkcji. Po włączeniu tej funkcji naciśnij klawisz „i”, aby wykonać pojedyncze kliknięcie. Psuedo kliknąłem kilka razy klawiszem „i”, a potem moje rzeczywiste kliknięcia myszą znów zaczęły działać.


4

Znalazłem dziwne rozwiązanie tego samego problemu z Mavericks na komputerze iMac, który nie klika. Jednak chociaż nie mogłem kliknąć niczego na pulpicie, oknach aplikacji lub starterze, byłem w stanie kliknąć pozycje menu.

Moim rozwiązaniem było po prostu otwarcie menu alertu (domyślnie ustawiony na przesuwanie dwoma palcami od prawej krawędzi gładzika w lewo). Po raz pierwszy menu pojawiło się pod oknami aplikacji, ale po raz drugi przesunęło pulpit i aplikacje w normalny sposób.

Następnie mogłem normalnie kliknąć. Nadal nie wiem, co spowodowało problem.


1

Zazwyczaj w taki sposób, w jaki pytam ludzi o rozwiązywanie takich problemów, pytam, czy problemy występują przy użyciu świeżo utworzonego nowego konta użytkownika na komputerze i czy problemy występują podczas uruchamiania z woluminu odzyskiwania. Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „tak”, oznacza to, że masz problem ze sprzętem. Jeśli nie masz problemu z czystym kontem użytkownika, masz problem z preferencjami lub aplikacjami, a jeśli nie masz problemu z woluminem odzyskiwania, to masz problem z całym systemem, ponowna instalacja naprawi .

To powiedziawszy, jeśli nie jest to problem oprogramowania usunięty przez jeden z powyższych, widziałem podobne problemy związane ze sprzętem, w których coś naciska na gładzik spod niego. Czasami było to spowodowane budowaniem baterii w MacBooku lub czymś, co utknęło pod gładzikiem. Jeśli pod gładzikiem pojawi się nacisk, zostanie on zarejestrowany, jakby „mysz” była już kliknięta, i wyjaśni, dlaczego dodanie innej myszy lub gładzika również powoduje ten sam problem.

Czy podkładka pod mysz fizycznie i zauważalnie „klika” po naciśnięciu? Jeśli nie, to należy naprawić problem pod nim naprawiony.


0

Pomyślałem, że w końcu naprawiłem problem z „śladami myszy, ale nie rejestruję kliknięć”, czyszcząc WSZYSTKIE punkty styku baterii + i - w brzuchu myszy, przecierając alkoholem wacik. W moim przypadku kontakty + były wyraźnie „mgliste” / brudne.

Po wykonaniu tej czynności kliknięcie działało, ale mój iMac zachowywał się tak, jakby nie zwalniał ze stanu „kliknięcia w dół”, więc lasso miał wszystko, dopóki nie wyłączyłem myszy. :(

Tak więc, to, co faktycznie DZIAŁAŁO, to * przytrzymanie przycisku POWER na mojej bezprzewodowej klawiaturze Apple „przez długi czas. Najwyraźniej, cykliczne włączanie zasilania w bezprzewodowym kybd„ obudziło ”odpowiednią funkcjonalność mojej myszy Apple Magic Mouse. (Oczywiście ja zniszczyłem różne pliki preferencji przed tym, a także sparowałem i ponownie sparowałem bluetooth z Magic Mouse). Włączyłem ponownie klawiaturę i teraz wszystko jest w porządku ... po prostu musiałem ponownie włączyć funkcję kliknięcia prawym przyciskiem myszy za pomocą Preferencji systemowych myszy.


0

Miałem takie same problemy jak większość stwierdzeń i bezskutecznie wypróbowałem większość sugestii. W końcu ponownie załadowałem Maverick, co zajmuje dużo czasu, używając narzędzi Mac. Jak dotąd gładzik działa jak urok. Nie wiem, czy Apple wprowadził jakieś zmiany, odkąd Maverick pojawił się po raz pierwszy, czy pierwszy ładunek został uszkodzony, ale działa świetnie. Mam nadzieję, że to pomaga, ponieważ wiem, jak frustrujący jest ten problem.


Obejrzyj wideo poniżej. Myślę, że przyciski i tył gładzika dotykają wszystkiego, co jest włączone. Użyłem kart klucza, aby sprawdzić, czy to był mój problem i problem nie został rozwiązany przy prawie żadnej pracy. Powodzenia. youtube.com/watch?v=CXrKzzMUT4M
Alex

0

Właśnie miałem ten sam problem z moim Macbookiem. Nie można kliknąć lewym przyciskiem myszy za pomocą myszy lub gładzika. Chociaż wskaźnik się porusza, a kliknięcie prawym przyciskiem działa.

Rozwiązaniem dla mnie jest wyjęcie baterii. Następnie lewy przycisk myszy i gładzik działają poprawnie.

Zauważyłem również, że bateria miała duże wybrzuszenie na środku. Jestem pewien, że wywiera to nacisk na gładzik od spodu.

Powodzenia, Alan


To brzmi jak bateria gotowa do wybuchu, zmień ją. Widziałem to kilka razy.
sorin

I mogę potwierdzić, właśnie mi się przydarzyło, bateria się rozszerzyła, touchpad z efektem ubocznym już się nie klikał, zamawiając nowy.
sorin

0

Domyślam się, że przycisk gładzika zaciął się. To powoduje wyłączenie przycisku dowolnej podłączonej myszy USB. Aplikacja Rowmote na iPhone'a musi mieć inną ścieżkę komunikacji HW / SW. Kiedy ustawiam Preferencje dostępności, aby ignorowały gładzik, gdy podłączona jest mysz USB, przycisk myszy działa po zamknięciu i otwarciu laptopa.

Mogę więc używać myszy USB, dopóki nie wymienię górnej obudowy MacBooka.

To rodzaj odwrotności lub problem lub utknięcie myszy BT w torbie lub etui na laptopa.


0

Co dla mnie zadziałało:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist ControllerPowerState 0

ps -A | grep blue # find the blued process ID
sudo kill -9 PROCESS_ID_NUMBER

Więcej poleceń z: https://discussions.apple.com/thread/2619301?tstart=0

sudo defaults read /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist ControllerPowerState

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist ControllerPowerState 0

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist ControllerPowerState 1 

sudo killall blued

sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist

sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist

sudo launchctl start com.apple.blued

sudo launchctl stop com.apple.blued
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.