Czy Apple dostosowuje oprogramowanie iOS w jakikolwiek sposób do konkretnych regionów?


1

Jeśli kupię iPada lub iPhone'a w Arabii Saudyjskiej, na przykład od saudyjskiego przewoźnika, czy interfejs użytkownika zostanie w jakikolwiek sposób dostosowany? Myślę szczególnie o usunięciu odniesień do Izraela, na przykład na listach krajów, obsługiwanych formatach regionalnych itp.


Cóż, niektóre firmy dostosowują nośniki za pomocą specjalnych plików / parametrów konfiguracyjnych, więc zastanawiałem się, czy iOS / Apple robi to samo. Jeśli określone aplikacje mogą zostać usunięte, jak wspomniano poniżej w TomG (Facetime), to prawdopodobnie nie jest to poza możliwościami dokonywania innych dostosowań. To nie znaczy, że to się robi.
Bette

Tak, i to było także to, o czym mówiłem. Ten rodzaj filtrowania można zrobić. Zastanawiam się, czy Apple robi to na jakimkolwiek rynku.
Bette

Ach, ok, myślałem, że masz na myśli konkretnie ograniczenia funkcji w określonych krajach .
grg

Odpowiedzi:


1

Według mojej wiedzy jedyne różnice w iOS zależne od kraju to a) Facetime jest pomijany na żądanie rządu w niektórych krajach, ib) obecnie klawiatury 10-klawiszowe / ekranowe T9 są dostępne tylko na urządzeniach zakupionych w Chinach Korea.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.