iPhone wibruje pomimo „Nie przeszkadzać”


13

Gdy przełączę iPhone'a 5 (iOS 7) na tryb „Nie przeszkadzać”, a także aktywuję „Zawsze” w ustawieniach ciszy, wibruje on po odblokowaniu.

Więc kiedy czytam iMessage, który pojawia się nowy, mój iPhone wibruje.

Chcę całkowicie wyłączyć iPhona dzięki tej opcji , ale czy to naprawdę możliwe? Oczywiście mogę wyłączyć wibracje, ale tak naprawdę nie wiem, co tak naprawdę robi Nie przeszkadzać!

Włącza się wibracja i dźwięk, gdy nadchodzą nowe powiadomienia, ale kiedy korzystam z telefonu, powinno być całkowicie cicho.

Czy to błąd, czy tylko brakująca funkcja?

Odpowiedzi:


6

Rozumiem, że jest to zgodne z projektem.

Tryb Nie przeszkadzać ma być aktywny, gdy telefon nie jest aktywnie używany. Chodzi o to, że jeśli telefon jest odblokowany i pracujesz z nim, w rzeczywistości CHCESZ być powiadamiany o nowym przedmiocie. Jednak gdy telefon jest zablokowany i uśpiony, logika jest taka, że ​​nie chcesz, aby ci przeszkadzano, a to stłumi wskaźniki wibracji / powiadomień.

Na przykład, jeśli śpisz, a DND jest włączone, wówczas pozostanie cicho i nie będzie wibrować. Jeśli się przewrócisz, podnieś telefon, aby sprawdzić wiadomości, a jest aktywny, DND nadal pozwoli wibracji wskazywać nowe wiadomości podczas korzystania z niej.


4
Tak było w iOS 6, ale iOS 7 wprowadza przełącznik na ekranie ustawień DND specjalnie w celu wyłączenia powiadomień, gdy telefon jest odblokowany.
chrismear

Może potwierdzić @chrismear
frhd

6

Gdy jesteś w trakcie korzystania z aplikacji Wiadomości i otrzymujesz nową wiadomość, w rzeczywistości sama aplikacja Wiadomości prosi telefon o wibrację, a nie o powiadomienie przychodzące i powodujące wibrację telefonu. Więc masz rację, ustawienie „Nie przeszkadzać” nie powstrzymuje aplikacji przed pytaniem telefonu o wibrację lub odtwarzanie dźwięku podczas ich używania - wpływa to tylko na zachowanie powiadomień.

Jest to decyzja projektowa, która sięga aż do pierwszego iPhone OS, zgodnie z moją najlepszą wiedzą. Widać to po zachowaniu przełącznika „dzwonek / cichy”: jeśli przełącznik jest ustawiony na cichy, powiadomienia nie wydają żadnego dźwięku, ale aplikacja nadal może odtwarzać dźwięk (np. Aplikacja Muzyka).

Ustawienie „całkowita i całkowita cisza, bez wibracji, proszę, cokolwiek robię, tak, naprawdę to miałem na myśli” byłoby naprawdę przydatne, ale nie istnieje w iOS. Aby zagwarantować ciszę, możesz uzyskać ręcznie:

  • Włącz „Nie przeszkadzać” i ustaw „Cisza” na „Zawsze”.
  • W „Dźwiękach” wyłącz wszystkie ustawienia „Wibracji”.
  • Ustaw przełącznik „dzwonek / cichy” na „cichy”.
  • W Centrum sterowania zmniejsz głośność do zera.
  • Użyj przycisków głośności, aby zmniejszyć głośność dzwonka do zera.

1
czy nie ma lepszego sposobu ... w końcu to cholerny iPhone - wszystko o użyteczności.
Erik Kaplun,

4

Jeśli przejdziesz do ustawień Nie przeszkadzać, u dołu istnieje możliwość wyciszenia zawsze lub tylko, gdy telefon jest zablokowany.


0

Może nie jest to oczywiste, ale jeśli aplikacja używa jeszcze systemu powiadomień, obowiązuje DND.

Jeśli aplikacja jest skonfigurowana do obsługi dźwięku, ale nie ma powiadomień, DND może nie mieć zastosowania.

Testowane, odkąd iPhone obudził mnie dziś rano!


-3

Użyj trybu samolotowego. Po prostu pociągnij Panel sterowania i dotknij ikony Samolotu, aby włączyć lub wyłączyć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.