Jak korzystać z 3 monitorów zewnętrznych na 15-calowym MacBooku Pro Retina z końca 2013 roku?


13

Kilka osób napisało o tym, jak korzystają z 3 monitorów zewnętrznych w MacBooku Pro Retina. widzieć:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=qJhvyLB_Tbw

  2. Używanie 3 monitorów zewnętrznych na moim Macbooku Pro, problem z odtwarzaczem DVD

  3. Ile monitorów może obsługiwać nowa siatkówka MacBook Pro i przy jakich rozdzielczościach pikseli?

Jednak gdy próbuję to zrobić na moim 15-calowym MacBooku Pro Retina z końca 2013 roku, mogę uruchomić tylko 2. Albo 2 pioruny, albo 1 piorun i 1 HDMI. Po podłączeniu wszystkich 3 tylko 2 z nich działają.

Mówi technika Apple

Tak. Możesz mieć tylko 2 zewnętrzne monitory (chyba że chcesz dodać monitor USB).

Czy brakuje mi sztuczki? Jakieś ustawienia do ulepszenia? Mam tylko 3 monitory czekające na rozwiązanie. Jeden z moich monitorów wydaje się zupełnie pominięty ...


wydaje się, że w 2012 r. zrobiono to w pewnym momencie ... apple.stackexchange.com/questions/54078/
y3sh

2
Oto kolejne pytanie, które może zawierać pewne informacje na ten temat - sprawdź drugi komentarz do pytania: apple.stackexchange.com/questions/87712/...
nwinkler 30.01.2014

MacBooki Haswell 15 "z 2013 roku były pierwszymi, w których dyskretny procesor graficzny był opcjonalny, więc odpowiedź na to pytanie może zależeć od tego, czy masz tylko zintegrowany procesor graficzny Intel Iris, czy też dyskretny procesor graficzny Nvidia GT750M. Wszystkie łącza wideo pokazują 2012 15-calowe MacBooki Ivy Bridge - wszystkie miały dyskretny procesor graficzny Nvidia GT650M.
bain

Odpowiedzi:


6

3 zewnętrzne wyświetlacze DZIAŁA.

Mam MacBooka Pro z końca 2013 roku. Mam 1 monitor na porcie HDMI, 1 na złączu DisplayPort na HDMI i jeden na złączu ACTIVE Displayport na DVI. Myślę, że sztuczka polega na użyciu adaptera Active DVI (mój jest od Accell)


Czy ktoś może potwierdzić, że to działa?
Wild Goat

Od Yosemite mam również działający wewnętrzny + piorunujący wyświetlacz (przez port piorunujący) + wyświetlacz kinowy LED (port piorunujący).
motto

Czy korzystasz z procesora graficznego Intel lub Nvidia?
bain

2
Czy możesz wyjaśnić swoją konfigurację za pomocą MacBooka Pro 2013? Czy zasilasz 3 zewnętrzne wyświetlacze w systemie Linux lub OS X? Jeśli działają 3 zewnętrzne wyświetlacze, czy ekran laptopa również jest aktywny, co daje w sumie 4 wyświetlacze?
amol0010,

1
Jaki jest twój procesor graficzny? Mam Intel Iris Pro 1536 MBjeden monitor z aktywnym adapterem mini Displayport na HDMI, jeden z pasywnym adapterem Mini Displayport na VGA i jeden bezpośrednio przez HDMI. i tylko dwie pracują jednocześnie.
Jared Eitnier

4

Mam Macbooka Pro 15 "Retina (połowa 2013 r.). Korzystam z niego z trzech monitorów. Z portu mini HDMI prowadzę stary Apple Cinema Display. Z jednego z portów Thunderbolt uruchamiam wyświetlacz Apple Thunderbolt 2013. Z jego port Thunderbolt, podłączam łańcuchowo kolejny wyświetlacz Thunderbolt 2013.

Nie miałem żadnych problemów z uruchomieniem wszystkich trzech monitorów jednocześnie (zwykle oglądam Slingbox lub Netflix na jednym, pracuję na Photoshopie z innym i uruchamiam inne aplikacje zarówno na natywnym wyświetlaczu MacBooka, jak i na starym monitorze Cinema.


@griewei - niestety nie mogę skomentować twojej odpowiedzi b / c Nie mam wystarczającej liczby powtórzeń ... ale pytanie o twoją konfigurację. Czy po skonfigurowaniu ekran Apple Cinema Display ma rozdzielczość 2560 x 1440, mimo że jest podłączony przez port HDMI? Dzięki!
Java Guy

Czy możesz spojrzeć na to pytanie apple.stackexchange.com/q/134935/18664
Inder Kumar Rathore

1

Mogę potwierdzić, że 13-calowy MBPROr 2,6 gHz i7 NIE może zasilać trzech zewnętrznych wyświetlaczy. Podłączyłem wyświetlacz Apple Thunderbolt za pomocą kabla Thunderbolt, Cinema Display połączony z miniwyświetlaczem do adaptera DVI oraz monitor Samsung podłączony przez HDMI. Tylko dwa zadziałałoby na raz. Szczerze mówiąc, kiedy mogłem zmusić Samsunga do pracy przez odłączenie jednego z innych monitorów, jakość była rozczarowująca przy użyciu HDMI, ale jest to świetny monitor i byłem podekscytowany jego użyciem. Jakość wyświetlacza Thunderbolt jest objawieniem. Jest o wiele milszy od wszystkiego, co go poprzedziło.


Czy jest to samodzielna odpowiedź czy raczej komentarz do innej odpowiedzi? (tak czy inaczej, witamy pytać inaczej!)
bmike

Pytanie dotyczyło 15-calowego MacBooka Pro - 13-cio wydaje się radzić sobie z tym inaczej. Zgodnie z tą odpowiedzią 15- calowy ma obsłużyć 3 wyświetlacze: apple.stackexchange.com/questions/87712/... - sprawdź drugi komentarz do pytania, aby uzyskać więcej informacji.
nwinkler 30.01.2014

13-calowa siatkówka Macbooka Pro może zasilać trzy zewnętrzne wyświetlacze, ale musisz wyłączyć wyświetlacz wewnętrzny. Pod Linuksem możesz użyć pary pasywnych adapterów DisplayPort, jeśli masz dwa identyczne monitory podłączone do DisplayPorts, ale podejrzewam, że OS X będzie wymagał para aktywnych adapterów (wypróbowałem OS X z adapterami pasywnymi i mogłem uzyskać tylko 2 ekrany działające jednocześnie)
bain

1

To moja obecna konfiguracja na 15-calowym MacBooku Pro z końca 2013 rokuwprowadź opis zdjęcia tutaj


Widziałem wiele źródeł w sieci, które twierdzą, że za pomocą tego urządzenia można uruchomić tylko jeden ekran 4K przy 60 Hz (np. Dyskusji.apple.com/message/26742237#message26742237 ). Jak udało Ci się uzyskać dwa ekrany 4K przy 60 Hz? Czy to MacBookPro11,3?
David Braun

@DavidBraun Zapisuję pełną specyfikację: MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) Procesor 2,3 GHz Intel Core i7 Memory 16 GB 1600 MHz DDR3 Graphics NVIDIA GeForce GT 750M 2048 MB i Intel Iris Pro 1536 MB macOS Sierra 10.12.1 Prawie 4-letni laptop, ale wciąż bestia.
Nisba

0

Zgodnie ze stroną specyfikacji technicznych 15-calowego MBP Retinas agent Apple cię nie wprowadził w błąd. Sprawdziłem dokładnie dwa razy, ponieważ pojawiła się podobna rzecz w przypadku Maca Mini z 2012 roku. Model podstawowy i model serwera mogły obsługiwać tylko 2 wyświetlacze, ale wyższej klasy Mac Mac z wyciętym GPU może działać 3 (2x Thunderbolt i 1x HDMI).

Zakładam, że strona Tech podaje dokładnie, że masz tylko dwa zewnętrzne monitory i że zewnętrzny wyświetlacz przez USB lub AirPlay może być następnym działaniem.

W filmie na YouTube osoba ma siatkówkę z połowy 2012 roku i nie wiem, dlaczego to działa, podejrzewam, że iMac jest w trybie wyświetlania docelowego ... Według specyfikacji technicznych tego modelu Retina jest również ograniczona do dwóch. Napisałbym YouTubera i sprawdziłbym, czy miał jakieś problemy z konfiguracją tego i jakich sztuczek użył, jeśli w ogóle.


0

Chciałem tylko powiedzieć, że właśnie skonfigurowałem 3 zewnętrzne monitory na mojej pamięci RAM MBP Retina 16 GB z początku 2013 r., NVIDIA GTX 850M 1024 MB, i działa to PERFEKCYJNIE w OS.X, bootcampt ... Mam środkową konfigurację z hdmi i 2 inne skonfigurowane z 2 kablami vga do 2 minidisplay adapterów port-to-vga, TO DZIAŁA idealnie, żadnych problemów :)-2

Obejrzałem film na YouTube i zauważyłem, że jednym z trzech używanych wyświetlaczy jest Apple Cinema Display (przez Thunderbolt). Należy pamiętać, że wyświetlacze Apple Cinema mają własną kartę graficzną i mogą być połączone szeregowo (do 5 wyświetlaczy), a jednak tylko na porcie piorunowym można podłączyć do MacBooka.

Ma to sens, jeśli MacBook może działać tylko dwa, a trzeci ma własną kartę graficzną do uruchomienia.


2
Myślę, że to fałszywa informacja. O ile wiem, wyświetlacze Apple Cinema Display i Thunderbolt NIE mają wbudowanych kart graficznych. I nie wierzę, że można połączyć łańcuchowo do 5 wyświetlaczy. apple.com/displays/specs.html
pknz

-3

sprawdź to http://www.matrox.com/graphics/en/products/gxm/mac/ dunno, jeśli to pomoże przywitać


Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.