Narzędzie do diagnostyki baterii w Apple Genius Bars


18

Mam rocznego iPhone'a 5, a jego wydajność baterii dramatycznie spadła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ponieważ mogłem korzystać z mojego iPhone'a ponad 24 godziny w roku temu, żywotność zmniejszyła się o połowę.

Nie interesuje mnie powód ani odpowiedzi typu „ to normalne ”, ale poniższe. Mój przyjaciel powiedział mi, że Apple ma narzędzie diagnostyczne przy swoich genialnych słupkach do sprawdzania stanu baterii. Czy to plotka, czy to narzędzie jest prawdziwe? A jeśli tak, to czy mogą go kupić konsumenci (nie sądzę, ale nigdy nie wiadomo :))


Apple ogłosiło program wymiany baterii z wczesnego iPhone'a 5. Powinieneś sprawdzić, czy dołączony jest numer seryjny twojego telefonu.
Glenn Howes

Szczegóły dotyczące wymiany baterii w telefonie iPhone 5 można znaleźć na stronie
apple.com/support/iphone5-battery

Znany jest problem z bateriami iPhone'a 5, aby odwiedzić następującą stronę, aby sprawdzić, czy Twój telefon ma nieczytelną baterię !! apple.com/uk/support/iphone5-battery

Odpowiedzi:


13

To jest prawdziwe. Jeden z genialnych przeprowadza diagnozę przede mną. Jeśli pamięć służy, wygląda to tak:

 1. Za pomocą telefonu iPhone lub dowolnego innego urządzenia iDevice podłączonego do Wi-Fi Apple Store, „Apple Store”, otwórz Safari i połącz się z adresem URL „diagn.apple.com” (lub diagnostyka)
 2. Pojawi się strona z paskiem wprowadzania tekstu, za pomocą którego Genius może wprowadzić kod weryfikacyjny.
 3. Geniusz wyciągnie stronę ze swojego „Geniusza” iPoda touch (tego ze skanerem kodów kreskowych) i prawdopodobnie kliknie określoną ikonę, która doprowadzi go do kodu weryfikacyjnego. Zakładam, że kod weryfikacyjny zmienia się z czasem.
 4. Po wprowadzeniu kodu do urządzenia pojawia się strona diagnostyczna.

W krótkim momencie, gdy patrzył na mojego iPhone'a, mogłem zobaczyć maksymalną pojemność (zgodnie z projektem) i pozostałą pojemność, która w moim przypadku wynosi 98%. Na tej podstawie określi, czy bateria twojego iPhone'a wymaga wymiany. Jeśli nie, zasugeruje przywrócenie iPhone'a, a problem z baterią (jeśli występuje) prawdopodobnie zniknie.

Zapytałem Geniusza, czy to tajna strona, po prostu spokojnie odpowiedział, że to tylko narzędzie do postawienia diagnozy.

Więc nie, nie możesz go kupić, ponieważ jest to po prostu wewnętrzna strona internetowa, która wymaga weryfikacji Genius.


Na marginesie, poinformowany przez tego samego Geniusza, najłatwiejszym sposobem stwierdzenia, czy bateria / system ma problem z żywotnością baterii, jest skorzystanie z Settings - General - Usageurządzenia.

Spójrz na sekcję „Czas od ostatniego pełnego naładowania”, która pokazuje, jak długo urządzenie było używane i jak długo było w stanie gotowości. Jeśli dwie liczby są bardzo blisko, np. 2 godziny użytkowania i 2 godziny 10 minut w trybie gotowości. Ale wyraźnie pamiętasz, że nie „korzystałeś” z urządzenia przez 2 godziny, a jedynie pozostawałeś w trybie uśpienia. Oznacza to, że coś działającego w tle powoduje zużycie energii, a urządzenie nigdy nie śpi.

W takim przypadku Geniusz zasugeruje przywrócenie iPhone'a (i przywrócenie z iCloud lub iTunes, jeśli chcesz), a problem najprawdopodobniej zniknie.

==============

Aktualizacja

Po ponownym odwiedzeniu paska Genius zobaczyłem geniusza pomagającego klientowi w podobnej sprawie i zrobiłem zdjęcie.

genialny iPad

Zamiast łączyć się z jakimś normalnym adresem URL podczas safari, odnośne urządzenie wygeneruje link w formacie „diags: // #####”.


6
Jest to w większości poprawne. Genius w zasadzie inicjuje bilet, który tworzy numer biletu. Następnie klient odwiedza diags: // 1234 (zakładając numer biletu 1234) na swoim urządzeniu z systemem iOS i uruchamiana jest wbudowana aplikacja diagnostyczna. Aplikacja diagnostyczna uruchamia się i przekazuje swój raport z powrotem do systemu Apple, który następnie Genius może sprawdzić.
Pan Rabbit

2
Właściwie w Stanach Zjednoczonych uzyskałem wsparcie ze strony Apple i automatycznie wygenerowałem numer biletu. Możesz oczywiście zadzwonić do AppleCare lub odwiedzić AppleCare w sklepach (czyli genialny personel), aby również przeprowadzić diagnostykę. Jest to usługa, więc tak szybko, aby kupić sobie samoobsługowe konto, musisz poprosić Apple o rozpoczęcie każdego testu.
bmike

Mam ten sam problem z moim iPhonem. Próbowałem kroków pokazanych powyżej, otworzyłem sklep z jabłkami i otworzyłem safari. wprowadź adres dianostics.apple.com lub diagnoza.apple.com, ale przeglądarka mówi: „safari nie może otworzyć strony, ponieważ nie można znaleźć serwera.
Cris

1
@Cris Nie wpisujesz „http: // diags” - wpisujesz „diags: // 43252” lub jakikolwiek nieco losowy numer biletu, który Apple pozwala na uruchomienie diagnostyczne. Nie można tak po prostu uruchomić bez umożliwienia analizowania wyników testu.
bmike

12

https://getsupport.apple.com/Issues.action

Możesz tam uruchomić narzędzie diagnostyczne. Mój telefon został losowo wyłączony, gdy wciąż ma około 20-30% baterii, a po uruchomieniu narzędzia diagnostycznego stwierdził, że mój iPhone 5 ma problem z zasilaniem.

Nie zawiera dużo więcej informacji, ale w tym tygodniu mam spotkanie w sklepie. Nie jestem pewien, co zrobią, ponieważ mam to już od ponad roku.


Dzieje się tak, jeśli narzędzie mówi, że Twój sprzęt ma problem lub bateria jest „na czerwono” pod względem pozostałej pojemności, oferują wymianę i informują o kosztach. Gwarancja obejmuje niektóre naprawy akumulatorów, a inne nie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie apple.com/legal dla kraju, w którym urządzenie zostało sprzedane. Zasadniczo płacisz, jeśli bateria osiągnęła oczekiwany okres użytkowania lub jest poza okresem gwarancji.
bmike

Po prostu próbowałem. W ten sposób wysyła tekst ze specjalnym linkiem, ale nie pozwala wyświetlić wyników, po prostu wysyła je do jabłka, a następnie musisz kliknąć przycisk, aby zadzwonić do jabłka (co kosztuje, lub wysłać wsparcie itp. ). Na podstawie tego wątku brzmi jak w przeszłości, pokazali wyniki na ekranie, a teraz po prostu wysyłają je do jabłka, aby mogli zdiagnozować.
cchiera

8

Możesz uzyskać informacje o baterii, które otrzymuje Apple Genius, instalując iBackupBot .

 1. Otwórz iBackupBot
 2. Podłącz swoje urządzenie iOS
 3. Wybierz swoje urządzenie w sekcji Urządzenia po lewej stronie
  Urządzenia
 4. Wybierz Więcej informacji
 5. Zobacz szczegóły baterii - bateria jest w dobrym stanie, jeśli FullChargeCapacity(stan baterii) jest bliskoDesignCapacity

  Szczegóły diag baterii


Użyłem tego na początku tego roku, ale teraz nie działa. Każdy może skorzystać z tej metody?
Rho Phi,

5

Aby uzyskać dostęp do danych diagnostycznych wysyłanych przez narzędzie diagnostyczne iOS, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami: http://www.lyonanderson.org/blog/2014/02/06/ios-power-diagnostics/

Istnieje wiele danych do przejrzenia, ale możesz znaleźć coś pożytecznego.


Generalnie linkowanie do odpowiedzi jest marne tutaj, ponieważ strona może przejść do trybu offline, zamiast tego powinieneś opublikować szczegóły i podać swoje źródło.
bbodenmiller

3

Użytkownicy urządzeń jaibroken mogą znaleźć te informacje za pomocą aplikacji Cydia o nazwie BatteryLife.

Żywotność baterii


1

Narzędzie iOS Diag jest zainstalowaną wewnętrznie aplikacją, wyświetla takie informacje, jak informacje termiczne, intensywne informacje o bateriach (głębiej w iOS 7), połączenia telefoniczne, raporty o awariach oraz kilka innych rzeczy, które nie są znane klientowi.

Opis pana Królika jest na miejscu. jest również dostępny tylko w sklepie internetowym Apple


1

Miałem ten sam czas gotowości i użytkowania w Ustawieniach -> Ogólne -> Użycie i znalazłem taki raport podczas podłączania mojego iPhone'a 5S do Xcode:

Incident Identifier: 941F209C-EC9B-49B8-B796-F9B07543E9ED
CrashReporter Key:  182e9824ae5047b9b2f2fe5e88777bc89fd945ec
Date:        2014-04-19 02:48:06 -0300
OS Version:     iPhone OS 7.1 (11D167)

locationd: com.apple.locationd.NetworkProvider.15fd3dec0  NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:03
backboardd: quicklookd[204]-com.apple.mediaremoted.relayxpcmessage [0x17826f4c0]
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:06
backboardd: Music[285]-com.apple.mediaremote.sendremotecommand [0x17007e380]
  NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:06
backboardd: Skype[129]-Called by Skype, from unknown method [0x1702708c0]
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:02:32
backboardd: BriaVoip[132]-132 [0x17026e780]
  NoIdleSleepAssertion == 255, held for 11:01:09
SpringBoard: com.apple.springboard.idle
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:17
dataaccessd: com.apple.persistentconnection[dataaccessd,100,2B8234AA-88C3-4010-BEED-C4C6DB1FC7BC-PendingSimpleTimer(0x1310cb150)]
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:04
apsd: com.apple.apsd-outgoingmessage
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:03
mediaserverd: com.apple.audio.pid-16.keypress.isprewarmed
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 00:00:06
mediaserverd: com.apple.audio.VAD Aggregate Device UID 15.isrunning
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 05:35:14
mediaserverd: com.apple.audio.AudioSession-132(com.counterpath.bv).isplaying
NoIdleSleepAssertion == 255, held for 09:42:08

Hardware Model: N51AP
Awake Time: 27:14:44 (98084)
Standby Time: 27:14:44 (98084)
Partial Charge: 1
Capacity: 0
Voltage: 3370 mV

Nie wiem, czy możesz zmusić do wygenerowania tego raportu, ale bardzo pomocne było ustalenie, że Bria (miękki telefon VOIP, którego potrzebuję do pracy) uniemożliwiał uśpienie urządzenia, nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia. Wymuszam więc zamknięcie aplikacji i teraz moja bateria nie rozładowuje się z dnia na dzień.


1
Można go znaleźć w LowBatteryLogpliku Ogólne -> Ustawienia -> Informacje -> Diagnostyka i użycie -> Dane diagnostyczne i użycie z urządzenia z systemem iOS.
bbodenmiller

forums.macrumors.com/showthread.php?t=1615150 może zawierać przydatne informacje na temat potencjalnych problemów, które można znaleźć w pliku dziennika baterii.
bbodenmiller

@bbodenmiller To dobry pomysł! Nie mam tego konkretnego loginu, ale spróbuję rozładować baterię do około 1 lub 2% i sprawdzę, czy system ją wygeneruje.
Vladimir
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.