Jak zapobiec wyciszeniu dźwięku podczas dyktowania?


18

Ilekroć próbuję użyć funkcji dyktowania w OSX, powoduje to wyciszenie mojego dźwięku. Chcę usłyszeć dźwięk, który odtwarzam w iTunes lub gdzieś indziej, gdy mam włączone dyktowanie. Jak mogę to zrobić?


3
Miałem zupełnie odwrotną reakcję na tę funkcję - bardzo przydatna :)
grg

Mam naprawdę kiepski dźwięk mowy i chcę go „transkrybować” własnym głosem i dyktando. Innymi słowy, chcę słuchać dźwięku i wyraźnie powtarzać zawarte w nim słowa, podczas gdy dyktando pisze je dla mnie.

Czy dzieje się tak również wtedy, gdy masz podłączone słuchawki? A może po prostu, gdy odtwarzanie dźwięku odbywa się przez głośniki?
Hobbes,

Wiem tylko, że dzieje się to po podłączeniu słuchawek.

w przypadku iTunes dyktowanie zatrzymuje tylko dźwięk i kontynuuje odtwarzanie, podczas gdy inne odtwarzacze są wyciszone i grają w tle, co nie ma znaczenia. ale sposób, w jaki dyktando działa z iTunes, jest bardzo znaczący: chodzi o to, by użyć go do transkrypcji tego, co słyszysz, a dyktowanie jest możliwe dla większości ludzi tylko wtedy, gdy dźwięk, który słyszą, jest wstrzymany

Odpowiedzi:


12

Aby to działało, musisz ustawić ukryte preferencje (OS X 10.9 - Mavericks). Otwórz terminal i wprowadź dwa polecenia poniżej:

defaults write com.apple.SpeechRecognitionCore AllowAudioDucking -bool NO
defaults write com.apple.speech.recognition.AppleSpeechRecognition.prefs DictationIMAllowAudioDucking -bool NO

Po wykonaniu tej czynności wyłącz dyktowanie w Preferencjach systemowych, odczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie. Powinieneś być teraz w stanie dyktować podczas odtwarzania dźwięku. Próbowałem tego tylko podczas korzystania z zestawu słuchawkowego / słuchawek, bez których prawdopodobnie nie jest to wskazane. :)

Aby przywrócić system do stanu pierwotnego, uruchom następujące polecenia w terminalu, a następnie uruchom ponownie dyktowanie:

defaults delete com.apple.SpeechRecognitionCore AllowAudioDucking
defaults delete com.apple.speech.recognition.AppleSpeechRecognition.prefs DictationIMAllowAudioDucking

Znalezione przez: https://gist.github.com/rmangino/8388849


Działa na macOS Mojave 10.14.1!
andrewwong97

2

Ta preferencja została widoczna w Preferencjach systemowych, więc nie trzeba już uruchamiać poleceń terminalu. Przejdź do panelu preferencji ułatwień dostępu , wybierz opcję Dyktowanie i wyłącz Wycisz wyjście audio podczas dyktowania .


1

Program Audio Hijack Pro może sobie z tym poradzić.

Dodaj dźwięk systemowy po prawej, a następnie naciśnij przycisk przejmowania 1. i wycisz 2..

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.