Jak poznać czas użytkowania baterii w jednej sesji?


17

Chciałbym wiedzieć, jak długo działała moja bateria od ostatniego ładowania. Jest wbudowany licznik pozostałego czasu, ale chciałbym licznik wykorzystany w czasie.

Odpowiedzi:


27

Począwszy od Mavericks (OS X 10.9), jest to dostępne w Monitorze aktywności. Otwórz Monitor aktywności z folderu / Aplikacje / Narzędzia i przejdź do karty Energia. Środkowy panel statystyk w dolnej części okna zawiera czas, jaki upłynął od ostatniego odłączenia ładowarki, który pojawia się wkrótce po przełączeniu na zasilanie bateryjne.

Wybierz zakładkę energii
Czas pracy baterii na dole środkowego panelu


3
To świetnie, ale pokazuje czas, odkąd Macbook został odłączony, bez względu na to, czy był używany, czy w trybie uśpienia. Czy istnieje sposób na odfiltrowanie czasu snu?
Renderuj

1
Nie żebym o tym wiedział. Jednym ze sposobów, aby myśleć o tym jest to, że jest za pomocą baterii, gdy śpi, nie tak samo. Podejrzewam, że jeśli naprawdę chcesz zignorować czas snu, możesz go obliczyć ręcznie z tego licznika i danych z pmset -g logwiersza poleceń, ale wydaje się, że to więcej wysiłku, niż jest to warte.
ughoavgfhw

1
Zgoda. Podczas gdy zużywa minimalną moc baterii podczas uśpienia, licznik nadal zlicza czas, w którym laptop był ustawiony do uśpienia. Na przykład 5 godzin całkowitego czasu uśpienia liczy się jako 5 godzin od rozładowania akumulatora, mimo że zużywa 1-2% energii.
Renderuj

Czy obejmuje to czas całkowitego wyłączenia
Kayson Quek

to może być pomocne
McLawrence

1

Możesz spróbować użyć aplikacji Battery Truth w Mac App Store. Kosztuje 2,99 USD i obsługuje angielski i rosyjski. Chociaż to nie zadziała, jeśli Mac OS jest starszy niż 10.10.

Aplikacja powie Ci:

  1. Jak długo wytrzyma bateria
  2. Do której godziny potrwa obecne obciążenie
  3. Jak długo bateria wytrzyma na pełnej baterii
  4. Jak długo komputer działa na zasilaniu bateryjnym
  5. I w tym czasie ile z tego komputera spało lub działało

Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według ciebie podany link odpowie na pytanie. Odpowiedzi powinny być samodzielne, aby inni mogli je znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.