Próba bezpiecznego wymazania dysku twardego, ale Opcje bezpieczeństwa niedostępne (Mavericks)


13

Niedawno dostałem nowego Macbooka Pro 13 ″ i przygotowuję mojego starego Macbooka Air do sprzedaży. Postępuję zgodnie z instrukcjami w artykule Apple Support na ten temat (a także innymi podobnymi artykułami, które znalazłem).

Obecnie jestem na etapie wymazywania dysku startowego. Uruchomiłem komputer za pomocą ⌘R i uruchamiam Narzędzie dyskowe. Początkowo byłem w stanie ustawić Opcje bezpieczeństwa na Najbezpieczniejsze (7 zer zerowych), ale po kliknięciu Kasuj wystąpił błąd i powiedział, że nie można go ukończyć.

Teraz opcje zabezpieczeń są wyszarzone (niedostępne), ale funkcja usuwania jest nadal dostępna.

Błąd pojawił się już po kilku sekundach, więc zakładam, że nie zakończył on kasowania i przepisywania 7 przejść przed zatrzymaniem. Zgadywanie, co oznacza, że ​​moje dane są nadal dostępne i względnie dostępne.

Czy jest jakiś sposób, aby ponownie uzyskać dostęp do Opcji bezpieczeństwa i uzyskać to, aby bezpiecznie wyczyścić dane z tego miejsca?

Odpowiedzi:


10

Ciekawe - więc najwyraźniej, według Apple Security Options, na dyskach SSD jest wyszarzona, ponieważ wymazywanie dysku SSD jest zwykle wystarczająco bezpieczne:

Uwaga : W systemie OS X Lion i napędzie SSD Bezpieczne usuwanie i usuwanie wolnego miejsca nie są dostępne w Narzędziu dyskowym. Te opcje nie są potrzebne w przypadku dysku SSD, ponieważ standardowe kasowanie utrudnia odzyskanie danych z dysku SSD. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ włączenie szyfrowania FileVault 2, gdy zaczniesz używać dysku SSD.

Właściwie korzystam z Mavericks, ale zakładam, że ten artykuł nie został jeszcze zaktualizowany, aby odzwierciedlić Mavericks.


Mam podobne doświadczenie . Chcę bezpiecznie skasować dysk SSD z szyfrowaniem FV, ale moja próba zakończyła się niepowodzeniem z błędem (opcja była włączona), ale dysk i tak wydawał się „skasowany” w jakiejś formie i przystąpiłem do ponownej instalacji OSX. Nie wiem jednak, gdzie jestem teraz. Czy to jest poprawna procedura? Czy mimo wszystko wykonałem „oficjalną” („bezpieczną”) procedurę kasowania dysku SSD z szyfrowaniem FV (pomimo komunikatu o błędzie i niemal natychmiastowego zakończenia)?
orome

9

Tak, można ponownie włączyć bezpieczne usuwanie. Wszystko, co musisz zrobić, to sformatować partycję jeszcze raz. Upewnij się tylko, że wybierzesz „Mac OS Extended (Journaled, Encrypted)” z dowolnym hasłem, które zapamiętasz (na wszelki wypadek). Po sformatowaniu przycisk „Opcje bezpieczeństwa” będzie ponownie dostępny i możesz bezpiecznie wymazać partycję!


Ach, ta odpowiedź zadziałała!
Sruit A.Suk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.