Czy można włączyć Shift + kliknięcie w widoku ikon w Finderze?


12

Chciałbym użyć metody wyboru Shift + kliknięcie w oknach w Finderze, które używają widoku ikon. Niestety, chociaż działa on dobrze w innych widokach, aby blokować podświetlanie wszystkich plików między pierwszym a drugim kliknięciem, jego zachowanie zmienia się tak, aby działało tak samo, jak cmd + kliknięcie w widoku ikon.

Mam kilkaset zdjęć w tym folderze i chcę wybrać duży zakres, aby przenieść go do osobnego folderu. Zasięg jest większy niż mój ekran, więc trzeba go przewinąć w dół - do punktu. Jest to jedna z najczęstszych sytuacji w kontaktach z obrazami. Nie wiem, które obrazy są po prostu według nazw plików. Muszę je zobaczyć, aby je wybrać. Nie chcę przeciągać myszy / gładzika, aby wybrać zakres, ponieważ muszę być bardzo ostrożny w tym zakresie. Nieskończenie wygodniej jest używać całkowicie uwielbianego gładzika Apple'a (przewijanie dwoma palcami), który wprawdzie działa świetnie. Następnie, gdy znajdę ostatnie zdjęcie, chcę je kliknąć z wciśniętym klawiszem Shift i wybrać zakres.

Czy jest jakiś sposób, aby to działało w widoku ikon, czy ktoś może przynajmniej spróbować wyjaśnić, dlaczego to nie działa, a jeśli jest to błąd, a może świadoma decyzja o wdrożeniu go w ten sposób?


Dziękuję za edycję mojego pytania. Uważam, że zrobiłeś to w dobrym celu. Moje pytanie nie brzmiało jednak, czy można kliknąć zakres z wciśniętym klawiszem Shift, czy nie. Wiem, że tego nie da się zrobić. Moje pytanie dotyczyło znaczenia braku tej funkcji w systemie operacyjnym. Przygotowując materiał do artykułu / wideo na temat MacOS X i jego filozofii, chciałem zebrać trochę materiału - a także zaspokoić własne pragnienie poznania. Miałem nadzieję, że ktoś odpowie dokładnie na pytanie: jakie są korzyści z braku tej funkcji. 75 puzon odpowiedział właśnie na to. Cofnij mój tytuł z powrotem.
Martin

Nigdy nie wiadomo, może to być możliwe, z alternatywnymi implementacjami Findera itp. Twoja oryginalna fraza prosiła o opinię i nigdy nie mogła otrzymać kanonicznej odpowiedzi. Możesz cofnąć zmiany samodzielnie jako właściciela pytania, ale powyższe komentarze przenoszą je na terytorium zamykane, ponieważ pytania oparte na opiniach, które zachęcają do dyskusji, a nie stanowią rzeczywistych problemów, są sprzeczne z naszymi wytycznymi dotyczącymi publikowania.
farsz

1
Zdaję sobie sprawę z tego tonu opinii w tekście pytania i tak, może to wywołać bezowocną dyskusję. Mówiłem tylko o tytule. Tak czy inaczej, na moje pytanie udzielono odpowiedzi. Nie cofnę tego sam, jeśli uważasz, że tak powinno pozostać, pozwól mu zostać.
Martin

Myślę, że warto zaznaczyć, że można przewijać podczas rysowania markizy zaznaczenia w Finderze - używając kółka przewijania (lub przewijania dwoma palcami na gładziku), gdy przycisk myszy jest nadal wciśnięty, zamiast ograniczać się do przeciągania myszy do krawędzi okna, co zapewnia mniej finezji niż zwykłe przewijanie.
joelseph,

Pozwól mi od razu spróbować ... brb. EDYCJA: Wellll, do pewnego stopnia tak. Pls pamiętaj, że używam trackapd tylko z zaznaczeniem 3 palcami i dotknij, aby kliknąć (nie trzeba naciskać). Jedynym sposobem, w jaki mogłem osiągnąć to, co zasugerowałeś, było fizyczne naciśnięcie gładzika i przeciąganie dwoma palcami podczas naciskania. Nie tak poręczne jak zwykłe kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift, ale może być pomocne, dziękuję!
Martin

Odpowiedzi:


6

Kiedy zabiorą mi tę funkcję, jaka jest moja korzyść?

Nie „usunęli tej funkcji”; OS X nigdy tego nie miał. Oczywiście nie możemy dokładnie wiedzieć, dlaczego OS X go nie ma, więc na twoje pytanie nie można definitywnie odpowiedzieć w sposób, w jaki nalegasz. Ale oto moja hipoteza:

Elementy Findera w widoku ikon nie zawsze mają oczywistą kolejność, tak jak zawsze w widoku listy. Oni zaczynają być ułożone w rzędach przez co masz to ustawione przez zorganizować, ale można przeciągnąć ikony w dowolnej pozycji, a pozycja będzie (w teorii) zapamiętany na zawsze. Jeśli twoje ikony są przypadkowo ułożone, w jaki sposób OS X rozpoznaje, które elementy znajdują się „między” dowolnymi dwoma przedmiotami?

Oni mogli wymyślić jakiś algorytm, ale biorąc pod uwagę, że ikony mogą być rozproszone wśród dowolnych współrzędnych pikselowych granulatem, nie byłoby niewątpliwie przypadki, w których nie zrobić coś Ci się, że chciałeś. W tym przypadku, również w przeciwieństwie do widoku listy, elementy w widoku ikon mogą znajdować się poza widocznymi granicami okna Findera na obu osiach, a wybranie zakresu z wciśniętym klawiszem Shift czasami powoduje wybranie ikon, których nie widzisz i o których nie miałeś pojęcia wybrany.

Jeśli więc cokolwiek „zyskujesz” dzięki temu zachowaniu, jest to gwarancja, że ​​przypadkowo nie przeniesiesz / nie skopiujesz / nie wyrzucisz plików bez oczekiwania lub wiedzy.


OK, ma sens ...
Martin

1
Jednak możliwość rozproszenia twoich ikon w nieskończonej (lub ogromnej) przestrzeni poza widoczną częścią okien - ten rodzaj wolności jest także poza mną. Kiedy powiększam widok ikon, ikony po prostu znikają z widocznego obszaru. Nie mogę wymyślić do tego przypadków użycia, ale może to tylko ja.
Martin

3
Co powiesz na „Ułóż -> Według nazwy”? Następnie zaznaczenie z wciśniętym klawiszem Shift może być dozwolone przed przeniesieniem dowolnej ikony. Przydałaby się również opcja „Zawsze organizuj według”. Po włączeniu ikony będą zawsze rozmieszczone w wybrany sposób, umożliwiając w ten sposób zaznaczenie z wciśniętym klawiszem Shift. Nie widzę powodu, aby tego nie robić (zwłaszcza w dziesiątej wersji systemu operacyjnego z dość długim czasem dojrzewania). Nie zgadzasz się
Martin

2
Kliknij prawym przyciskiem myszy, pokaż opcje widoku - pozwala posortować widok ikon według tego, co chcesz. Kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift naprawdę powinno działać tak jak w innych widokach tutaj i jest dość denerwujące podczas pracy z obrazami, których nie ma.
Dan Herd

4
to jest tak kiepskie dla
Maca

6

Oto obejście. W widoku ikon wybierz pierwszy i ostatni element za pomocą klawisza Command. Przejdź do widoku listy. Kliknij pierwszy lub ostatni element, przytrzymując klawisz Command, aby go odznaczyć, a następnie kliknij ten sam element, przytrzymując klawisz Shift, aby wybrać cały zakres.


Przyszedł tutaj z tym samym problemem co OP, wiem, że to stary post. Ale dzięki, komentarz / sugestia tego faceta była świetna: „Oto obejście. W widoku ikon wybierz pierwszy i ostatni element za pomocą klawisza Command. Kliknij na Widok listy. Kliknij klawisz Command pierwszy lub ostatni element, aby go odznaczyć. , a następnie kliknij z wciśniętym klawiszem Shift ten sam element, aby wybrać cały zakres. ” pracował dla mnie.
ChrisPCE

Zastrzeżenie: musisz upewnić się, że widoki ikon i listy są posortowane tak samo.
wisbucky

-1

Istnieje sposób na zrobienie tego sprytnymi chodakami! Kliknij ekran (nie ikonę) i przeciągnij ramkę wokół ikon, które chcesz podświetlić ... Voila!


4
Niestety oznacza to umieszczenie ramki wokół tych ikon, a nie klikanie z wciśniętym klawiszem Shift ... gdybym tego potrzebował, nie prosiłbym o kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift :-) Pytanie było celowe. Przypadek użycia: w folderze znajduje się 45843 zdjęć. Musisz wybrać tylko te z białym tłem. Masz 3215 takich zdjęć. Nie ma sposobu, aby zobaczyć je wszystkie na jednym ekranie, musisz przewinąć. Przeciągnięcie ramki może potrwać długo i może wybrać więcej zdjęć. Klikając klawisz Shift, klikasz pierwszy, a następnie przewijasz z dużą szybkością w dół, widzisz, gdzie kończą się białe, i klikasz z wciśniętym klawiszem shift. Zdecydowanie najszybszy sposób.
Martin

-1

Używając kombinacji klawisza Shift/ , „zaznaczania markizy” myszy i (jeśli to konieczne), przewijania, możesz zasadniczo „przesunąć zaznaczanie” elementów w wielu wierszach w widoku ikon, korzystając z tego trzyetapowego procesu, i to naprawdę nie jest zbyt niewygodne:

  1. W górnym rzędzie przeciągnij zaznaczenie markizy za pomocą myszy (poprzez kliknięcie i przeciągnięcie lub przeciągnięcie trzema palcami), od początku miejsca, w którym chcesz zaznaczyć, do końca tego konkretnego wiersza.

  2. Następnie, trzymając Shiftwciśnięty klawisz / , zacznij przeciągać zaznaczenie markizy nad całym drugim rzędem (po czym możesz zwolnić klawisz Shift/ ) i po prostu przesuń kursor na dół ekranu, aby mógł kontynuować dodawanie wielu wierszy „chcesz, zanim dojdziesz do ostatniego (niestandardowego, a nie całego ) wiersza. *

  3. Naciskając klawisz Shift/ po raz ostatni, zaznacz markerem żądane pozycje w OSTATNIM wierszu, w taki sam sposób jak górny wiersz.

GOTOWY! Całkiem szybko.

Zgadzam się, że nieintuicyjne jest to, że nie można po prostu wybierać elementów w widoku ikon, jak to możliwe w innych widokach, ale można przynajmniej wybierać, przesuwając, ISTNIEJĄCE wybory myszy, w rzeczywistości DOWOLNEGO losu, tak jak potrzebujesz 2 środkowe obrazy w jednym rzędzie plus dwa ostatnie obrazy w rzędzie pięć rzędów w dół!


* Z gładzikiem Apple masz dodatkową opcję przewijania (w dół lub w górę), aby wybrać rozmiar „środkowego” wyboru całego wiersza, wyboru wielu wierszy, prawdopodobnie o drobniejszej ziarnistości, aby kontrolować, poprawiać lub zmieniać tempo „duży skok” w razie potrzeby, z małymi, dużymi lub średnimi ruchami przewijania, zarówno w górę, jak i w dół! Mój własny test z zewnętrzną myszą pokazuje jednak, że nawet podczas przewijania można przewijać, chociaż nie ma tak dużej kontroli jak gładzik Apple.


Ta odpowiedź po prostu mówi, aby użyć zaznaczenia markizy i przytrzymaj klawisz Shift, aby wybrać dodatkowe pliki zaznaczone markizą. (Przy okazji, nie trzeba przytrzymywać „Shift + ⌘” - wystarczy „Shift”)
Pup
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.