Wyłącz skrót Esc, aby wyjść z trybu pełnoekranowego


15

Niektóre aplikacje (Safari, iTunes ...) wychodzą z trybu pełnoekranowego za pomocą skrótu klawiszowego Esc. Czy istnieje sposób, aby to wyłączyć? Ingeruje np. W kontrolę aplikacji internetowych, powodując niezamierzone zamknięcie pełnego ekranu, gdy tylko naciśniesz jeszcze jeden klawisz Escape, niż powinieneś.

Odpowiedzi:


4

Dobre pytanie. Zanim twórcy przeglądarki zorientowali się, że cmd-qjest strasznie niebezpieczny bez co najmniej monitu, że użytkownik naprawdę chce zamknąć 60 kart, zawsze zmieniałem skrót klawiaturowy dla polecenia Zakończ w mojej głównej przeglądarce. Możesz wyłączyć skróty za pomocą skrótów klawiaturowych.

  1. Otwórz Preferencje systemowe: Klawiatura.
  2. Kliknij Skróty klawiaturowe w górnej zakładce w kształcie pigułki.
  3. Kliknij ikonę Skróty aplikacji w lewej kolumnie.
  4. Wybierz Safari z rozwijanego menu oferowanych aplikacji (wygląda na to, że domyślna lista to aplikacje, które zostały otwarte w ciągu ostatnich trzech miesięcy). Po naciśnięciu przycisku plus
  5. Wprowadź dokładną nazwę pozycji menu, którą chcesz wyłączyć. W takim przypadku „Wyjdź z pełnego ekranu”.
  6. Dodaj alternatywny skrót klawiaturowy (na tej ilustracji dodałem Ctrl-Opt-Cmd-c) wypełnienie informacji o skrócie klawiaturowym Tak wygląda końcowy wynik. zakończony skrót klawiaturowy dla Safari
  7. Test (alternatywne skróty do aplikacji działają teraz zawsze zgodnie z planem).

Możesz zrobić to samo z Keyboard Maestro (i wiele więcej). Funkcja Apple jest prawdopodobnie wzięta / adoptowana z implementacji Petera N. Lewisa (która istniała przez wiele lat, zanim Apple wymyślił tę funkcję w Snow Leopard). W Keyboard Maestro możesz także przypisać ten sam skrót do wielu aplikacji. W programie Keyboard Maestro możesz również przejąć polecenia klawiatury, które nie mają pozycji menu (przychodzą na myśl złożone aplikacje, takie jak Photoshop: istnieje tak wiele poleceń, że wiele poleceń nie ma odpowiednika w menu). Jeśli korzystasz z Keyboard Maestro, łatwiej jest przenosić te preferencje z komputera na komputer.

przykładowy alternatywny klawisz polecenia Keyboard Maestro

Z drugiej strony wersja Apple istnieje na wszystkich komputerach Mac starszych niż 10.6.8, w tym MacBook Pro mniej technicznej dziewczyny. Używam obu w zależności od tego, czy chcę szybko naprawić, czy też buduję trwałe narzędzia / skróty do aplikacji, z której korzystam profesjonalnie na wielu komputerach. Keyboard Maestro to coś więcej niż tylko zastępowanie skrótów klawiaturowych: możesz pisać sekwencyjne makra z pauzami, aby zautomatyzować coś, co w innym przypadku byłoby pięcioma lub dziesięcioma naciśnięciami klawiszy i kliknięciami, tj. Przekierowywanie, adresowanie i wysyłanie wiadomości e-mail do innej osoby w firmie za pomocą jednej klawiatury Komenda.


4
Jak ustawić alternatywny skrót, ale jak wyłączyć natywny? Czy coś mi umknęło?
myneur,

Zwykle ręcznie ustawiony skrót Keyboard Maestro ma pierwszeństwo przed skrótem natywnym. Jeśli okaże się, że tak nie jest, daj mi znać. Przepraszam za powolną odpowiedź.
Foliovision,

Przesłonięcie natywnego polecenia wbudowanego tak głęboko, jak Command-Q, jest najbardziej niezawodnym sposobem na jego wyłączenie.
Foliovision

4
Problem polega na tym, że domyślny skrót to Ctrl-Cmd-F. Przesłonięcie menu „Wyjdź z pełnego ekranu” zastąpi tylko Ctrl-Cmd-F, ale wydaje się, że ESC zostało zaimplementowane osobno bez pozycji menu ...: /
Theuni

Dokładnie. To nie działa z ESCpowodów wymienionych w komentarzach
Paul

-3

Aby uniknąć sytuacji, w której cała aplikacja wychodzi z trybu pełnoekranowego po przypadkowym ESCdwukrotnym naciśnięciu, możesz nauczyć się używać innego klawisza.

Cmd-. zamknie aplikacje internetowe, które są w trybie pełnoekranowym (np. YouTube), ale nie wykonają żadnych niepożądanych działań, jeśli zostaną użyte dwukrotnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.