iTunes 11 - Różnica między przyciskami „Play Next” i „Add to Up Next”


16

Czy jest różnica między przyciskami „Play Next” i „Add to Up Next” w iTunes? (Zobacz zrzut ekranu powyżej). Pojawiają się, jeśli kliknę album prawym przyciskiem myszy i wydaje mi się, że robią to samo: dodają utwory z albumu (lub wykonawcy) do mojej linii „Up Next”.

https://www.miu.de/images-i73108b6rj8j.png
(źródło: miu.de )


2
Odpowiedź Lizzana jest prawidłowa i rozumiem twoje zamieszanie - sam miałem to samo pytanie. Słuchałem albumu, a potem użyłem „Dodaj do następnego” na innym albumie i byłem zaskoczony, że na liście „Dalej do następnego” pojawi się nowy album, a następnie oryginalny album. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ do oryginalnego albumu nawigowano bezpośrednio, a nie dodawano go do kolejki za pomocą elementów sterujących „Dodaj do następnego”, tzn. Ułożono tylko elementy wyraźnie dodane do „Do następnego”.
James McCormack

Odpowiedzi:


12

„Play Next” dodaje utwór / album do bezpośredniego odtwarzania, „Add to Up Next” dodaje utwór / album na końcu utworów / albumów, które zostały już dodane do Up Next. W przypadku pierwszego utworu / albumu nie będzie to miało znaczenia, ale spróbuj dodać jeszcze kilka, a zobaczysz różnicę.

Innymi słowy, „Play Next” działa jako stos - Last In First Out, podczas gdy „Add to Up Next” działa jako kolejka - First In First Out.


5
Jest to prawdą, z wyjątkiem utworów, które są po prostu na liście Up Next ze względu na ich kolejność w kolejności na albumie lub liście odtwarzania, której słuchasz. Więc jeśli wybierzesz „Odtwórz następny” lub „Dodaj do następnego” dla utworu lub albumu, obie te czynności spowodują umieszczenie utworu lub albumu na górze listy „Następny”, ponieważ bieżący album lub lista odtwarzania nigdy nie był W przyszłym.
lukethompson

@Lukethompson Prawda, choć myślę, że Apple musi przyjrzeć się temu konkretnemu postępowaniu z utworami.
Anriëtte Myburgh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.