Jak sprawić, by F11 i F12 zachowywały się jak normalne klawisze funkcyjne?


73

Mam 2013 MacBook Pro Retina 15 "i próbuję ustawić klawisze funkcyjne, aby działały jak normalne klawisze funkcyjne. Chcę więc, aby zachowanie zostało odwrócone od standardowego, w którym muszę nacisnąć, Fnaby klawisze działały normalnie Włączyłem ustawienie w Preferencjach, jak pokazano poniżej.

Panel preferencji

Działa to dobrze dla wszystkich klawiszy funkcyjnych oprócz F11i F12.

Fn+ F11I Fn+ F12oba mają oczekiwane zachowanie regulacji głośności teraz, ale po naciśnięciu F11sama wejdzie Expose i po naciśnięciu F12sam uruchamia Dashboard.

Jak sprawić , aby klawisze F11i F12zachowywały się tak jak normalne klawisze funkcyjne?

Odpowiedzi:


95

Właściwie właśnie to rozgryzłem. W Preferencjach pod kontrolą misji były ustawione dwie opcje korzystania z klawiszy F11i F12. Ustawiłem je na „-” i to rozwiązało problem. Opcje ustawione dla używania tych klawiszy funkcyjnych są podświetlone na zrzucie ekranu poniżej.

Prefpane do kontroli misji


W OS X 10.9 Mavericks (i być może również wcześniej) to samo ustawienie można również zmienić z Klawiatura, Skróty, w sekcji Kontrola misji.
Arjan

cono Nadal mam kule z f11 i f12. kiedy zmieniłem pulpit pokazu i pokazuję pulpit na pusty, przyciski przeniosły ekran na pulpit, ale głośność nadal nie działa

Nie jestem pewien, czy rozumiem twój komentarz. Jeśli zrobiłeś już to, co zrobiłem w tej odpowiedzi, musisz mieć osobny problem. Warto zadać kolejne pytanie
conorgriffin

To sprawia, że ​​życie działa zdalnie z moich komputerów Apple o wiele lepiej!
Gromer

1
Bardzo, bardzo przydatne. Teraz mogę ponownie uruchomić PXE na ilo!
Benjamin Goodacre,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.