Muszę znaleźć moją oryginalną nazwę użytkownika


1

Mój stary imac z systemem Snow Leopard 10.6.8 był bardzo wolny.
Zdecydowałem się wykonać czystą instalację po utworzeniu kopii zapasowej na Time Machine. Podczas ponownej instalacji systemu Snow Leopard poprosił o nazwę konta, więc po prostu wpisałem logiczne. Potem poszedłem do TM i stwierdziłem, że nie ma tam żadnych plików, których chciałem. Czytając informacje na ten temat, wygląda na to, że utworzyłem nowe konto i jeśli mogę zmienić nazwę konta na pierwotną, mogę uzyskać dostęp do tych plików.
Niestety nie mogę sobie przypomnieć mojej starej nazwy konta.

Jakieś pomysły?


1
Może być łatwiej użyć Asystenta migracji do migracji danych z kopii zapasowej am TM
nohillside

Możesz także spróbować wyszukać inne kopie zapasowe wehikułu czasu. (naciśnij opcję podczas klikania ikony wehikułu czasu na pasku menu, aby zobaczyć ten element menu). Jeśli nazwa komputera była inna itp., Dane maszyny czasu, które przeglądasz normalnie, nie będą miały starych informacji.
Kent

Wypróbowałem pomysł Kenta i wszystko, co się pokazuje, to dysk zewnętrzny, to samo miejsce, ale inne dane. Czy ma sens, że kiedy zmieniłem nazwę użytkownika, stworzyłem „alternatywną rzeczywistość” na tym samym dysku zewnętrznym?

Myślę, że „rzeczywistość alternatywna” to kopia zapasowa poprzedniej instalacji. Jeśli tam wejdziesz, folder „/ Users” powinien zawierać wszystkie oryginalne nazwy użytkowników. Możesz przywrócić potrzebne pliki. Jeśli to zadziała, daj mi znać, a podam tutaj jako odpowiedź zamiast komentarza.
Kent

Przepraszam, ale jak mam tam „wejść”? Oczywiście wiem wystarczająco dużo, aby być niebezpiecznym.
Jeff

Odpowiedzi:


1

Powinieneś być w stanie wyświetlić listę wszystkich folderów domowych użytkowników w kopii zapasowej, uruchamiając

ls -l /Volumes/Time\ Machine/Backups.backupdb/*/Latest/*/Users/

w terminalu. Zakłada się, że twój napęd kopii zapasowej TM jest wywoływany Time Machine, zastąp nazwę, jeśli jest wywoływany inaczej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.