Wyłącz klawisz Escape w Safari, aby wyjść z trybu pełnoekranowego


20

Cały czas korzystam z Safari w trybie pełnoekranowym w OS X Mavericks. Używam również klawisza Escape na stronach internetowych dość często do różnych rzeczy (zależy od strony internetowej).

Jednym z niefortunnych efektów ubocznych tych dwóch faktów jest to, że czasami mimowolnie wyłączam tryb pełnego ekranu, naciskając klawisz Escape na stronie, która nie przechwytuje klawisza Escape.

Czy istnieje sposób na wyłączenie zachowania „Escape wyłącza tryb pełnoekranowy” w Safari?@biziclop Czy mógłbyś wyjaśnić, jak korzystać z Keyremap4Macbook w tym celu?
Holene

@Holene: Właściwie nie wypróbowałem tego, ponieważ byłoby to zbyt ciężkie. Zamiast tego zobacz superuser.com/questions/315949/ ... w nowym kierunku :)
user188421

Odpowiedzi:


3

Teraz możesz śmiało i brutalnie wyłączyć klawisz Escape w Safari. Ale to pomogłoby w dalszym ciągu pozwalać Escapeowi działać jako skrót w wyżej wymienionych miejscach, którego wolałbym unikać.

Zobacz tutaj przykład ponownego mapowania Escape na scapeEscape za pomocą makra Keyboard Maestro:

AKTUALIZACJA # 1: Możesz zawęzić regułę, aby obowiązywała tylko na pełnym ekranie.  (CIESZYĆ!)


Mam problem polegający na tym, że po wdrożeniu nie mogę odrzucić dialogu znajdowania z ucieczką. Nie jestem pewien, co wyzwala alt - escape, ale wydaje się, że wyzwala tekst predykcyjny ... Wyłączenie autokorekty nie pomaga.
rapscalli

To powstrzymuje ESC przed opuszczeniem reflektora, jeśli reflektor zostanie otwarty na szczycie safari
theonlygusti

^^ Korzystanie z cmd-. zamiast alt-esc pracował nad rozwiązaniem tego problemu
theonlygusti

0

Po prostu użyj alternatywnej sekwencji ucieczki: CTRL-[ . Działa jak urok i nie wychodzi z pełnego ekranu.


Co to ma zrobić? Dla mnie nic się nie dzieje po naciśnięciu tego przycisku. Tylko w powłoce (Terminal) mogłem „rozpocząć sekwencję znaków niedrukowalnych”, ale tutaj tak naprawdę nie ma to związku.
maks.

Załóżmy, że wstawiłeś tekst do pola tekstowego, gotowe i chcesz przewinąć w dół. Naciśnięcie alternatywnej sekwencji ucieczki pozwala wyjść z trybu wstawiania, a strzałki pozwolą ci ponownie nawigować po stronie, zamiast przesuwać kursor.
Atcold

1
Hmm, próbowałem już tego na kilku stronach i nie mogłem znaleźć nigdzie. Ale tak czy inaczej, to nie byłoby mapowane na ten sam kod klucza, co rzeczywisty klawisz Esc, prawda? Chciałbym, aby klawisz Esc (lub zamiennik) nadal działał dla stron internetowych, które wiążą funkcjonalność z tym kluczem (np. Te, które otwierają okienko, które można zamknąć ponownie, naciskając klawisz Esc).
maks.

To działało mi dobrze na stronie domowej w klasie Coursera. Myślałem, że uogólniłoby się dobrze.
Atcold
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.