Narzędzia i narzędzia programistyczne dla iOS (muszą mieć i miło mieć) [zamknięte]


25

Jestem nowy w Macach ogólnie i programowaniu na iOS. Użyłem iPhone'a i iPada i chcę pisać aplikacje na oba. Jestem (nowo) zarejestrowanym programistą Apple i mam Xcode do pobrania i pracuję nad nim.

Moje pytanie brzmi: czy są jakieś narzędzia innych firm, z których programiści iOS mają większe doświadczenie niż ja (czyli wszyscy)?

Przykład, w świecie Windows, którego używam

  • Notepad ++ jako dodatkowy edytor tekstu.
  • Zależy od kontroli zależności (tak, zdaję sobie sprawę, że może to nie być konsekwencją)
  • Regex Buddy do budowania / debugowania wyrażeń regularnych.
  • itp...

Będąc nieświadomym krajobrazu iOS, wszelkie informacje, które każdy mógłby podać na temat narzędzi (i być może dlatego, że muszą mieć lub muszą mieć), byłyby świetne.


Wyszukaj przed opublikowaniem!

Aby wyszukać, użyj pola wyszukiwania w prawym górnym rogu. Aby wyszukać odpowiedzi na bieżące pytanie, użyj inquestion:this. Na przykład:

inquestion:this Textmate

Jeśli nie został jeszcze opublikowany, postępuj zgodnie z kilkoma prostymi zasadami, dodając go jako odpowiedź.

Zasady

  1. Ogranicz do jednego narzędzia na odpowiedź .

  2. Dodaj krótki opis

  3. Dodaj link do strony internetowej w nazwie aplikacji, jeśli to możliwe (bez bezpośrednich pobrań).

  4. Służy ## [appName](link)do cytowania nazwy aplikacji. Proszę nie podawać cen.


2
Pozwoliłem sobie dodać kilka zasad, aby nie było chaosu. Poprosiłem również, aby było CW.
Loïc Wolff

Wspaniałe miejsce, aby znaleźć odpowiedniki MAC oprogramowania jesteś przyzwyczajony do Windows jest AlternativeTo.net - tutaj znajduje się lista Mac OS X alternatyw dla Regex Buddy - nie próbowałem żadnego z nich jeszcze .
Jim McKeeth

1
Nie sądzę, że jest coś złego w tym w tym ceny. Jeśli się zmienią, każdy może edytować informacje. Bardzo dobrze jest wcześniej poznać cenę.
Nevan King,

Czy nie byłoby lepiej w przypadku przepełnienia stosu, w którym tematy dla programistów są bardziej nierozerwalne?
bmike

Odpowiedzi:


17

Dropbox

Nie związane z programowaniem, ale bezcenne dla wszystkiego, co nie podlega kontroli źródła. Chociaż Evernote koncentruje się na dokumentach, Dropbox koncentruje się na plikach. Jeśli potrzebujesz plików na wielu komputerach z kontrolą wersji , potrzebujesz Dropbox.


Powinienem był wspomnieć o tym, już go mam. Doskonała rekomendacja.
DevSolo

Dropbox + git jest najlepszym (może po prostu łatwym superumiejętnością) w kontroli wersji kopii zapasowej.
alesplin


13

Terminal

Terminal na twoim komputerze Mac jest bardzo przydatnym narzędziem do zarządzania repozytoriami, jeśli nie chcesz iść drogą graficzną. Ponadto wiele przydatnych bibliotek Objective-C znajduje się na Google Code lub GitHub. Posiadanie terminalu oznacza możliwość sprawdzenia kopii tych bibliotek.


7
Dlaczego Terminal, gdy jest iTerm2 ?
mspasov


10

Kalejdoskop

Świetne narzędzie do porównywania / scalania. Może porównywać obrazy. Bezproblemowo integruje się z prawie wszystkim.


9

Homebrew

Mniej inwazyjny sposób na uzyskanie narzędzi Unix / Linux niż Macports. Z Macportami nie musi być nic złego, ale nie lubię mieć 3 kopii Perla w moim systemie itp.


7

Strumień

Nie specjalnie związane z rozwojem, ale uwielbiam to. To narzędzie automatycznie dostosowuje temperaturę barwową wyświetlacza na podstawie wschodu i zachodu słońca w określonej lokalizacji. Naprawdę sprawia, że ​​praca do późna w nocy jest przyjemniejsza. Wypróbuj go przez kilka dni, a następnie wyłącz jedną noc, a nie uwierzysz, że byłeś w stanie bez niego pracować.

Nie wpływa na zrzuty ekranu itp., Ale może być konieczne wyłączenie go, aby uzyskać prawdziwe wrażenie kolorów.


brzmi jak coś do spróbowania, dzięki za link.
DevSolo

7

Accessorizer

Accessorizer przyspiesza tworzenie całego kodu, który jest potrzebny do uruchomienia aplikacji na Maca lub iOS.
Myślę, że główny używa go do tworzenia @propertyi @synthesizelinii. Po prostu wybierz wszystkie swoje ivary, naciśnij kilka klawiszy, a akcesorium utworzy blok dyrektyw @property. Po prostu wklej to do nagłówka i gotowe.

Oprócz tego możesz tworzyć metody init, dealloc, viewDidUnload. Pomaga tworzyć obiekty zgodne z NSCoding. I wiele więcej.

Każdy programista Objective-C powinien to mieć.


wszystko, co automatyzuje, jest warte (przynajmniej) patrzenia.
DevSolo

6

Adobe Photoshop

Tak, jest drogi, ale dobry program do edycji grafiki jest nieoceniony przy tworzeniu aplikacji. Dzięki zdjęciom wyróżnia się aplikacja i nawet jeśli zatrudniłeś tego bardzo drogiego projektanta graficznego, będziesz mógł samemu wprowadzić poprawki.

Masz kilka opcji zakupu, w tym próbną lub, jeśli się kwalifikujesz, cenę edukacyjną.


Albo GIMP ( gimp.org ) na Macu też działa dobrze ...
Martin S. Stoller,

6

Evernote

Nie związane z programowaniem, ale bezcenne do przechowywania notatek itp. Wszystko, co nie wchodzi w kontrolę źródła. Automatycznie synchronizuje się między komputerami i ma doskonałą funkcjonalność wyszukiwania. Używam go do zapisywania notatek na iPadzie.
3

Macports

Sam w sobie nie jest narzędziem ani często używanym narzędziem. Ale świetny sposób na zainstalowanie wszystkich narzędzi wiersza poleceń systemu Unix, których niektórzy z nas potrzebują czasami. Na przykład imagemagick, pngcrush, mercurial, git, vim, wireshark i tak dalej.

Fink jest alternatywą dla Macports, która zasadniczo robi to samo.


3

MindNode

Świetne narzędzie do mapowania myśli. Dostępna jest również wersja na iPada (około 7 USD)


To doskonała aplikacja.
Moshe

3

SvnX

SvnX jest otwartym GUI OS X dla większości funkcji pliku binarnego klienta svn.

Umożliwia przeglądanie kopii roboczych, wykrywanie zmian i operowanie na nich, ale także przeglądanie dzienników i wersji repozytoriów.3

BBEdit

BBEdit to świetny edytor tekstu, który istnieje już od dłuższego czasu. Nowa wersja 10 nie tylko dodała mnóstwo wspaniałych nowych funkcji (i nadal to robi), ale także znacznie obniżyła cenę - około 50%.

BBEdit jest bardzo skryptowalny, łącznie z AppleScript i skryptami powłoki. Łatwo także tworzyć wycinki, aby skrócić czas.

BBEdit jest bardzo podobny do TextWrangler (TW to prawie „lite” wersja BBEdit), ale zawiera wiele dodatkowych funkcji, które są warte swojej ceny. Niektóre przykłady to znacznie lepsze narzędzia HTML, automatyczne uzupełnianie z uwzględnieniem kontekstu w wielu różnych językach, wycinki, integracja SVN / CVS i wiele innych.


3

Pixelmator

Dobry edytor obrazów jest niezbędny do rozwoju. Pixelmator to coś więcej. Jest w pełni funkcjonalny, uzupełniony treścią, ma piękny wygląd Maca, a do tego jest tylko 25 USD (znam zasady, ale jest to jedna z jego głównych zalet) w Mac App Store .


2

Składniki

Od wieków jest w fazie testów beta i jest bardzo niewygodny, ale składniki to świetna alternatywa do przeglądania dokumentacji Xcode. Zazwyczaj wyszukiwanie dokumentów jest szybsze i ma wbudowane wyszukiwania Google i StackOverflow. Chciałbym, aby zaktualizowały go tak, aby powodował mniej awarii.2

Łyk

Sip jest moim zdaniem najlepszym próbnikiem kolorów, jaki możesz mieć w systemie OS X. Jest lekki, zawsze aktywny i wyświetla wybrany kolor w różnych formatach (kakao, iOS, Web Hex itp.). Używa tylko małej ikony na górnym pasku i naciskając, pozwala wybrać kolor z dowolnego ekranu i skopiować wynik do schowka. I to za darmo.


2

CocoaPods

CocoaPods jest bardzo przydatny do integracji bibliotek stron trzecich w projekcie Xcode. Koniec z kłopotami i stratą czasu dzięki ręcznemu łączeniu tych bibliotek.


1

Znajdź dowolny plik

( Dostępne w App Store )

Funkcja „Spotlight” zorientowana na zawartość komputera Mac najpierw doprowadza Cię do szału, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że nie można jej ustawić jako domyślnego wyszukiwania nazw plików. Brak możliwości zwrócenia wyników z niewidzialnych folderów, takich jak usr / bin, sprawi, że twoje życie stanie się piekłem.

„Znajdź dowolny plik” szuka PLIKÓW na dysku lub folderze, na który wskazujesz. Nie ma znaczenia, czy Steve Jobs lub ktokolwiek inny uważa, że ​​plik należy ukryć przed zwykłymi śmiertelnikami. Zajrzy nawet do paczek.1

MonoDevelop

Inne IDE do pracy z aplikacjami Mono na komputery Mac (lub międzyplatformowe). Mono jest oparte na .NET Framework i można go używać z C #, VB.NET lub Delphi Prism (wymaga dodatkowego dodatku). Możliwe, że także inne języki.

Może być używany z ramami MonoMac lub MonoTouch do tworzenia natywnego interfejsu użytkownika odpowiednio w aplikacjach na Maca lub iOS.


Słyszałem o tym, ale nie wyglądałem, biorąc pod uwagę, że interesują mnie aplikacje na iPada / iPhone'a.
DevSolo

Główną zaletą MonoDevelop jest to, że jeśli chcesz pracować z implementacją Mono .NET Framework z aplikacjami na iOS lub Mac, lub potrzebujesz programowania wieloplatformowego. Jeśli chcesz kierować reklamy na Maca i iOS, Xcode zrobi to za Ciebie. FYI, wierzę, że platforma MonoTouch jest licencją komercyjną za 300 USD.
Jim McKeeth


1

Oszustwo

Lekki edytor tekstu z podświetlaniem składni itp. Zastąpienie My Notepad ++. Rozwój został zatrzymany, ale jest to oprogramowanie typu open source, więc może ponownie wystartować.


Może nie. Fraise jest rozwidleniem Smultrona (który był również darmowy i open source). Ale ponieważ programista Smultron ponownie uruchomił programowanie (tym razem zamknięte źródło) i umieścił go na Mac AppStore, rozwój Fraise został zamknięty.
Loïc Wolff

1

AppStar

Jeśli poświęciłeś czas na opracowanie i aplikację, będziesz potrzebować sposobu na przeanalizowanie rezultatów ciężkiej pracy. Zaletą tej aplikacji jest to, że konsoliduje ona raporty iTunes Connect, śledzi sprzedaż, rankingi, recenzje, a także pilnuje konkurencji. Nie jestem osobą „biznesową”, więc jest zdecydowanie pomocna.1

Fragmenty

Snippets to aplikacja dla systemu Mac OS X, która przechowuje najczęściej używane fragmenty kodu, które można ponownie wykorzystać w różnych projektach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.