Uszkodzenie Bluetooth w MacBooku Pro 2013


18

Mam MacBooka Pro z początku 2013 roku. Wersja systemu operacyjnego to 10.9. Używam gładzika podłączonego do bluetooth. Nagle i losowo mój gładzik traci połączenie i nie łączy się ponownie. Kiedy tak się dzieje, podnoszę preferencje Bluetooth i widzę:

<< do not localize >...
Name not available

Bluetooth w ogóle się nie wyłącza. Gdy to się stanie, nic nie będzie mogło połączyć się z bluetooth. Muszę przeprowadzić twardy restart mojego laptopa, aby ponownie uruchomić bluetooth. Zwykle działa to przez kilka godzin, czasem cały dzień, ale przypadkowo bluetooth znów się psuje.

Czy ktoś jeszcze ma podobny problem? Wszelkie wskazówki na temat naprawy? Ponadto, czy jest jakiś sposób, aby wymusić reset tylko bluetooth? Może przez wiersz poleceń?


Trackpad jest rozpoznawany po ponownym uruchomieniu. Oto system.log z czasu, kiedy to się wydarzyło: 11/18/13 2: 59: 36.000 PM jądro [0]: **** [IOBluetoothHostControllerUSBTransport] [InterruptReadHandler] - Otrzymano błąd kIOUSBPipeStalled - ponawianie: 2. [IOBluetoothHostControllerUSBTransport] [InterruptReadHandler] - Odebrano błąd kIOUSBPipeStalled - nie ma więcej prób. 18/11/13 6: 55: 17.000 PM jądro [0]: [IOBluetoothHCIController] [handleACLPacketTimeout] - Rozłączanie z powodu braku odpowiedzi urządzenia (przekroczony limit czasu pakietu ACL) dla uchwytu połączenia 0xb
intargc

Mam również ten problem. Macbook Air na początku 2013 r., System operacyjny 10.8.5. Zauważyłem, że kiedy przechodzę do systemu / preferencji i klikam na bluetooth, system się zacina (pokazuje mi tęczową mysz) i nie chce otworzyć preferencji bluetooth). Ten problem zaczął się dopiero wczoraj i nie mogę przez całe życie dowiedzieć się, co się zmieniło. Od wieków używam tej samej myszy i klawiatury.

Mam ten sam problem: apple.stackexchange.com/questions/118783/… - Na szczęście mogę uśpić komputer i poczekać 20 sekund, aż magicznie się obudzi i Bluetooth znów zacznie działać .
Andrew

Czy to korupcja występuje, jeśli wyłączysz Wi-Fi? Widzę dość poważne uszkodzenie w Wi-Fi i wyłączam Bluetooth, dopóki nie zostanie rozwiązany. Może widzisz tę samą interferencję, ale spada Bluetooth? (mój może też być zepsuty, gdybym używał BlueTooth na tej kompilacji, ale potrzebuję Wi-Fi więcej niż BT)
bmike

Odpowiedzi:


44

Znalazłem pewne obejście, które przynajmniej pozwoli ci zrestartować komputer, gdy pojawi się problem. Można go znaleźć tutaj: https://discussions.apple.com/message/23705326#23705326

Wkrótce wpisz terminal:

sudo kextunload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport
sudo kextload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport

Po wykonaniu tej czynności urządzenia powinny się ponownie połączyć. Mam tę samą wersję systemu operacyjnego (10.9) i Macbook Pro z początku 2013 roku i działa z moimi problemami z klawiaturą bluetooth.


1
Pan jest moim bohaterem.
motto

pracował dla mnie, mój magiczny gładzik uratował mi ponowne uruchomienie
zanedev

1
Stworzyłem to w .profile fixmouse(){ sudo kextunload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport sudo kextload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport }dzięki
Maxence

11

Wprowadzono kilka istotnych aktualizacji Mavericks , więc pierwszym krokiem byłoby uruchomienie aktualizacji oprogramowania i zainstalowanie systemu operacyjnego i wszelkich aktualizacji oprogramowania układowego. Następnie możesz rozwiązać problem w następujący sposób:

Dziennik systemu

Spójrz na komunikaty o błędach dotyczące blueddemona:

grep blued /var/log/system.log

(jest to polecenie do wpisania Terminal). Sprawdź w tym dzienniku systemowym, jeśli nie masz prób połączenia z nieznanego urządzenia Bluetooth. Aby móc wykryć intruzów, zanotuj swój własny adres Bluetooth w:

System Information > Hardware > Bluetooth

dawny. :

Hardware Settings:
    Address:      A8-BB-CF-9B-07-D8
    Manufacturer: Broad…

Kontrola baterii

Ten dziennik systemu nie wyświetla żadnych informacji o poziomie baterii. Należy to sprawdzić za pomocą Alt ⌥ikony paska menu + Bluetooth: Pasek menu Bluetooth

Kontrola zakłóceń

Aby przeprowadzić analizę zakłóceń, zainstaluj iStumbler i uruchom go. Jeśli jesteś w takim środowisku zakłóceń, odłóż inne urządzenia Bluetooth, wyłącz gładzik, poczekaj 30 sekund, włącz go. Jeśli twój problem jest wynikiem zakłóceń Bluetooth, może to przywrócić łączność systemu (urządzenia Bluetooth obracają się na częstotliwościach, aby używać na tym samym kanale niż 802.11g. Gdy 2 z nich są na tym samym kanale, wzajemnie się zacinają) .

Możesz również analizować zachowanie połączenia Bluetooth w czasie rzeczywistym za pomocą standardowych narzędzi MacOS X:

System Preferences > Bluetooth

naciśnij, Alt ⌥aby wyświetlić aktualny poziom sygnału Bluetooth: Poziom sygnału Bluetooth Aby przejść dalej, otwórz menu rozwijane koła zębatego, aby wybrać Monitor Connection RSSIjakość monitorowania połączenia: Uruchomienie monitora klawiatury Bluetooth Wyświetlacz monitora klawiatury Bluetooth

Uruchom ponownie demona

Jeśli możesz uruchomić system Terminallub uzyskać do niego dostęp ssh, możesz łatwo ponownie uruchomić za bluedpomocą kilku poleceń:

ps ax | egrep '[ /](PID|blued)'
/usr/bin/sudo launchctl stop com.apple.blued
ps ax | egrep '[ /](PID|blued)'

Drugi pspowinien wyświetlać nowy identyfikator procesu, potwierdzający poprawne launchdponowne uruchomienie blued. Jeśli bluednie uruchomi się ponownie (PID pozostanie taki sam), masz do czynienia z poważniejszym problemem do zbadania i będziesz miał trudniejsze zabicie:

ps ax | egrep '[ /](PID|blued)'
/usr/bin/sudo killall -c blued -KILL
ps ax | egrep '[ /](PID|blued)'

Ale to wcale nie jest dobry znak. Oznacza to, że bluedutknął w wywołaniu systemowym poza wszelką możliwością obsługi sygnału. Jest to przede wszystkim znak błędu w sterowniku Bluetooth lub rozszerzeniu jądra.


Dzięki za pomoc! Zrestartowałem system, aby móc odzyskać gładzik podczas pracy. Kiedy ponownie się rozłączy, przejdę przez te kroki, aby upewnić się, że działa. Jeśli nic więcej, przynajmniej wiem teraz o blued i mogę wymusić reset.
intargc

Aby uzyskać więcej informacji, ostatnio to się powtórzyło. Zabijanie blued wydaje się nie pomagać w ponownym uruchomieniu. Muszę zrestartować komputer, aby ponownie rozpoznał mój gładzik. W komentarzach OP zamieściłem, co dziennik systemowy mówi o bluetooth powyżej. Usunąłem status akceptacji tej odpowiedzi tylko w nadziei, że uzyskam bardziej przejrzyste rozwiązanie dla każdego, kto w przyszłości może mieć ten sam problem.
intargc

1
Czy możesz mi powiedzieć, czy bluedzostał zabity, czy wręcz przeciwnie - niemożliwy do zabicia?
dan

Według dzienników mogę go zabić zarówno przy pomocy sig 15, a zwłaszcza 9. Jednak po uruchomieniu uruchamia go ponownie, nadal jest w stanie uszkodzonym i nie rozpoznaje nazwy systemu (wciąż w stanie „nie lokalizuj”) i nie zezwala na łączenie się z nim żadnych urządzeń BT.
intargc

FYI, właśnie zrobiłem kolejny killall na blued, tym razem zadziałało i przywróciło mój gładzik. Podsumowując, zrobiłem około 7 killallów z mieszanką TERM, HUP i KILL. Nie jestem pewien, dlaczego postanowiono rozpocząć pracę nad tym ostatnim ...
Intargc
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.