securityd przy użyciu 100% procesora i zanieczyszczającego system.log


13

Od czasu uaktualnienia do wersji Mavericks często mam następujące procesy wykorzystujące pełną moc procesora:

  • securityd
  • syslogd
  • kernel_task

Myślę, że securitydzawiera błąd, ponieważ zanieczyszcza /var/log/system.logtysiące wiadomości na sekundę, a system nie może kontynuować.

Oto przykład wiadomości, które otrzymuję:

Nov 11 15:55:10 localhost securityd[22]: assertion failed: 13A603: libxpc.dylib + 44365 [4554927A-9467-365C-91F1-5A116989DD7F]: 0x13
Nov 11 16:14:47 --- last message repeated 1 time ---
Nov 11 15:55:10 localhost securityd[22]: assertion failed: 13A603: libxpc.dylib + 26642 [4554927A-9467-365C-91F1-5A116989DD7F]: 0x13
Nov 11 16:14:47 --- last message repeated 1 time ---
Nov 11 15:55:10 localhost securityd[22]: assertion failed: 13A603: libxpc.dylib + 44365 [4554927A-9467-365C-91F1-5A116989DD7F]: 0x13
Nov 11 16:14:47 --- last message repeated 1 time ---
Nov 11 15:55:10 localhost securityd[22]: assertion failed: 13A603: libxpc.dylib + 26642 [4554927A-9467-365C-91F1-5A116989DD7F]: 0x13
Nov 11 16:14:47 --- last message repeated 1 time ---

Uważam, że jest to krytyczny problem, ponieważ sprawia, że ​​Mac OS X działa wyjątkowo wolno i nie reaguje.

Zabijanie securityidnie pomaga. Proces jest odtwarzany ponownie i powoduje zanieczyszczenie środowiska syslogd.

Jeśli zrestartuję cały system, wszystko wydaje się przez chwilę ok, zanim ten sam problem się powtórzy. Nie wiedziałem jeszcze, co powoduje ten problem.


Jeśli nie uzyskasz dobrej odpowiedzi, możesz uruchomić sudo sysdiagnose securitydi złożyć raport o błędzie i ewentualnie uzyskać pomoc od Apple w naprawie błędu lub rozwiązaniu problemu.
bmike

1
Można także spróbować tymczasowo usunąć /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.securityd.plistlub /usr/sbin/securitydlub wykonać upgrade zainstalować OS X z partycji odzyskiwania .
Lri 11.11.13

Miałem również problem z zabezpieczeniem asercji w wersji 10.9. Nie jestem pewien, na czym polega problem, ale uruchomiłem ponownie w trybie awaryjnym i odinstalowałem różne pakiety innych firm (skaner antywirusowy, ...) z rozszerzeniami jądra zidentyfikowanymi przez EtreCheck . Podejrzewam, że jednym z nich jest problem, ale ponieważ jest on nieco przerywany, poczekam jeszcze chwilę, nim twierdzę, że go naprawiłem.
Scott

Odpowiedzi:


4

W moim przypadku proces bezpieczeństwa haywire został spowodowany przez aplikację komputerową GitHub - podczas zatwierdzania problemy z siecią spowodowały błąd podczas uzgadniania ssh. Kolejne zatwierdzenia poszły dobrze. Aplikacja GitHub pozostała otwarta, bezpieczeństwo rozgrzewało mój procesor. Zamknięcie aplikacji GitHub rozwiązało problem - prawdopodobnie zakończyło się coś w securityd. Domyślam się, że securityd ma jakiś problem z nieskończoną pętlą podczas operacji kryptograficznych, może tylko z ssh i handshake'ami.

Sprawdź więc, czy i jak Twój codzienny przepływ pracy może wyzwalać securityd (logowanie do serwera? Github?) I izolować problem.


Winowajcą była również aplikacja Github.
Teetotum

1

Możesz tymczasowo rozwiązać problem, uruchamiając ponownie SecurityAgent za pomocą następującego polecenia terminala:

sudo killall SecurityAgent

To działało za każdym razem dla mnie. Nadal badam przyczynę.


O ile wiem, zostało to wywołane przez przejście na inne konto użytkownika, gdzie musiałem zresetować hasło, ponieważ zapomniałem oryginalnego hasła. Powodowało to wiele awarii pęku kluczy (oryginalne hasło wymagane do odblokowania pęku kluczy) i dostałem „niekończącą się pętlę” monitów w stylu „Apple Messages Agent chce użyć elementu„ login ”z pęku kluczy…”


Po zalogowaniu mam też wiele monitów o hasło (2, 3, może 4 od czasu do czasu).
alexpirine

Wydaje mi się, że Killing SecurityAgent również zadziałało. Dzięki! Ale chciałbym również zrozumieć podstawową przyczynę. Właśnie wypełniona bug # 15924434 w bugreport.apple.com z wyjściem sysdiagnose securityd.
alexpirine

1

Rozwiązywanie problemów z rzeczywistą przyczyną może być problematyczne, ponieważ XPC jest ogólnym protokołem komunikacji międzyprocesowej i ładuje się tylko na żądanie. Oprogramowanie Apple korzysta z tego podsystemu, jak każdy program innej firmy - więc może to być wina Apple lub może to być coś, co uruchamiasz, a głównym problemem jest to, że nie masz łatwego sposobu, aby dowiedzieć się, który program powoduje duże obciążenie logowania (i być może duże uzasadnione obciążenie pracą, a także tylko logowanie).


Zgadzam się, że każde rejestrowanie diagnostyczne, które jest tak szybkie i niekontrolowane, że może wpłynąć zauważalnie na zużycie energii przez komputer lub wydajność komputera, należy uznać za usterkę.

Najbardziej produktywnym sposobem rozwiązania tego problemu jest udokumentowanie problemu i zgłoszenie go jako błędu do Apple.

Mavericks wykonał świetną robotę, ujawniając zarówno narzędzia diagnostyczne, jak i zużycie energii w czasie wszystkich procesów zainteresowanemu użytkownikowi końcowemu.

  • Otwórz Oszczędzanie energii, wybierz Energię i posortuj według średniego wpływu energii - zrób zdjęcie okna, w którym przetwarza dzienniki zużycia z ostatniego dnia.
  • Wybierz widok procesora, wyszukaj securityd, wybierz go z listy aktywnych zadań, a następnie „Uruchom diagnostykę systemu ...” albo z menu Widok lub na pasku narzędzi.
  • Wyślij zarówno zdjęcie, jak i raport ze skompresowanej diagnostyki do Apple na https://developer.apple.com/bug-reporting/

Będziesz potrzebował identyfikatora AppleID, który jest powiązany z jakimś kontem programisty, więc możesz zarejestrować się jako programista Safari za darmo, jeśli nie masz jeszcze konta, które umożliwia zgłaszanie określonych błędów do Apple.


Ponadto - jeśli ktoś ma kroki, aby odtworzyć ten błąd w securityd - z przyjemnością złożę duplikat raportu o błędzie i wykonam pracę, aby przesłać go do Apple, ale nie miałem ani jednego systemu logującego żadnego wolumenu tych wiadomości na 10.9 dla kilka miesięcy.
bmike

dzięki za instrukcje, wygenerowałem raport, ale Twój link, do którego mógłbym wysłać raport, nie działa. Przekierowuje do zestawu danych JSON, mówiąc: „Upłynął limit czasu sesji z powodu braku aktywności”.
alexpirine

Wygląda na to, że adres URL się zmienił. Link do artykułu wyjaśniającego, jak korzystać z tego narzędzia. Ma link do logowania i rejestracji po lewej stronie (obecnie).
bmike

W końcu działa - dzięki - może to był tymczasowy błąd na serwerach Apple. Wypełniłem błąd wyjściem sysdiagnose securityd.
alexpirine

0

Po raz drugi z rzędu widzę ten sam problem z dokładnie tymi samymi komunikatami w konsoli.

Dla mnie ponowne uruchomienie zwykle rozwiązuje problem (po raz pierwszy musiałem wymusić zamknięcie, ponieważ maszyna nie reagowała). I podobnie jak ty, jeszcze nie znalazłem wyzwalacza, który uruchamia wiadomości.

Monitor aktywności nie jest winowajcą, zwykle ostrzega mnie wariactwo wentylatora, więc wtedy uruchamiam monitor aktywności, aby zobaczyć zarówno syslogd, jak i securityd z wykorzystaniem około 90% procesora.


Czy wyzwalaczem może być otwarcie Monitora aktywności i wyświetlenie wykresów historycznych wzorców zużycia energii? Widzę gwałtowny wzrost wykorzystania procesora, kiedy to robię, ale najwyraźniej moje dzienniki z poprzedniego dnia lub dwóch nie są uszkodzone w sposób, który powoduje zalew komunikatów konsoli.
bmike

@bikeike no. Wydaje się, że nic specjalnego go nie uruchamia. Mam wrażenie, że dzieje się tak, gdy komputer jest włączony przez chwilę i loguję się po wygaszaczu ekranu / zawieszonej aktywności. Ponadto, gdy się loguję, mam dwa lub trzy inne monity dotyczące mojego hasła, może to być związane z tym problemem.
alexpirine

Wypełniłem raport o błędzie na stronie bugreport.apple.com i został dzisiaj zamknięty, mówiąc, że jest to duplikat błędu # 15090630 (który jest nadal otwarty). Czy istnieje sposób, aby zobaczyć ten raport o błędzie?
alexpirine

0

Myślę, że może to być błąd znacznie starszy niż Mavericks. Nie jestem pewien, czy miałem ten sam problem, co ty, ponieważ nigdy nie sprawdziłem syslog, ale miałem securitydpochłonięty procesor i pamięć RAM. Użyłem starego rozwiązania z 2007 roku (dla Leoparda?).

tldr:

sudo mv /var/db/CodeEquivalenceDatabase /var/db/CodeEquivalenceDatabase.old

następnie uruchom ponownie. Później możesz usunąć stary plik, ponieważ OS X automatycznie tworzy nowy.


Witaj, pamiętaj, że ten błąd jest związany z zanieczyszczeniem logów systemowych. Gdyby securityd nie wygenerował tak dużej liczby wyników debugowania, system nie działałby przy 100% CPU. Najwyraźniej programiści Apple są świadomi tego błędu, ponieważ zgłosiłem go i został on oznaczony jako duplikat. Sądzę więc, że musimy poczekać…
alexpirine

0

Utworzyłem maszynę wirtualną za pomocą virtualBox i ten problem można nieco odtworzyć. Utworzyłem kilka elementów pęku kluczy i kiedy odwiedzam witrynę, dla której ten element pęku kluczy, maszyna wirtualna zawiesza się przez dobre 1-2 minuty, a następnie zwalnia. Może to być git-osxkeychain-helper powodujący, że proces securityd zje cały procesor.


0

Wygląda na to, że ma coś wspólnego z menedżerem pęku kluczy. Właśnie to miałem i zabiłem breloczek, który zniknął.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.