Mysz Logitech: jak korzystać z dodatkowych przycisków?


67

Niedawno kupiłem mysz Logitech M560.

Działa dobrze na moim komputerze Mac, ale zastanawiam się, czy istnieje oprogramowanie / panel wstępny (bezpłatny lub płatny), którego mogę użyć do zmapowania dodatkowych przycisków, które mam na myszy (tj. Aby otworzyć pulpit nawigacyjny, wybrać linię itp.)

W tej chwili Logitech nie oferuje wsparcia dla komputerów Mac dla tego modelu (wiedziałem o tym przy zakupie myszy)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Bez konfiguracji dolny boczny przycisk działa w Chrome jako „Dodaj zakładkę”, więc myślę, że mogę coś z tym zrobić ...


Nie mogę dodać odpowiedzi, ale poprawną odpowiedzią jest instalacja Logitech Control Center. Zrobiłem to z M510, a przyciski Wstecz i Dalej działają teraz. Nie musiałem nawet niczego konfigurować. Oto gdzie go zdobyć . Nie musisz kupować żadnych aplikacji.
Dorian

1
W przypadku nowszych urządzeń (np. M510) od lipca 2019 r. Prawidłowe oprogramowanie do zainstalowania nosi nazwę „Opcje Logitech” . Wypróbowałem oprogramowanie Control Center i od razu poinformowało mnie, że moje urządzenie nie jest obsługiwane.
Dylan Nissley

Odpowiedzi:


46

Dzięki poprzednim odpowiedziom z powodzeniem użyłem BetterTouchTool do mapowania trzech różnych przycisków:

 • Użyj karty „Normalne myszy”:
  • Przycisk 3 (koło w lewo)
  • Przycisk 4 (koło po prawej)
 • Użyj zakładki „Klawiatura”:
  • cmd + D (wstecz), które przypisałem do „środkowego kliknięcia”.

Dwa przyciski pozostają nierozłączne (do przodu i środkowe kliknięcie), ale jest lepsze niż nic. Mam nadzieję, że będzie pasować do twoich potrzeb.


W przypadku innych przycisków użyj opcji Sekwencja klawiszy, aby zarejestrować serię klawiszy, te przyciski faktycznie wykonują unikalne sekwencje naciśnięć, które można odwzorować.
RenaissanceProgrammer

35

Jeśli chcesz używać bocznych przycisków do nawigacji, stworzyłem narzędzie paska menu open source o nazwie SensibleSideButtons, które rozwiązuje ten problem. Zamiast przypisywać boczne przyciski do skrótów klawiaturowych, jak większość innych programów wymienionych tutaj, moje zamiast przypisuje je wirtualnym gestom przesuwania w lewo i w prawo. Takie podejście oferuje kilka korzyści: prawie uniwersalne zastosowanie w całym systemie operacyjnym (w tym Xcode), unikanie destrukcyjnych zachowań, brak migania paska menu i denerwujących dźwięków, polecenia wysyłane tylko do określonego okna pod kursorem.

(Zakłada się, że boczne przyciski emitują standardowe zdarzenia M4 i M5).


6
Spróbował tego. Łatwa konfiguracja (nic do skonfigurowania), a wstecz / do przodu działało zgodnie z oczekiwaniami w Chrome / Finder / XCode. Dziękuję Ci.
Cholerne warzywa,

1
To najbardziej przydatne narzędzie ze wszystkich. To po prostu działa po wyjęciu z pudełka!
Evgenia Manolova,

1
Niesamowite narzędzie. Działa świetnie wewnątrz gościa VMware macOS 10.12.
Sébastien

Czy SensibleSideButtons będzie działać po zainstalowaniu panelu sterowania Logitech? Zainstalowałem go, ale nie robi żadnej różnicy dla bocznych przycisków mojego M560.
m000

Nie jestem pewien, przepraszam - jedynym wymaganiem jest, aby mysz wysyłała standardowe polecenia M4 i M5. Myślę, że niektóre myszy Logitech mogą mieć skróty klawiaturowe lub systemowe na stałe przypisane do przycisków.
Archagon


9

BetterTouchTool

BetterTouchTool pozwoli ci przypisać przyciski myszy do skrótów klawiaturowych lub predefiniowanych działań. Po prostu kliknij obszar przyciskiem, który chcesz zmapować, wybierz klawisz modyfikujący, jeśli chcesz, a następnie wybierz skrót klawiaturowy lub predefiniowane działanie do zmapowania.


1
Nie działa z M560. Dodatkowe przyciski nie są rozpoznawane.
Napolux,

1
@Napolux Upewnij się, że nie masz żadnych innych sterowników / oprogramowania myszy, które mogłyby na to wpłynąć (przejdź do BTT → Ustawienia i sprawdź listę potencjalnych konfliktów u dołu) i nie zapomnij dać dostępu do BTT :)
grg

Ja to zrobiłem. Bez powodzenia ...
Napolux,

Wypróbowałem wszystkie narzędzia wymienione na tej stronie i tylko to pozwoliło mi pomyślnie przypisać przyciski M570. Inni powiedzieliby, że pracowali w aplikacji, ale nie w praktyce
stonedauwg

8

Użyłem USB Overdrive

USB Overdrive to sterownik urządzenia dla systemu Mac OS X, który obsługuje dowolną mysz USB / trackball / joystick / gamepad / klawiaturę multimedialną i dowolną mysz Bluetooth dowolnego producenta i pozwala skonfigurować je globalnie lub w zależności od aplikacji, na urządzenie . Pamiętaj, że Apple Magic Mouse i Magic Trackpad nie są obsługiwane przez USB Overdrive, aby umożliwić Mac OS X wdrożenie pełnej obsługi wielodotykowej.

Działa naprawdę dobrze.


7

Zgodnie z odpowiedzią na podobne pytanie możliwe jest użycie programu o nazwie Karabiner do wykrywania zdarzeń klawiatury Logitec specyficznych dla systemu Windows wysyłanych przez M560 i tłumaczenia ich na zwykłe zdarzenia przycisków klawiatury lub myszy, z których mogą korzystać narzędzia takie jak BetterTouchTool. .

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z oryginalną odpowiedzią na duplikat pytania, w tym plik konfiguracyjny Karabiner dla M560.


Niestety w systemie MacOS Sierra (10.12) Karabiner Elements nie zapewnia obecnie obsługi myszy / urządzeń wskazujących - alternatywnie zobacz moją odpowiedź poniżej na Hammerspoon.
Pierz

1

Hammerspoon to kolejne bezpłatne uniwersalne narzędzie typu open source, którego można użyć do mapowania klawiszy myszy na różne funkcje - z wieloma innymi opcjami / wtyczkami (znanymi jako „Łyżki”). Musisz zainstalować narzędzie i dostarczyć odpowiednią konfigurację - zobacz przykłady mapowania myszy tutaj . Oto przykładowa konfiguracja, która odwzorowuje prawy mini-przycisk myszy Logitech Marble (4) na środkowe kliknięcie (2):

hs.eventtap.new({4,25,26},
  function(e)
    local pressedMouseButton = e:getProperty(hs.eventtap.event.properties['mouseEventButtonNumber'])
    if pressedMouseButton == 4 then
      mousepos = hs.mouse.getAbsolutePosition()
      hs.eventtap.event.newMouseEvent(e:getType(),mousepos):setProperty(hs.eventtap.event.properties.mouseEventButtonNumber, 2):post()
    end
  end
):start() 

1

Zrobiłem Mac Mouse Fix .

Pozwala zmienić przypisanie przycisków bocznych do przycisków Wstecz i do przodu w stylu Windows (podobnie jak Sensible Side Button - w rzeczywistości skopiowałem ich kod) lub do przełączania spacji. Zawiera również udoskonalony algorytm płynnego przewijania, który moim zdaniem zapewnia doskonałą równowagę między płynnością a kontrolą i nie tylko.

Mac Mouse Fix jest bardzo lekki w zakresie zasobów systemowych i jest wtyczką Preferencji systemowych, więc nie ma elementu paska stanu. Starałem się, aby było to możliwie najbardziej zagracone.

Co więcej, jest w 100% darmowy, nie sprzedaje danych ani niczego, jest lekki, łatwy w użyciu iw pełni otwarty.

Naprawdę mam nadzieję, że Mac Mouse Fix okaże się przydatny!

Pobierz | Github


1
Kiedy zdobędziesz złoto między niektórymi głosowanymi odpowiedziami
azerafati,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.