Czy mogę używać mojego Macbooka Pro Retina jako dodatkowego monitora dla iMaca za pośrednictwem Thunderbolt


16

Właśnie kupiłem nowy komputer iMac z końca 2013 roku i nową siatkówkę Macbook Pro z końca 2013 roku. Kupiłem także kabel Apple Thunderbolt.

Naciśnięcie CMD + F2 (włączenie Apple'a w „Target Display Mode”) na moim iMacu pozwala mi używać iMaca jako zewnętrznego monitora dla MB Pro, ale chciałbym, żeby było na odwrót (co nie wydaje się działać).

Czy ktoś wie, jak przechodzę przez Thunderbolt (jeśli chodzi o szybkość, mam świadomość, że aplikacje takie jak Air Display i Screen Recycler mogą to robić przez Wi-Fi), dzięki czemu mój MB Pro staje się dodatkowym monitorem zewnętrznym dla mojego iMaca?

Chociaż to pytanie rozwiązuje ten problem w przypadku wcześniejszego sprzętu i oprogramowania, szukam rozwiązania, które obsługuje używanie kabla piorunowego i współpracuje z komputerami Mac z końca 2013 roku z systemem OS X Mavericks.

Odpowiedzi:


7

Jeśli naprawdę nie chcesz tego robić przez sieć, wyświetlacz Retina MBP korzysta z DisplayPort wewnętrznie. Możesz zdemontować maszynę i użyć tego pinoutu, aby połączyć ją przez Thunderbolt.


2
Dzięki za pomysł, ale nie chcę go rozbierać :)
rassom

Niestety wydaje się, że nie ma innej drogi. :-(
Kevin Chen,

5

Tryb wyświetlania docelowego jest już dostępny, ponieważ sprzęt go nie obsługuje. Co powiesz na korzystanie z jednej z aplikacji sieciowych (Air Display, Screen Recycler itp.) I uruchamianie jej przez Thunderbolt zamiast WiFi? Jeśli masz dwa komputery Mac połączone kablem Thunderbolt, istnieje interfejs sieciowy Thunderbolt Bridge, który działa z prędkością 10 Gb / s, co może rozwiązać problem z prędkością.

Nie mam kabla TB do testowania, ale uważam, że mostek jest domyślnie włączony i powinieneś być w stanie uzyskać dla niego adres IP z Preferencji sieciowych (powinien automatycznie wybrać coś z zakresu 169.254.xy). Jeśli używana aplikacja zazwyczaj automatycznie wyszukuje serwer, może być konieczne znalezienie opcji ręcznego wpisania adresu IP w celu wymuszenia uruchomienia go przez interfejs pioruna.

Oto przykład kogoś, kto tego używa. Zauważ, że tylko jeden port Thunderbolt na każdym urządzeniu może być przydatny do tego celu, więc jeśli interfejs nie wydaje się być podłączony, wypróbuj drugi port.


2
Świetny pomysł! Ale niestety jest to tylko powolny, jak w przypadku WiFi. Tried Air Display (v2.0.2) łączy się z innymi komputerami Mac Thunderbolt IP z Wi-Fi wyłączonym na obu matach, aby upewnić się, że używa Thunderbolt. Napiszę do wsparcia Air Display, aby usłyszeć, co mają do powiedzenia / jeśli mają jakieś pomysły / nowe wersje, które wspierają Thunderbolt w lepszy sposób.
rassom

Oto ich odpowiedź: „Szczerze mówiąc, nie próbowaliśmy używać klienta Air Display Mac przez połączenie Thunderbolt od czasu wydania Mavericks. Porozmawiam z jednym z naszych inżynierów ds. Kontroli jakości, aby sprawdzić, czy możemy skonfigurować coś takiego i skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej ”. Wrócę, kiedy usłyszę od nich.
rassom

1
Oto ich - jak dotąd - ostateczna odpowiedź (część 1): „Mieliśmy dzisiaj okazję przeprowadzić własne testy i widzimy podobne wyniki do tego, co opisaliście. O ile nam wiadomo, wydaje się, że jest to związane z możliwości sieci piorunów są wciąż rozwijane. Ars Technica opublikował świetny artykuł na ten temat oraz wyniki przeprowadzonych przez nich testów
rassom

1
(część 2) arstechnica.com/apple/2013/10/… Ponieważ metoda komunikacji wyświetlacza i sieci działa niezależnie od siebie, wydaje się, że na razie jest to ograniczenie technologii. Biorąc to pod uwagę, oczekujemy ulepszeń w tym obszarze, ponieważ byłby to świetny sposób na użycie Air Display. ”
rassom

Jaka szkoda. Miałem nadzieję, że ruch sieciowy nie napotka takich samych problemów jak przesyłanie plików, ponieważ zachowują się nieco inaczej.
gabedwrds

3

Dzięki Maverick możesz skonfigurować sieć w całym Thunderbolt. Upewnij się, że oba komputery są Thunderbolt, i dodaj interfejs „ Sieć ” w „ Preferencjach systemowych ”. Następnie możesz użyć AirServer na siatkówce, ale nie jesteś pewien, czy opóźnienie będzie świetne (jak wysyłanie obrazu za pomocą TCP)…


1
Dziękuję :) Próbowałem i niestety jest tak samo powolny, jak Air Display :(
rassom

Smutne! Mam nadzieję, że Apple pozwoli, gdy dzień pozwoli / zbuduje docelowy wyświetlacz na MacBooku (cokolwiek) jako technik, może być przydatny na przykład podczas instalowania MacMini.
llange

2

Według http://support.apple.com/kb/HT3924 , nr. Ale można to zrobić za pomocą Screen Recycler. O ile mi wiadomo, Apple nie ma na to oficjalnego wsparcia.


Screen Recycler wydaje się być interesującą opcją. Jednak PO powiązało to z innym pytaniem / odpowiedzią, które to sugerowało, ale wspomniało, że nie działa już dobrze, ponieważ zostało opracowane dla wcześniejszego sprzętu i oprogramowania. Biorąc to pod uwagę, istnieje ważna wersja beta, o której mówi się, że działa z Mavericks. @rassom, próbowałeś?
bassplayer7

1
Dzięki :) Tak, próbowałem użyć Screen Recycler. Wykorzystuje również połączenie sieciowe (i VNC), które nie pozwala na wyświetlanie drugiego wyświetlacza płynnie. Ten sam problem z Air Display, o którym wspomniałem w pytaniu. Więc wciąż szukam rozwiązania obsługującego kabel
piorunowy

@downvoter Dlaczego downvote?
Carter Schade,

2

Chciałem po prostu zostawić komentarz do istniejącej odpowiedzi, ale nie mam na to wystarczającej reputacji, więc po prostu napiszę tutaj.

Korzystam z AirServer na moim MacBooku Pro i używam go jako monitora AirPlay dla mojego znacznie mocniejszego komputera hackintosh.

Mogę potwierdzić, że podczas korzystania z gigabitowej sieci LAN zamiast Wi-Fi wydajność wzrasta, a opóźnienie zauważalnie maleje (choć nadal nie jest tak dobre jak bezpośredni kabel HDMI)

Właśnie kupiłem 2-metrowy kabel piorunowy i zamierzam sprawdzić, czy przyniesie jakąkolwiek poprawę w stosunku do gigabitowej sieci LAN.

Inną opcją byłoby użycie karty przechwytującej USB3 HDMI, takiej jak ta (jeszcze tego nie próbowałem)

Również Nexdock niedługo wypuści swój model 2. generacji, który, mam nadzieję, będzie dokładnie tym, na co czekamy / szukamy.


0

Jeśli chcesz, aby mieć dostęp KVM do Mac mini, sugeruję, aby spojrzeć na „Pulpit zdalny”. Znacznie wygodniejszy niż tryb targetowania wideo, ponieważ można jednocześnie otwierać wiele połączeń VNC.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.