„Szukaj w Google” zawsze otwiera Safari zamiast domyślnej przeglądarki


18

Chcę, aby menu kontekstowe Wyszukaj w Google otwierało moją domyślną przeglądarkę zamiast Safari.


To samo pytanie zadane na forach Apple 2 lata temu, bez odpowiedzi dyskusje.apple.com/message.jspa?messageID=6992413 - czy to nie jest kwestia monopolu?
sorin

„czy to nie jest kwestia monopolu?”: Być może, a może są ważniejsze rzeczy, o które należy się martwić w siedzibie Apple ...
Philip Regan

Odpowiedzi:


6

Uważam, że „Szukaj w Google” to usługa Mac OS X dostarczana przez Apple. Może ponieważ nie wiedzą, jak przekazać stronę internetową w parametrze dla każdej przeglądarki na wolności , przypuszczam, że ograniczyli ją do Safari.

Możesz spróbować rozwinąć własną usługę, a następnie przejść do

Parametry systemu > Klawiatura > Usługi

Wyłącz „Szukaj w Google” przez Apple i zastąp go własnym.

Możesz także spróbować edytować usługę Apple i zastąpić Safari wybraną przeglądarką. Ponieważ nie jestem teraz na komputerze Mac, nie mogę ich wyszukiwać ani sprawdzać, czy możesz je edytować.


@ Mark Nie mówię, że muszę zmienić domyślną przeglądarkę, ale aby edytować samą Usługę, aby nie zadzwonił do Safari, tylko do domyślnej przeglądarki lub przeglądarki, której chce.
Loïc Wolff

Jestem pewien, że każda przeglądarka na wolności otworzy stronę internetową, jeśli jest to jedyny parametr przekazywany przez wiersz poleceń. A tak przy okazji, wystarczy przetestować z 5 przeglądarkami, lub powiedzmy 4 dla OS X :)
sorin

@ loic-wolff Nie sądzę, że możesz edytować gotowe usługi, ale możesz utworzyć własną, korzystając z aplikacji innej firmy, takiej jak Bellhop
nuc

4
> „Może ponieważ nie wiedzą, jak przekazać stronę internetową w parametrze dla każdej przeglądarki na wolności, przypuszczam, że ograniczyli ją do Safari.” To zdecydowanie nieprawda. OS X ma już preferencje dotyczące ustawiania domyślnej przeglądarki internetowej do otwierania adresów URL. „Szukaj w Google” rażąco ignoruje to ustawienie. Również:open -a anybrowser http://google.com
ciekawe,

Pamiętaj, że nie sądzę, aby można było wyłączyć opcję „Szukaj w Google” w aplikacji Mail.app. Wyłączyłem usługę, ale opcja nadal pojawia się w menu kontekstowym w Mail.app.
Dale

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.