Jak sprawić, by iTunes przestał szyfrować kopie zapasowe iPhone'a bez hasła?


13

Czy istnieje sposób na wyłączenie pola wyboru obok opcji Szyfruj kopię zapasową iPhone'a bez znajomości hasła. Nie potrzebuję danych, które są zaszyfrowane, ale chciałbym, aby nowe kopie zapasowe przestały być szyfrowane, ponieważ zapomniałem hasła, więc chciałbym wyłączyć stare kopie zapasowe i zachować nowe kopie zapasowe bez hasła.

Wiem, że jedną z opcji jest wyczyszczenie iPhone'a i rozpoczęcie od nowa, ale to nie wydaje mi się dobre. Dlatego szukam przyjemniejszego sposobu, aby porzucić stare kopie zapasowe hasłem i móc tworzyć nowe :-)

Używam Windows 7.


Odpowiedzi:


7

Rzeczy, które możesz wypróbować (których sam nie próbowałem), poza nadzieją, że to nie błąd Apple :

  • Jeśli masz 4-cyfrowy kod blokady na iPhonie, szyfrowanie w iTunes może współdzielić to samo hasło . Wypróbuj ten sam pin. Wypróbuj również starsze piny, jeśli je zmienisz. To może być stary.
  • Pobierz iPhone Explorera , usuń na nim /var/Keychains/Keychains-2.db (może być konieczne jailbreak telefonu, aby go zobaczyć) i uruchom ponownie. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich haseł. Teraz usuń zaszyfrowane kopie zapasowe iTunes i ponownie zsynchronizuj.
  • Wejdź w tryb DFU, wyczyść telefon i zsynchronizuj z powrotem - jest to łatwy sposób na usunięcie kodu blokady, nie jestem pewien co do szyfrowania iPhone'a. Prawdopodobnie.
  • Użyj tajemniczego narzędzia magicznego , wejdź w tryb odzyskiwania, aby rozpocząć o wiele więcej hakowania. Nie będę tutaj szczegółowo omawiał, ponieważ nie jest to prosta procedura. Jesteś zdany na siebie. Chciałem tylko zacytować, że jest to możliwe i że może nawet dziś „szyfrowanie” jest dość fałszywe.
  • Przywróć ze starej niezaszyfrowanej kopii zapasowej. Tak, jest to najbliższy krok do „wyczyszczenia”.
  • Jak już zasugerowałeś, wytrzyj telefon (tylko ze względu na kompletność).

Powodzenia!


Nie używam kodu blokady ani nic podobnego. Włączyłem szyfrowanie w ITunes i jawnie ustawiłem pewne silne hasło, ale zapomniałem :-) Czyszczenie iPhone'a / czyszczenie nie ma dla mnie sensu, ponieważ będę musiał powtórzyć wszystko, stracić smsy i tym podobne ... jeśli to jest związane tak się stanie, mogę równie dobrze poczekać, aż naprawdę potrzebuję kopii zapasowej, a następnie po prostu wyczyścić.
MadBoy,

1
@MadBoy, wymieniłem 6 oddzielnych i niezwiązanych prób. To nie są kroki do naśladowania jeden po drugim. Wycieranie to tylko jedna „rzecz, której możesz spróbować”.
cregox

Nie twierdzę, że twoja pomoc była zła czy coś takiego. Po prostu mówię, że kroki są dla mnie mało prawdopodobne. Na przykład: JailBreak nie jest czymś, co chcę robić w wersji 4.3.1 (o ile wiem, że nie jest jeszcze wydany), więc iPhone Explorer nie będzie dla mnie działać. Przywracanie z niezaszyfrowanej kopii zapasowej jest czymś, co zrobiłem milion lat temu, więc nie pomogę.
MadBoy

@MadBoy i nie mówię, że jest to także najlepsza i doskonała pomoc. Ale wydawało się, że ignorujesz inne próby. Moi dwaj faworyci to 2. i 4. miejsce. Idealnie dałbym „magiczne narzędzie” i mając to pod ręką, byłby to najprostszy sposób. Ale nie mogłem przejść przez wszystkie potrzebne badania i chociaż nikt nie może nam w tym pomóc, obawiam się, że utknąłeś w majsterkowaniu lub wycieraniu. : |
cregox 30.03.11

2
To jest warte 1 milion głosów, nie znalazłem w Google żadnych innych dobrych informacji na ten temat. Opcja 2 zrobiła to dla mnie
lajarre

5

Myślę, że to naprawiłem!

Moje hasło kopii zapasowej szyfrowania w iTunes BYŁO starym hasłem blokady ekranu iPhone'a, którego użyłem jakiś czas temu (prawdopodobnie podczas konfigurowania szyfrowania). Ale ten kod nie zadziała, jeśli numer telefonu będzie inny - bardzo głupie, jeśli mnie o to poprosisz!

Kilkakrotnie tego wieczoru próbowałem i nie udało mi się wyłączyć szyfrowania kopii zapasowej iTunes za pomocą tego hasła, a potem zauważyłem, że „Numer telefonu” podany na karcie podsumowania iPhone'a był inny, ponieważ niedawno dostałem nową kartę SIM „jak na bieżąco” . Wyjąłem stary z szuflady, włożyłem go i teraz działa mój stary kod blokady.

Więc:

  1. Upewnij się, że karta SIM w telefonie iPhone jest taka sama, jak podczas szyfrowania pliku
  2. Wprowadź starą blokadę hasła

Odnosząc się do punktu 2 powyżej, nie wiem, czy sam to wybrałem, czy jest to ustawienie domyślne, ale chodzi o to, że kod NIE MUSI odblokować go za pomocą innej karty SIM, a następnie NIE ZOSTANIE użyty z właściwą kartą SIM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.