Edytor LaTeX dla OS X


12

Szukam łatwego w użyciu LaTeX edytora tekstu dla OS X.

Jest przeznaczony do użytku przez studenta nauk społecznych , dlatego TextMate wydaje się trudny w użyciu.

Zasadniczo szukam LaTeXedytora dla manekinów .


czy ktoś mógłby dodać tag lateksowy, moja reputacja na to nie pozwala…
Pierre Spring

2
Tylko przez chwilę granie w adwokata diabła ... Czy istnieje powód, dla którego LaTeX jest wymagany dla studentów nauk społecznych? Może lepiej byłby tutaj edytor tekstu z zaawansowanym edytorem formuł?
Philip Regan

Odpowiedzi:


8

Po prostu nie pozostawiajmy tego bez znaczenia: jednym ze standardowych edytorów / przeglądarek LaTeX dla Mac OS X jest TeXShop . Oczywiście trzeba być w stanie korzystać z LaTeX, ale usprawnia to kompilację, podkreśla składnię i ogólnie pomaga. Oczywiście na tex.stackexchange.com chętnie pomogą.


7

Zgaduję, że mówisz, że LaTeX wydaje się zbyt trudny (lub raczej zbyt skomplikowany), niż że TextMate jest zbyt trudny w użyciu.

Jeśli chcesz edytora, który obniża poziom wiedzy na temat LaTeXa, musisz stworzyć dokument, nie sądzę, żeby taki istniał (tzn. Nadal musisz kompilować i sprawdzać błędy, rozwiązywać błędy bibliograficzne itp.).

Opcją byłoby napisanie dokumentu w MultiMarkdown, który konwertuje na LaTeX. Możesz to zrobić w Scrivener, który jest również bardzo dobrym środowiskiem do pisania.

MultiMarkdown to język znaczników, który jest dość intuicyjny i łatwy do odczytania (w rzeczywistości Ask Different używa Markdown (elementu nadrzędnego MultiMarkdown) do formatowania komentarzy).

... w przeciwnym razie zawsze istnieje LyX, który ma być LaTeX, ale bez potrzeby uczenia się LaTeX, ale możesz natknąć się na rzeczy, które chcesz robić, ale nie możesz.


4

Cokolwiek robisz, doradzaj mu, aby zainstalowała MacTex - jest to najprostszy sposób na zdobycie LaTeXa na komputerze Mac. Nawiasem mówiąc: TeXShop wspomniał, że mój DaG również jest w tym pakiecie.

Ale zgadzam się z fnurl w tej kwestii: dopóki będziesz pisać LaTeX, będzie „trudno” się nauczyć. Bez względu na to, jakie aplikacje GUI Ci pomogą. Ponieważ jeśli ukryjesz wszystko za przyciskami, stracisz przewagę LaTeXa i zamiast tego możesz użyć Pages lub Word.


1

W sklepie Mac App Store dostępny jest najnowszy dodatek o nazwie Texpad . Prosty, usprawniony i dobrze zintegrowany z OS X.

Texpad to edytor LaTeX przeznaczony do prostej nawigacji projektami dowolnej wielkości. Kiedy Texpad otwiera dokument, skanuje go, szukając poleceń struktury LaTeX i wszelkich dołączonych plików, a następnie przedstawia widok konspektu, za pomocą którego można szybko poruszać się po całym projekcie.


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Czy mógłbyś dodać jakieś korzyści płynące z używania Texpada zamiast jednej z bezpłatnych alternatyw?
nohillside

1

Jeśli chcesz odrabiać lekcje lub pisać bardziej swobodnie, wypróbuj Archimedes: http://www.mattrajca.com/archimedes

Ma doskonałą obsługę uzupełniania kodu dla symboli matematycznych, zawiera obszerną bibliotekę matematyczną, a nawet pozwala wprowadzać symbole matematyczne, rysując je na gładziku!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.