Pamięć na początku 2008 Mac Pro


2

Mam Mac Pro na początku 2008 roku. Obecnie ma 6 GB pamięci RAM (kije 2x1G i 2x2G). Od jakiegoś czasu zamieniam się z niektórymi programami i po prostu kupuję więcej pamięci RAM. (4x4G).

Moje pytanie brzmi. . . Czy lepiej po prostu uruchomić 4x4G, czy powinienem po prostu dodać 4x4G do ram, który już mam? (moje przeczucie mówi, że więcej jest lepsze, oczywiście po prostu dodaj, ale wiem, że często są to względy sprzętowe, które mogą sprawić, że to nieprawda)

Odpowiedzi:


3

Biorąc pod uwagę, że masz parę równej pamięci (2x1G, 2x2G i 4x4G), najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie ich wszystkich (to dużo pamięci RAM!).

Profesjonaliści Mac z początku 2008 r. Wykorzystują pełną przepustowość pamięci, gdy moduły są instalowane w parach (jak masz). Ważna jest jednak ich lokalizacja w pionach (gdzie instalujesz moduły). Dlatego powinieneś postępować zgodnie z instrukcją.

Ponieważ wypełnisz wszystkie 8 slotów, możesz je zainstalować w parach jedna obok drugiej. Masz 2 pionki, więc oto, jak powinieneś je umieścić:

TOP RISER

SLOT 1: 1x4GB

SLOT 2: 1x4GB

SLOT 3: 1x4GB

SLOT 4: 1x4GB

WZROST DOLNY

SLOT 1: 1x2GB

SLOT 2: 1x2GB

SLOT 3: 1x1GB

SLOT 4: 1x1GB

Graficzny wyjaśnienie to można przeczytać w podręczniku początku 2008 Mac Pro Memory, położone na manuals.info.apple.com .


Dzięki za informację. Zastanawiałem się tylko, czy istnieją jakieś zmiany w trzech różnych rozmiarach kijów itp. Naprawdę nie potrzebuję więcej niż 16, które da mi 4x4, ale wezmę dodatkowe 6, jeśli nie zrobi czegoś wolniej.
skarface

@skarface po prostu dodaj je wszystkie :) im więcej, tym lepiej! Ładne pudełko, które tam masz. Mam dokładnie taką samą maszynę, choć tylko z 10 GB;)
Martin Marconcini

Nie zdecydowałem się na zakup 16G, ale ceny
pamięci

@skarface jest w porządku, nie ma się czego wstydzić :) Z pewnością znajdziesz 16GB jako doskonały wybór do wykonywania zadań wymagających dużej ilości pamięci. Jeśli tak, twoja pamięć VRAM spadnie poniżej rzeczywistej pamięci RAM. (Czyli jeśli chcesz uruchomić XPLANE i World of Warcraft w tym samym czasie), mając jednocześnie otwarte 10 aplikacji.
Martin Marconcini
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.