Czy przywracanie kopii zapasowej Time Machine na czystej instalacji OS X Mavericks jest nadal „czystą” instalacją?


12

Chciałbym zaktualizować system do OS X Mavericks. Myślę też, że byłaby to dobra okazja do oczyszczenia mojego systemu.

Moje pytanie brzmi: jeśli wykonasz czystą instalację OS X Mavericks, a następnie przywrócisz mój komputer z kopii zapasowej Time Machine, to…

  1. czy to nadal byłoby „czyste”? … Czy byłoby to tak samo jak zwykłe uaktualnianie mojego systemu?
  2. czy stracę jakieś dane / ustawienia / aplikacje?

Dziękuję wam za pomoc!

Odpowiedzi:


8

W przypadku ponownej instalacji 10.9 nie wybieraj opcji „Przywróć z kopii zapasowej Time Machine”. Wykonaj prostą instalację po sformatowaniu dysku za pomocą Narzędzia dyskowego.

Po instalacji rozpocznie się proces instalacji i możesz wybrać, czy chcesz przywrócić z Time Machine. Polecam odznaczenie Systemu do przywrócenia, tylko katalogu domowego i aplikacji. Tak więc przywrócisz tylko swoje dane (dokumenty, muzykę, zdjęcia), ustawienia aplikacji (~ / Library) i pakiety aplikacji z / Application.

Jest to najbliżej „czystej” instalacji, bez ręcznej migracji danych i ponownej instalacji każdej aplikacji.


Dziękuję za dobre porady. Nie mogę znaleźć miejsca, aby odznaczyć system do przywrócenia za pomocą Asystenta migracji. Czy możesz to edytować, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje?

1
Żadna z tych informacji nie jest istotna ani dokładna. Myślę, że mylisz Wehikuł Czasu z Asystentem Migracji. Ponowna instalacja systemu OS X za pomocą odzyskiwania HD jest tak samo dobra jak świeża instalacja, a ponieważ zachowuje Aplikacje (i ich odpowiednie pliki instalacyjne) oraz wszelkie pliki użytkownika nienaruszone, jest to najbezpieczniejsze i najłatwiejsze rozwiązanie.

Zobacz Jak migrować dane z innego komputera Mac za pomocą Mavericks : „Możesz dostosować typ informacji, które chcesz przenieść…”. @cksum Migration Assistant może kopiować (migrować) pliki z kopii zapasowej Time Machine.
sam

@sam co oznacza „proces instalacji”? Znalazłem ten artykuł, jak działa czysta instalacja. W którym momencie następuje proces instalacji? osxdaily.com/2015/10/01/clean-install-os-x-el-capitan-mac Asystent migracji powinien uruchomić się po zakończeniu całej czystej instalacji?
János,

1

Absolutnie. Czysta instalacja to taka, w której podstawowy system operacyjny pochodzi z prawidłowego instalatora. W przeszłości można było przetestować system pod kątem wymaganego poziomu „kondycji” i w razie potrzeby przenosić użytkowników, dane użytkowników i aplikacje innych firm z kopii zapasowej w kontrolowany sposób.

Lubię patrzeć na utratę danych w przeciwnym kierunku. Gdy instalacja idzie źle, utrata zwykle już się zdarzyła. Jeśli nie masz systemu tworzenia kopii zapasowych i przywracania, w którym możesz wrócić do stanu sprzed aktualizacji, możesz nie chcieć niczego zmieniać w systemie, ponieważ tak naprawdę nie możesz odzyskać po przypadkowej awarii w tym momencie - nie mówiąc już o dobrej opcji, jeśli zainstalowane oprogramowanie nie jest zgodne z nowym systemem operacyjnym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.