Zainstaluj starszą wersję OS X na woluminie zewnętrznym


16

Używam 10.9 i chciałbym zainstalować 10.7 na woluminie zewnętrznym. Mam aplikację „Zainstaluj Mac OS X Lion”, ale po jej uruchomieniu pojawia się komunikat

Ta wersja Mac OS X jest zbyt nowa, aby uruchomić „Zainstaluj Mac OS X” z Mac OS X 10.7.

Cóż, nie chcę obniżać wersji, chcę tylko mieć możliwość rozruchu do wersji 10.7. Czy jest na to jakiś sposób?


Jaki system operacyjny jest dostarczany z komputerem Mac i / lub jaki model komputera Mac masz?
bmike

@mike, to pierwszy model Retina, o ile pamiętam, został dostarczony z wersją 10.7, ponieważ wersja 10.8 została wydana wkrótce potem.
Carsten S

Odnosi się do najnowszych MacOS (High Sierra), jak również, gdzie komunikat o błędzie:This copy of the "Install OS X" application is too old to be opened on this version of OS X.
Roger Dueck

Odpowiedzi:


15

Rozwiązanie (lub przynajmniej a) jest krępująco proste: nie uruchamiaj instalatora z działającego systemu, ale utwórz nośnik instalacyjny z obrazu dysku zawartego w pakiecie programu instalacyjnego i użyj go.

Szybkie instrukcje (bardziej szczegółowe można łatwo znaleźć w sieci, ale nie przeczytałem wystarczająco dokładnie, aby móc je poprzeć):

  • Weźmy na przykład dysk USB lub kartę SD, podziel go na partycje w Narzędziu dyskowym, zrób jedną partycję i upewnij się, że wybierasz schemat partycji GUID, aby nośnik mógł zostać uruchomiony.
  • W Narzędziu dyskowym użyj „Przywróć”, aby skopiować Instalatora na nośnik rozruchowy: Jako miejsce docelowe użyj nowo utworzonej partycji, dla źródła użyj Findera, aby wyświetlić zawartość pakietu (prawy przycisk myszy) „Zainstaluj Mac OS X Lion”, tam zlokalizuj InstallESD.dmg i przeciągnij go do pola źródłowego.
  • Po skopiowaniu uruchom ponownie, przytrzymując klawisz opcji, wybierz właśnie utworzony nośnik instalacyjny i na szczęście zainstaluj Lion w wybranym miejscu docelowym.

Nośnik 8 GB będzie odpowiedni dla instalatora (4,7 GB), a partycja 32 GB dla zainstalowanego systemu (pozostawi więcej niż 7 GB wolnego miejsca).


Twoja odpowiedź zawiera bardzo mało szczegółów i najlepiej powinna zawierać wskazówki krok po kroku, aby ktoś (być może z ograniczoną wiedzą) mógł przejść od początku do końca i osiągnąć cel określony w powyższym pytaniu.
Simon

@ Simon, ok, dodałem kilka szczegółów. Używanie Lwa na karcie SD :)
Carsten S

1
hmm .. znalazłem, że po ponownym uruchomieniu i wybraniu bootowalnego instalatora lwa, pokazano mi okrągły symbol odmowy ..
ptim

Nie tak „żenująco proste”. W grę wchodzą pewne kroki i potrzebujesz innego zewnętrznego urządzenia peryferyjnego.
Ludovic Landry

7

Odpowiedź Carstena Shultza jest nadal ogólnie poprawna, ale istnieje również łatwiejsza opcja użycia narzędzia takiego jak Diskmaker X http://diskmakerx.com/whats-this/ lub ponieważ Mavericks korzysta z wbudowanej możliwości tworzenia dysku rozruchowego za pomocą Polecenie terminalu.

Dla tych ostatnich z instalatorem Mavericks lub Yosemite

  1. Uruchom instalator Mavericks / Yosemite, który wcześniej pobrałeś, i zatrzymaj się na pierwszym ekranie z dużym symbolem X, a następnie kontynuuj.
  2. Otwórz Terminal, a jeśli Mavericks, to wydaj polecenie w jednym wierszu:sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/[DiskName] --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

    zastępując [DiskName] nazwą dysku, który chcesz ponownie sformatować w dysk instalacyjny. Jeśli w nazwie znajdują się spacje, użyj znaków „cudzysłowu” na całej ścieżce: „/ Volumes / [DiskName]”. Alternatywnie, jeśli Yosemite zamiast tego wyda to zaktualizowane polecenie: sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/[DiskName] --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app --nointeraction W obu przypadkach oczywiście musisz podać hasło administratora jak zwykle.

  3. Poczekaj na zakończenie instalacji. Może to potrwać bardzo długo, około godziny, w zależności od szybkości zaangażowanych dysków i innych czynników.

Po przygotowaniu dysku instalacyjnego USB OS X postępuj zgodnie z radą Carstensa i przytrzymaj opcję po ponownym uruchomieniu komputera i uruchomieniu z instalatora, a następnie odłączony od zainstalowanego OS X na dysku wewnętrznym, zainstaluj wersję OS X na wybranym dysku zewnętrznym.


Co powiesz na zainstalowanie Mountain Lion? Contents/Resources/createinstallmediapolecenie nie jest obecny.
adib

Najprostszym rozwiązaniem jest Diskmaker X . Obecna wersja 4b4 jest kompatybilna z instalatorem dla Mountain Lion i późniejszych instalatorów OS X. Poza tym powyższe oryginalne rozwiązanie Carstens jest jedną z lepszych alternatyw.
MiB

Próbowałem podejścia terminalowego w High Sierra (10.13.6), aby zdobyć El Capitan (10.11) na MacBooku Pro 2009, i instalacja zdawała się rozpocząć pomyślnie, ale potem zatrzymała się na błędzie:This copy of the Install OS X El Capitan application can't be verified. It may have been corrupted or tampered with during downloading.
Roger Dueck

@adib Mountain Lion (i poniżej) nie potrzebują createinstallmedia. W pliku .app instalatora jest plik DMG - przywróć go na klucz USB w Narzędziu dyskowym.
Wowfunhappy

@RogerDueck, prawdopodobnie masz niepełny częściowy instalator lub jeśli nie, Twoja pełna kopia jest powiązana z innym kontem. Może być konieczne wyczyszczenie go lub uzyskanie pełnej kopii bieżącego konta, którego używasz.
MiB

2

Jest o wiele prostsza metoda, JEŚLI masz dostęp, masz system, który obecnie działa z poprzednim systemem operacyjnym. Zainstalowałem El Capitan, a potem natknąłem się na aplikację, która nie była jeszcze kompatybilna. Więc wziąłem dysk Thunderbolt / USB 3, sformatowałem go GUID i zainstalowałem na nim Yosemite z laptopa mojej żony (na którym działa Yosemite).

Następnie po prostu podłączyłem zewnętrzny dysk do mojego MB Pro z El Capitan, przytrzymałem Option podczas uruchamiania, a teraz mam wybór uruchamiania Yosemite lub El Capitan, dopóki aplikacja nie będzie kompatybilna z El Capitan.

Jest to proces, który „da ci czas”, jeśli potrzeba Yosemite dotyczy tylko rzadko wymaganej aplikacji.


Dzięki. Myślę, że „zainstalowany Yosemite” przydałoby się trochę rozwinięcia.
Carsten S

-2

Alternatywnym rozwiązaniem może być uruchomienie wcześniejszych wersji OS X na maszynie wirtualnej. Parallels Desktop Lite jest bezpłatny w Mac App Store i może tworzyć maszynę wirtualną z aplikacji instalatora systemu operacyjnego.

Możesz uruchamiać wersje systemu MacOS, nawet jeśli są one zbyt stare na sprzęt. Jest to idealne rozwiązanie do utrzymywania starszego oprogramowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.