Okno Mavericks traci koncentrację na Cmd + Tab


11

W OS X Mavericks (10.9) odkryłem bardzo irytujący błąd.

Powielać:

  1. Podłącz zewnętrzny monitor do komputera Mac
  2. Otwórz dwa okna tej samej aplikacji (np. Chrome) i umieść jedno okno na komputerze Mac, a drugie na wyświetlaczu zewnętrznym
  3. Kliknij okno na zewnętrznym wyświetlaczu, aby ustawić na nim fokus
  4. ⌘ Cmd+ Tab ⇥do innej aplikacji (np. edytora kodu)
  5. ⌘ Cmd+ Tab ⇥powrót do aplikacji
  6. Fokus znajduje się teraz w oknie na komputerze Mac, a nie na wyświetlaczu zewnętrznym (gdzie fokus był pierwotnie). Oznacza to, że musisz kliknąć okno, aby ponownie skupić się na nim.

W praktyce oznacza to, że nie mogę już mieć otwartego okna na komputerze Mac podczas pracy z tą samą aplikacją na wyświetlaczu zewnętrznym. Jak mogę to rozwiązać?


1
Czy opublikowałeś swój problem na bugreport.apple.com ? Na czym dokładnie polega twój problem: czy chcesz przełączać się między aplikacjami bez użycia myszy i używając tylko skrótów klawiaturowych?
lauhub,

Odpowiedzi:


4

Nic na to nie poradzę, ale mogę potwierdzić, że jest to jeden z wielu problemów z aplikacjami do obsługi wielu okien w wielu urządzeniach. Jak mówi, gdy masz 2 okna tej samej aplikacji otwarte na innym ekranie, zawsze skupi się na tym na głównym monitorze, gdy cmd + tab odejdzie i wróci do aplikacji. To sprawia, że ​​jest dość denerwujące dla prac programistycznych, gdy regularnie przełączasz się między przeglądarką a edytorem.


1

Miałem ten sam problem. Problem zniknął po wyłączeniu wszystkich pól wyboru w okienku preferencji systemowych „Kontrola misji”.

Nie używam Mission Control, więc to rozwiązanie działało dla mnie dobrze. Jeśli używasz Kontroli Misji, prawdopodobnie możesz zawęzić to, które z pól wyboru zmienia to konkretne zachowanie (domyślam się, że „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”).


1

Trzymaj wciśnięty przycisk tylko podczas przełączania między aplikacjami za pomocą przycisku Cmd+ Tab, gdy go zwolniszCMDAlt


0

Właśnie zauważyłem ten sam błąd, gdy dodałem drugi monitor do mojego MBP.

Wydaje się, że aktualizacja do OSX El Capitan (Beta) to naprawiła. (Tak!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.