Synchronizacja między systemem kontroli wersji komputerów Mac i PC


2

Mając do pracy zarówno komputer PC, jak i Mac, chciałbym zsynchronizować programowanie między dwoma urządzeniami. Mógłbym po prostu użyć Dropbox lub Dysku Google, ale chciałbym mieć kontrolę wersji (git lub w inny sposób).

Czy istnieje sposób na uruchomienie systemu kontroli wersji (najlepiej git) między tymi dwoma urządzeniami?

Odpowiedzi:


1

Kilka sposobów.

Ten, którego używam, to użyj katalogu źródłowego na lokalnym dysku PC lub MAc, a następnie wypchnij do git clone w katalogu dropbox. Następnie mogę lokalnie pobierać lub pchać do katalogu dropbox i wysyłać symbety do innych komputerów.

Jeśli oba komputery są w tej samej sieci, możesz utworzyć serwer git na jednym (łatwiej na Macu) i pchać / ciągnąć na inny komputer


Czy można używać klienta git na każdym komputerze do pracy z repozytorium Dropbox?
Jason

Tak, starałem się to wyjaśnić
Mark

1

Jakiś czas temu miałem do czynienia z tym samym pytaniem i zdecydowałem się na rozwiązanie oparte na Dropbox lub podobnych narzędziach.

Spójrz na https://bitbucket.org/ - oferują bezpłatne prywatne repozytoria Git.

Jeśli nie masz nic przeciwko hostowaniu swoich rzeczy na publicznym repozytorium, możesz również użyć GitHub, ale jeśli musi to być prywatny, sprawdź BitBucket. To jest prawdziwy host Gita, więc możesz ciągnąć / pchać, nawet jeśli twoje maszyny są w różnych sieciach.

Dropbox zawsze brzmiał źle. Z pewnością może działać, ale dlaczego tak się dzieje, skoro możesz bezpłatnie korzystać z prawdziwego hosta Git?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.