Usuń HTC Sync Manager z autostartu


16

Za każdym razem, gdy uruchamiam laptopa, HTC Sync Manager uruchamia się automatycznie. Nie mam na myśli automountera, który jest uruchamiany po podłączeniu telefonu. Mam na myśli samego HTC Sync Managera, który jest magicznie uruchomiony i umieszcza swoją ikonę na górze ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pytanie: Jak mogę wyłączyć uruchamianie Menedżera HTC Sync przy każdym ponownym uruchomieniu?

Używam MacBooka Pro z wersją 10.9.

Edytować:

Kiedy przejdę do Preferencje-> Użytkownicy i grupy-> LoginItems, wtedy HTC Manager się tam nie pojawi. Katalog /Library/StartupItems/jest również pusty.

Edytować:

Udostępniłem zawartość folderów niektórych demonów startowych zgodnie z żądaniem Frizlab. Tutaj znajdziesz treść polecenia

tree ~/Library/LaunchAgents/ /Library/LaunchAgents/ /Library/LaunchDaemons/ \
  /System/Library/LaunchAgents/ /System/Library/LaunchDaemons/

Ponadto ponownie uruchomiłem MacBooka bez logowania i otworzyłem sshgo. Wygląda na to, że aplikacja HTC jest uruchamiana po zalogowaniu. Po zalogowaniu znajduję się następujący proces

penny:~ patrick$ ps x | grep HTC
 232  ?? S   0:00.22 /Applications/HTC Sync Manager.app/Contents/Resources/HSMMonitor.app/Contents/MacOS/HSMMonitor -runMode autoLaunched
 401 s001 S+   0:00.00 grep HTC

Czy możesz wymienić zawartość ~ / Library / LaunchAgents /, / Library / LaunchAgents / & / Library / LaunchDaemons /?
Frizlab,

Nie mam więc aplikacji HTC Sync Manager, ale zwykle po otwarciu aplikacji i przejściu do jej własnych preferencji ( cmd ,) może być zaznaczone pole wyboru „uruchom przy uruchomieniu” lub „uruchom przy uruchomieniu systemu”. Sprawdzam tylko, czy jeśli istnieje, nie jest sprawdzane.
wrossmck,

@Frizlab Zobacz moją edycję.
halirutan

Dziwne, naprawdę spodziewałem się, że menedżer synchronizacji zostanie uruchomiony przez LaunchAgent lub podobny. Może jest w systemie? Czy wiesz, czy menedżer synchronizacji zostanie uruchomiony przed otwarciem sesji? Jeśli wiesz, jak korzystać z ssh, po prostu uruchom ponownie komputer, nie loguj się, ale połącz przez ssh z komputerem z innego urządzenia i sprawdź uruchomione procesy za pomocą toplub ps. A może (mniej niezawodnie) zaloguj się do użytkownika Gość i sprawdź uruchomione procesy.
Frizlab,

Spróbuj także wyświetlić listę / System / Library / LaunchAgents / i / System / Library / LaunchDaemons /. (Nie pytałem wcześniej, ponieważ oprogramowanie innych firm nigdy nie powinno instalować rzeczy w systemie. Niestety niektóre z nich robią).
Frizlab,

Odpowiedzi:


17

Próbować

launchctl unload -w ~/Library/LaunchAgents/com.nero.HSMMonitor.plist

Jeśli chcesz, mogę rozwinąć moją odpowiedź, aby dokładnie wyjaśnić, co ona robi.
Frizlab,

Dla mnie osobiście nie musisz więcej opracowywać, ponieważ używam launchctldo konfigurowania zmiennych środowiskowych dla aplikacji i przynajmniej trochę się z tym znam. Po prostu nie miałem pojęcia, gdzie automatycznie uruchamiane aplikacje są rejestrowane w OSX. Dziękuję bardzo za pomoc w śledzeniu tego.
halirutan

Nie ma problemu, chętnie pomogę :)
Frizlab,

W przypadku @bzelip (na Twitterze): launchctl to program do zarządzania uruchomionym, który jest odpowiedzialny za uruchamianie / upewnianie się, że programy pozostają uruchomione po wystąpieniu określonych zdarzeń. Sposób uruchamiania programów opisano w plikach plist. Mówimy launchctl, aby rozładował dany list (list odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji HTC Sync Manager), aby zamknął menedżera. Flaga „-w” informuje, że launchctl zapisuje wyłączenie w prywatnej bazie danych, więc plist nie jest ładowany po ponownym uruchomieniu.
Frizlab

Ten plist nie istnieje
Jonathan Allard

11

Aby wyłączyć automatyczne montowanie HTC Sync Manager Uruchom terminal

Rodzaj
diskutil info /Volumes/HTC Sync Manager

Zanotuj identyfikator UUID woluminu.

Kolejny
sudo vifs

Przejdź do dolnej części pliku
naciśnij iklawisz

I wklej następujący
UUID=YOURVOLUMEUUID none hfs rw,noauto
element Zastępując YOURVOLUMEUUID tym, o którym zanotowałeś wcześniej

Hit Esc Następnie wpisz następujące dane, aby zapisać.
:wq

Będziesz używać „vim” na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy z edytorem.

Z Softwareispoetry

Edycja: Aby zatrzymać automatyczne uruchamianie aplikacji, przejdź do Preferencji> Użytkownicy i grupy, a następnie kliknij użytkownika i usuń HTC Sync Manager z elementów logowania.


Przepraszam, że nie jestem wystarczająco jasny. Nie miałem na myśli automountera , mam na myśli samego HTC Sync Managera, który jest uruchamiany przy każdym ponownym uruchomieniu mojego MacBooka. Czy jest szansa, że ​​wiesz, jak mogę to wyłączyć? Dla jasności zredagowałem swoje pytanie.
halirutan

Co mogę zrobić, jeśli nie ma czegoś takiego w elementach logowania? Jedyny wpis to iTunesHelperi jestem jedynym użytkownikiem na tym komputerze.
halirutan

1
Okazało się to bardzo przydatne, ponieważ chciałem to zrobić i kontrolować LaunchAgents na moim HTC One M8. Sława.
Matt Pavelle,

Uznałem to również za przydatne. Okno Findera „HTC Sync Manager” wyskakiwało z przodu co kilka minut za każdym razem, gdy miałem podłączony HTC One. Bardzo irytujące. To naprawia to.
Kristopher Johnson

1

Możesz także wyłączyć głośność automatycznego uruchamiania w telefonie:

Ustawienia> Aplikacje> Wszystkie> HTC Sync Manager

Stuknij „Wyłącz”, aby w miarę możliwości stuknij „Wymuś zatrzymanie” i „Wyczyść dane”


0
 1. Otwórz terminal

 2. cd /Applications/HTC\ Sync\ Manager.app/Contents/Resources/

 3. Zmień nazwę HSMMonitor.app

  mv HSMMonitor.app HSMMonitor.bak.app

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.