Jak skonfigurować system OS X Mavericks do korzystania z układu klawiatury komputera w Wielkiej Brytanii?


11

Korzystam z Mavericks z klawiaturą USB inną niż Mac USB. Ponieważ pomysł Apple na klawiaturę brytyjską różni się od klawiatury brytyjskiej innej niż Apple, niektóre symbole są błędne, np. „I @ są zamieniane.

Jak ustawić układ klawiatury, aby pasował do brytyjskiej klawiatury innej niż Mac?


Czy próbowałeś tego dostarczonego przez Apple o nazwie „British PC”?
Tom Gewecke,

Brytyjski komputer nie zawsze działa, \ i `zostały dla mnie zamienione, ten nowy układ to naprawił.
Dean Smith

1
O jakim „nowym układzie” mówisz?
Tom Gewecke,

Po prostu użycie układu „British PC” działało dla mnie, jak podano w e-mailu @ kdt poniżej. Spójrz, co mogę teraz wpisać poprawnie: @ `\ # :)
noelicus

Odpowiedzi:


21

Jeśli brytyjski układ PC firmy Apple jest nieprawidłowy, niektóre alternatywy można znaleźć na stronie

http://liyang.hu/osx-british.xhtml


3
Mogą one również wchodzić w układy ~ / Library / Keyboard, jeśli nie chcesz zanieczyszczać / Library. Również nie musiałem się wylogowywać / robić tego.
Dean Smith

Działa to również dla mnie z klawiaturą Logitech K400. To wciąż tania / paskudna klawiatura, ale przynajmniej mapowanie klawiszy jest poprawne ...
ianmayo

z powodu braku obserwacji (tak jak ja zajęło mi to 10 minut), musisz kliknąć „inne” u góry, aby uzyskać dostęp do tych nowych map.
DevDonkey,

Witryna Liyanga nie
Nick

10

Po pobraniu alternatyw z linku zasugerowanego w odpowiedzi Tomga, uświadomiłem sobie podczas ich aktywacji, że domyślnie jest już zainstalowany układ „British - PC”.

Aby go aktywować, wybierz Ustawienia-> Klawiatura-> Źródła wejściowe-> Znak plus i znajdź go z listy, a następnie kliknij ikonę źródła wejściowego na pasku menu, aby ją wybrać.


3
Brytyjski komputer nie zawsze wszystko robi dobrze, na przykład \ i `zamienione. Ten robi.
Dean Smith

Czy naprawdę uważasz, że brytyjski komputer Apple nie umieszcza „najwyższego lewego klawisza na klawiaturze ISO stosowanej w Europie? Co to jest „ten”?
Tom Gewecke,

4

Aby to działało poprawnie (bez pobierania czegokolwiek dodatkowego) musiałem przejść do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> Źródła wejściowe.

Brytyjska była jedyną opcją, którą tam miałem, ale kliknięcie ikony + wyświetliło listę zawierającą brytyjski - PC. Po prostu dodaj ten, a następnie usuń oryginalną brytyjską opcję za pomocą ikony -.

Następnie moja klawiatura została poprawnie zamapowana na domyślną brytyjską. Nie działało, dopóki nie usunąłem oryginalnej opcji brytyjskiej, więc tylko brytyjski komputer był w źródłach wejściowych.


To była dla mnie odpowiednia odpowiedź bez konieczności dodawania czegokolwiek innego. Kiedy dodawałem British - PCdo swoich układów, nigdy nie „poprawiałem”. Byłem jednak w stanie dodać inne układy (w szczególności irlandzkie) i przełączanie między nimi działało później.
Sebastian Cruz

2

Zgadzam się z poprzednimi odpowiedziami. Alternatywnie istnieje oprogramowanie o nazwie Ukelele, za pomocą którego można mapować klawiaturę, jak chcesz. Nie znalazłem tej odpowiedzi wcześniej, kiedy szukałem „właściwego” układu British-PC. Dzięki aplikacji ponowne wykonanie klawiatury zajmuje 5–10 minut - w środku są gotowe próbki, których można użyć jako szablonów.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.