Źródło wejściowe Mavericks jest ustawione na klawiaturę USA na ekranie logowania


16

Jestem z Belgii i na własnym koncie użytkownika źródłem wejściowym jest klawiatura belgijska (właściwie francuska). Menu źródeł wejściowych jest włączone na pasku menu, więc przed wprowadzeniem hasła mogę je przełączyć na klawiaturę belgijską, ale jak mogę na stałe zmienić źródło wejściowe używane do logowania? Jestem administratorem systemu i wiem, jak uzyskać dostęp do konta root, jeśli to konieczne.

Działa idealnie w Mountain Lion.

Odpowiedzi:


16

Zawsze dostałem francuski układ zamiast kanadyjskiego francuskiego na ekranie logowania.
Oto rozwiązanie, które zadziałało dla mnie:

 1. Odkryłem, że układ klawiatury logowania (tj. Francuski) odpowiada:

  defaults read /Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist

 2. Pożądany układ klawiatury (tj kanadyjski francuski) jest zapisywana tutaj:

  defaults read ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist
  (Zwróć uwagę na ~!)

 3. Aby rozwiązać ten problem, zmieniłem klawiaturę logowania na żądaną, nadpisując plik .plist (po upewnieniu się, że źródłowa lista nie zawiera żadnego niepożądanego układu):

  • Wyświetl plik za pomocą plutil -convert json ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist; vi ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist; plutil -convert binary1 ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plisti upewnij się, że nie występuje niechciany układ (nawet w Historii).

  • sudo cp ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist /Library/Preferences/

  • sudo chmod 644 /Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist

Wyloguj się i jest OK. :)


1
Sprytne rozwiązanie, ale dla mnie nie działało, nawet próbowałem naprawić uprawnienia do plików i sprawić, że jest to moja własność, też nie pomogło, czy masz więcej informacji?
Mostafa Berg

Właśnie znalazłem poprawkę!, Musiałem przeskoczyć do 644 !, dzięki miliard!
Mostafa Berg

4

Ustaw go tak, jak chcesz na swoim koncie, a następnie skopiuj użytkownika com.apple.HIToolbox.plist na systemowy, a następnie uruchom ponownie.

Uruchom to w terminalu:

sudo cp ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist /Library/Preferences/

… Następnie uruchom ponownie komputer bez przechodzenia do ekranu logowania (wybierz ponownie uruchom z menu Apple bez wcześniejszego wylogowania)


2

Możesz zmienić źródło wejściowe, pokazując menu Wejście w oknie logowania, a następnie wybierając alternatywny układ klawiatury, a następnie logując się do konta root .

 1. Otwórz Preferencje systemoweUżytkownicy i grupy .

 2. Odblokuj okienko preferencji i wybierz Opcje logowania .

 3. Wybierz Pokaż menu wprowadzania w oknie logowania .

 4. Natychmiast zaloguj się do konta root.

  Konto root powinno zachować ten sam wybór co okno logowania. Jeśli nie, zmień źródło wejściowe tak, aby pasowało do okna logowania, a następnie wyloguj się. Zarówno okno logowania, jak i konto root powinny mieć to samo źródło wejściowe, aby pozostało stałe.


1
Nie jestem pewien, czy to działa. Wszyscy administratorzy na moim komputerze mają dane wejściowe Dvorak, ale mój login ciągle resetuje się do US.
JoshRagem

Konta administratora @Josh nie wpływają na ekran logowania; czy zmieniłeś konto roota ? Wiem, że przeczytałeś odpowiedź, ale chcę tylko dwukrotnie sprawdzić, ponieważ twój komentarz dotyczy tylko administratorów.
grg

To działało dla mnie na Macos Catalina, ale nawet nie wiedziałem, że możesz zalogować się jako konto root! @grg Myślę, że powinieneś dodać ten link do swojego czwartego punktu, ponieważ nie sądzę, że wiele osób wie, jak zalogować się jako użytkownik root
kibin

0

Mam proste rozwiązanie hakerskie. Jeśli włączyłeś opcję wyboru ekranu klawiatury i domyślna klawiatura jest niepoprawna, np. W moim przypadku zmień ją w USA, ALE nie kontynuuj logowania (nie wprowadzaj hasła), ale uruchom ponownie lub zamknij komputer Mac za pomocą przycisków na dole ekranu logowania. W ten sposób klawiatura zostanie zapamiętana!


0

Prowadzę Catalinę i żadna z powyższych odpowiedzi nie zadziałała. Co zrobiłem pracę dla mnie skończyło się to dość proste. (Podziękowania dla Daniela Aleksandersena za to rozwiązanie).

 1. Przejdź do Preferencji systemowych> Język i region> Ogólne.
 2. Upewnij się, że preferowany język jest ustawiony jako podstawowy
 3. Kliknij ikonę koła zębatego pod listą języków i kliknij „Zastosuj do okna logowania”.
 4. Uruchom ponownie, aby sprawdzić, czy zadziałało.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dla mnie to było to. Jeśli ikona koła zębatego nie jest wyświetlana, może być konieczne wykonanie pełnej listy kroków poniżej:

 1. Zacznij od przejścia do Preferencji systemowych: Klawiatura: źródła wejściowe. Upewnij się, że układ, który chcesz mieć w oknie logowania, znajduje się na górze listy układów klawiatury.

 2. Przejdź do Preferencji systemowych: Użytkownicy i grupy: Opcje logowania. W razie potrzeby odblokuj okienko preferencji.

 3. Wyłącz i ponownie włącz opcję „Pokaż menu wprowadzania w oknie logowania”. Lub włącz go, jeśli jeszcze nie był włączony.

 4. Przejdź do Preferencji systemowych: Język i region: Ogólne: Preferowane języki.

 5. Tymczasowo dodaj drugi język do listy za pomocą przycisku Plus. Usuniesz go później, więc po prostu dodaj dowolny język.

 6. Przeciągnij nowy język na górę listy.

 7. Kliknij nowy przycisk koła zębatego, który pojawił się na dolnym pasku po zmianie układu listy języków i wybierz polecenie Zastosuj do okna logowania. (Jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu).

 8. Przeciągnij preferowany język ponownie na górę listy.

 9. Powtórz krok 7.

  1. Usuń język dodany tymczasowo do listy, wybierając go i klikając przycisk Minus. Uruchom ponownie komputer Mac.

-1

Po prostu usuń /Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist. Zrób to za mnie.


-1

Dlaczego wszyscy sprawiają, że jest to tak skomplikowane. Najłatwiej byłoby:

newton02:~ templahum$ sudo languagesetup

a następnie otrzymujesz:

Password:

Podanie hasła pokaże to. Wybierz język i przesuń klawisz Return. Gotowe!

 1. Use English for the main language
 2. Utiliser le français comme langue principale
 3. Deutsch als Standardsprache verwenden
 4. Some language
 5. Some other language
 6. Some some other language
 7. Usar español como idioma principal

 q) Quit? 1
 System Language set to: en

Wygląda na to, że źle odczytałeś pytanie dotyczące domyślnego źródła wejściowego na stronie logowania, a NIE języka systemowego. Nawet jeśli język systemu ustawiony jest na en, istnieje może tuzin różnych źródeł wejściowych, które mogą być ustawione jako domyślne. Ponieważ twoja odpowiedź nie ma znaczenia dla kwestii poruszonej w pytaniu, radzę ją usunąć.
Tom Gewecke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.