Proces mdworker zawsze wynosi 100%, nawet gdy nie jest indeksowany


2

Próbuję zrozumieć, dlaczego mdworker ma zawsze 100%, nawet jeśli (najwyraźniej) nie indeksuje. Jeśli otworzę Spotlight, nie będzie żadnego komunikatu informującego, że dysk jest indeksowany. Jeśli uruchomię fs_usage -w -f filesys mdworker, nie ma również wyjścia.

Dla pewności próbowałem zatrzymać i zrestartować usługę Spotlight, aby odbudować bazę danych od zera. Pozwoliłem, aby działał przez około 12 godzin, ale nadal działa na 100%. Wyłączyłem także indeksowanie wielu folderów.

Masz pojęcie, co może być problemem? Czy jest jakiś sposób, aby wiedzieć, co faktycznie robi ten proces?

Odpowiedzi:


2

Ok, wydaje się, że jest teraz naprawione. Jeśli może pomóc komuś innemu, oto jak rozwiązać ten problem:

  • Otwórz aplikację „Monitor aktywności”.
  • Kliknij proces „mdworker”.
  • Kliknij przycisk „Sprawdź”.
  • Tam kliknij „Otwórz pliki i porty”
  • Gdzieś w tym oknie sprawdź, które pliki są otwarte. Poszukaj plików „.mdimporter” (wtyczki Spotlight).
  • Jeśli jeden lub więcej plików mdimportera zawsze wydaje się być otwartych, możesz je wyłączyć, zmieniając nazwę na coś innego. Otwórz terminal i uruchomsudo mv /path/to/the/file.mdimporter /path/to/the/file.mdimporter.disabled
  • Następnie uruchom ponownie komputer.

W moim przypadku był to plik, /Applications/Britannica 13.0/Ultimate Reference Suite.app/Contents/Library/Spotlight/BritannicaBookmark.mdimporterktóry był stale otwarty. Po zmianie nazwy wszystko wraca do normy.


2
Nie mam karty „Otwórz pliki i porty” w funkcji
Inspekcja

1

Miałem ten sam problem. Odinstalowałem Britannicę z mojego komputera Mac i teraz wszystko jest normalne. Mój Mac ma teraz 9 godzin baterii w porównaniu do 4 godzin jak poprzednio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.