Jak znaleźć proces uruchamiania aplikacji w tle?


10

Ciągle widzę, że CIJScannerRegister działa. Chciałbym, żeby nigdy nie działał. Za każdym razem, gdy się pojawia, używam launchctldo usunięcia informacji o firmie, a to zabija aplikację. Ale pojawia się później. Wiem, gdzie mieszka CIJScannerRegister i mógłbym go usunąć, ale wolałbym dostać wszystko, co go uruchomi, aby go nie uruchomić. Przejrzałem /System/Library/Launch{Agents,Daemons}i nie mogę znaleźć żadnego pasującego wpisu. Jak znaleźć proces, który go uruchamia, i powiedzieć mu, żeby się zatrzymał?


Jakiego użytkownika to działa?
user151019,

@ Zaznacz, że działa jak ja
Jack Frost

Czy zajrzałeś do ~ / Library / LaunchAgents
user151019

@Zaznacz tak, nic nie pasuje do nazwy FQDN ani zawartości pliku.
Jack Frost

Goodles sugeruje, że jest tutaj / Library / Image Capture / Support / LegacyDeviceDiscoveryHelpers / CIJScannerRegister.app i jest sterownikiem drukarki Canon dyskusje.apple.com/message/23197490#23197490
user151019

Odpowiedzi:


6

CIJScannerRegister nie przyda się, jeśli nie masz starego Canon Inkjet, ale Mavericks naprawdę chce, aby działał cały czas.

Jest w / Library / Image Capture / Support / LegacyDeviceDiscoveryHelpers, ale jeśli go usuniesz, pojawi się ponownie w postaci „Aktualizacji oprogramowania drukarki atramentowej Canon” w App Store.

Jedynym rozwiązaniem, jakie znalazłem, było usunięcie pliku wykonywalnego z pakietu aplikacji, aby system operacyjny uznał, że jest nadal zainstalowany, ale nie można go uruchomić.

W terminalu:

killall CIJScannerRegister
cd /Library/Image\ Capture/Support/LegacyDeviceDiscoveryHelpers/CIJScannerRegister.app/Contents/MacOS/
sudo rm CIJScannerRegister

El Capitan też to uwielbia. To rozwiązanie wciąż złote sto lat na rynku :)
Minnow

2

Możesz użyć PPID, aby dowiedzieć się, który proces rozpoczął inny proces:

ps axo stat,ppid,pid,comm

PPID odnosi się do PID procesu, który go rozpoczął.


Okazało się launchd, że ppid jest, ale zgaduję, że wymieniono go na liście launchctl. Chcę wiedzieć, jaki wpis w bazie danych mówi, launchdże powinien rozpocząć ten proces - usunięcie go za pomocą launchctlnie wydaje się trwałe.
Jack Frost

1

Uruchom Activity Monitor(od /Applications/Utilities), kliknij proces CIJScannerRegister, a następnie naciśnij Cmd+ I(lub użyj przycisku Sprawdź lub przejdź do Widok> Sprawdź proces ). Zobaczysz pole Proces nadrzędny: pokazuje nazwę i identyfikator procesu, który go uruchomił.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.