Błąd Time Machine podczas tworzenia folderu kopii zapasowej na przestronnym dysku twardym


12

Niedawno uaktualniłem do Mavericks i po raz pierwszy konfiguruję Time Machine w tym systemie (nie był skonfigurowany z wcześniejszym systemem operacyjnym, Mountain Lion).

Time Machine pomyślnie tworzy kopię zapasową raz po uruchomieniu komputera. Jednak za każdym razem, gdy próbuje ponownie wykonać kopię zapasową, gdy laptop jest uruchomiony (normalnie nie wykonuję pełnego zamykania i restartuje się bardzo często!), Pojawia się komunikat o błędzie: „Wystąpił błąd podczas tworzenia folderu kopii zapasowej”.

Komunikat o błędzie: „Wystąpił błąd podczas tworzenia folderu kopii zapasowej”.

Chciałbym wysunąć dysk i podłączyć go ponownie, aby zobaczyć, czy to pomoże, ale kliknięcie przycisku Wysuń w Finderze powoduje wyświetlenie następującego komunikatu:

Nie można wysunąć dysku Backup

i nie chciałem robić Wyrzutu Mocy. Uruchomiłem się ponownie, a Time Machine pomyślnie wykonał kopię zapasową po raz kolejny, tylko po to, by ponieść próbę następnym razem.

Czasami zamykam wieko laptopa lub kładę go spać, gdy dysk jest nadal podłączony, i nadal tam jest, gdy się budzi.

Przeszukałem konsolę w poszukiwaniu błędów związanych z Time Machine, ale nie widziałem żadnych. (Konsola nie wyświetli się z system.loginformacją, że nie mam uprawnień, ale działa syslog -Cw terminalu i skanowanie wyników też niczego nie pokazuje).

Jak ja:

  • Rozwiąż problem, aby pomyślnie utworzyć folder kopii zapasowej
  • Być może sprawdzisz, czy to Time Machine lub inna aplikacja uniemożliwia wysunięcie dysku?

Detale:

  • Macbook Pro z początku 2011 r., Który przez tydzień działał Mountain Lion na nowym wewnętrznym dysku twardym, teraz Mavericks
  • Dysk jest dyskiem USB Toshiba 2 TB. Sformatowałem go jako Mac OS X Journaled. Uruchomienie Narzędzia dyskowego i sprawdzenie dysku nie pokazuje żadnych błędów.
  • Na dysku jest około 800 GB wolnego miejsca.
  • Korzystam z normalnego konta użytkownika (nie będącego administratorem).

Z jakiego systemu partycji korzystałeś przed sformatowaniem systemu plików?
farsz

Mac OS Journaled.
David

Przepraszam, nie byłem jasny - zanim utworzysz system plików, musisz podzielić dysk na partycje, masz do wyboru „schemat partycji GUID” lub inny, którego nazwa mi ucieka (przepraszam, nie jestem obecnie w pobliżu komputera Mac), można go znaleźć w Narzędziu dyskowym - ten link pokazuje pewne szczegóły (ale jest przeznaczony na inny problem) support.apple.com/kb/ht2434
faszeruj

Ach, okej! Użyłem GUID Partition Table, ponieważ o ile wiem, jest to domyślna i najlepsza. Czy ma to wpływ na Time Machine, który jest używany?
David

3
Mam ten sam problem. Jeśli spojrzysz na fora dyskusyjne firmy Apple, jest to częsty problem. Nikt jeszcze nie znalazł poprawki. Mój działał dobrze (z tym samym dyskiem) przez kilka lat, a około rok temu zacząłem mieć ten problem. Jedyną poprawką jest wymuszenie wysunięcia dysku z kopią zapasową, wyłączenie go, a następnie ponowne włączenie, wehikuł czasu będzie działał dobrze przez około 24 godziny, a następnie narzeka na folder kopii zapasowej. Więc nie jesteś sam :-)
Michael

Odpowiedzi:


2

Miałem dokładnie takie same objawy z komputerem MacBook Pro z listopada 2013 r. (Przyszedł z już zainstalowanym Mavericks), używając dysków WD „My Passport” USB do tworzenia kopii zapasowych Time Machine. Rozwiązaniem było wymazanie i sformatowanie dysków zewnętrznych za pomocą Narzędzia dyskowego, jak opisano w http://support.apple.com/kb/HT5911 pod nagłówkiem „Wymaż i ponownie sformatuj urządzenie pamięci”.

Miałem zapasowy dysk, więc aby nie utracić istniejących kopii zapasowych, wykonałem następujące czynności:

  • wymazać dysk zapasowy jak wyżej
  • użyj Narzędzia dyskowego, aby „przywrócić” wolumin dysku zapasowego do skasowanego dysku (poprawnie wybrałeś wolumin (zamiast dysku), jeśli okno Narzędzia dyskowego pokazuje „Pierwsza pomoc; Usuń; RAID; przywróć” jako opcje, a nie „Pierwsza pomoc” ; Kasowanie; Partycja; RAID; przywracanie ”)

Po tym nie mam problemu z tworzeniem wielu kopii zapasowych z rzędu, przełączaniem komputera w tryb uśpienia bez wysuwania dysku z kopią zapasową, a następnie robieniem kolejnej kopii zapasowej i bez problemów z wysuwaniem dysku.

Powodzenia!


2

Wyrzuciłem dysk kopii zapasowej, wkładając kosz. Następnie wyłączyłem napęd i ponownie go podłączyłem. Czekałem, aż się pojawi. Następnie ponownie wybrałem dysk jako kopię zapasową i wydaje się, że działa dobrze. Miałem ten problem wcześniej i zrobiłem tę samą procedurę i działało to do momentu zainstalowania Mavericks.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego Apple nie naprawi tego problemu, ponieważ utrzymuje się za każdym razem, gdy przeprowadzam aktualizację systemu.


-2

Właśnie rozwiązałem ten błąd poprzez ponowne uruchomienie mojego imaca. Po tym Time Machine działało dobrze.


2
Jak powiedziałem w pytaniu, jeśli uruchomię ponownie, to działa raz, a następnie zatrzymuje się ponownie. Ponowne uruchomienie jest jednak dość niewygodne - a OSX nie jest systemem Windows, w którym oczekiwane jest „tylko ponowne uruchomienie”: p
David
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.