Jak zobaczyć WSZYSTKIE urządzenia (w tym Ethernet) podłączone do Airport Extreme?


22

Używam Airport Utility 6.3. Widzę listę podłączonych klientów WIRELESS. Nie widzę nigdzie w narzędziu, w którym widzę połączonych klientów WIRED / ETHERNET.

Inne posty na tej stronie odnoszą się do karty Ustawienia zaawansowane w Airport Utility 6.x. lub Konfiguracja ręczna. Nigdzie nie widzę tego w GUI. Na karcie Sieć możesz zarezerwować statyczne adresy IP, ale nie tego chcę, chcę zobaczyć, które urządzenia PRZEWODOWE (nie tylko bezprzewodowe) są faktycznie podłączone. Próbuję rozwiązać problem z moim urządzeniem DirecTV, które wydaje się nie łączyć, mimo że zarezerwowałem adres IP dla jego adresu MAC. Tak, mogę pingować adres IP, ale chodzi o to, że jeśli chcę ustawić go na DHCP, nie znam adresu IP i miło byłoby zobaczyć, jakie są wszystkie urządzenia.

Odpowiedzi:


8

Istnieje świetne polecenie powłoki, które skanuje sieć na wszystkich podłączonych interfejsach.

Poleceniem jest arp -a.


3
Nie tak działa arp. W rzeczywistości nie skanuje sieci. To polecenie pokazuje adresy MAC przechowywane w twojej tablicy arp (zazwyczaj, jak sądzę, ta tabela nie byłaby pełną listą wszystkich urządzeń w twojej podsieci).
Plux

Robi to dla mnie w czasie rzeczywistym. Jeśli odłączę urządzenie i uruchomię ponownie arp, zmiana zostanie zauważona natychmiast, to samo dotyczy podłączenia nowego urządzenia.
Thomas Jones

5

iNet

iNet przeskanuje sieć w poszukiwaniu wszystkich podłączonych urządzeń i wyświetli listę urządzeń z ich nazwami hostów i adresami IP. Posiada również tryb dedykowany dla routerów AirPort, pokazujący podłączone urządzenia i odpowiednie informacje o każdym z nich.


Uwaga: dla osób korzystających z urządzeń lotniskowych z produktami firm innych niż Apple, ten program działa tylko na komputerach Mac, iPhone'ach lub iPadach.
Sparhawk

Co to jest NB?
zipzit

1
Nota Bene - po łacinie „notatka dobrze”, ale w zasadzie oznacza „proszę pamiętać, że ...”
Joe Strout

3

Narzędzie na lotnisko jest przeznaczone dla urządzeń bezprzewodowych. Narzędzie sieciowe pokazuje wszystkie urządzenia w wyświetlanej informacji o tablicy routingu. Dane mogą być trudne do interpretacji.


1
To jest prawidłowa odpowiedź, wbudowana aplikacja natywna z systemu OSX i wyświetla wszystkie informacje wymagane przez danego użytkownika.
Logus

2
Wyszukiwanie w centrum uwagi (ikona lupy w prawym górnym rogu mojego wyświetlacza) -> Network Utility. Następnie wybierz Netstatkartę, wybierz przycisk opcji Display routing table information, a następnie naciśnij niebieski Netstatprzycisk. Osiągnięcie rezultatów zajmuje sporo czasu. Tabela wyników NIE wyświetla adresów MAC.
zipzit

3

Nie mogę się zastanawiać, dlaczego Narzędzie AirPort nie pozwala użytkownikowi nie tylko zarejestrować podłączonych urządzeń, ale także zarządzać nimi w jakiś sposób (przychodzi na myśl czarna lista, zmuszanie urządzenia do ponownego połączenia przez odłączenie go tymczasowo itp.) ).

Korzystanie z Narzędzia AirPort 6.3.1 Widzę tylko wyskakujące okienko, listę urządzeń WiFi podłączonych do TimeCapsule - z których wiele nie ma nazwy ani typu urządzenia. Teraz zastanawiam się - czy jest jakiś intruz? Może sąsiad, który złamał moje hasło sieciowe?

A może to tylko nowy iPhone mojej żony?

A do jakiej sieci są podłączone te urządzenia? sieć „zwykła” czy sieć „gości”, którą skonfigurowałem?

W narzędziu brakuje odpowiedzi i jakiejkolwiek rozsądnej kontroli nad podłączonymi urządzeniami. Wstyd.


2

Otwórz narzędzie lotniska i naciśnij klawisz opcji po otwarciu skrajnego lotniska, a zobaczysz okno podsumowania w tym oknie, zobaczysz wszystkie podłączone urządzenia i niektóre statystyki. Niestety jabłko usunęło opcję dziennika, w rzeczywistości usunęło wszystkie zaawansowane opcje w ostatniej wersji narzędzia lotniska ... :(


4
Alt + Podwójne kliknięcie w ikonę AirPort „Ikona urządzenia” w Narzędziu AirPort działało dla mnie.
Winterflags

To okno dialogowe (w każdym razie od AirPort Utility 6.3.9) nadal pokazuje tylko klientów bezprzewodowych .
Calion

0

Zastanawiam się, dlaczego nie jest to również domyślnie dostępne w Airport Utility 6.x. Udało mi się to osiągnąć, instalując DARMOWĄ aplikację o nazwie Fing . Jest to dostępne zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS.

Fing wyświetla urządzenia podłączone przez Ethernet, a także te podłączone przez Wi-Fi.


Kiedyś była aplikacja Mac o nazwie Who's On My WiFi, ale najwyraźniej nie jest już dostępna w App Store :(
Calion
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.