Poziome przewijanie OSX Mavericks nie działa dobrze w Finderze?


15

Zauważyłem od czasu aktualizacji do Mavericks w zeszłym tygodniu (chociaż jest to nowy Macbook i zawsze jestem na Snow Leopard, więc nie jestem pewien, czy jest to 10,9 lub 10,8 lub co ...), że przewijanie w poziomie w Finderze za pośrednictwem ruchy gładzika dwoma palcami nie działają dobrze.

Próbowałem włączać i wyłączać bezwładność, bez różnicy. Przełączałem wszystko na gładziku w Prefach systemowych, wciąż bez różnicy. Wydaje się „lepki” - jeśli poruszam palcami w sposób ciągły, Finder przewija się drobnymi ruchami i zaczyna, ale po przesunięciu palca uzyskuję normalny przewijanie bezwładności.

Przewijanie w poziomie działa dobrze w Safari i Chrome oraz w innych programach; tylko Finder sprawia mi kłopoty. Przewijanie w pionie jest dobre we wszystkich kontekstach.

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył? Nie mam dużo szczęścia w wyszukiwarce Google i chciałem się tutaj zameldować, zanim opublikuję komunikat o błędzie / wzywając bilet pomocy technicznej.


Nie widzę problemu z moim MBA 2012 i indywidualistami. Czy masz oprogramowanie innej firmy, które może podłączyć się do wyszukiwarki lub otrzymać wejście myszy (na przykład BetterTouchTool)?
Alan Shutko

1
Nigdy tego nie zauważyłem, ale dokładnie taką samą rzecz widzę na mojej siatkówce MacBook Pro 2012. Szybkie machnięcie / flick jest w porządku, ale ciągłe przewijanie jest bardzo niepewne.
DaGUY

brak oprogramowania tego rodzaju (brak ulepszeń Findera / systemu operacyjnego itp.) w oparciu o kilka głosów, może powinienem to zarejestrować jako błąd ...
ericsoco

Wysłano tutaj: apple.com/feedback/macosx.html Chociaż Apple nie zapewnia publicznej przejrzystości raportów o błędach, więc nie sądzę, że istnieje sposób, aby „zagłosować” w górę ...
ericsoco

3
wypróbowałem na moim MacBookPro z połowy 2012 roku z Retiną ... Zobacz, co masz na myśli. wygląda na to, że jest mylony z niewielkimi ruchami w pionie podczas powolnego przesuwania w poziomie. Ale zgódź się z tobą - wygląda niechlujnie
Joop

Odpowiedzi:


1

Nie. Przewijanie w poziomie jest gładkie jak masło w Finderze dla kilku moich maszyn. Próbowałem kilku różnych ustawień rozdzielczości na Retina MBP, a także próbowałem przewijania myszy i gładzika na starszych komputerach z mniejszą mocą procesora / GPU niż 13-calowy MacBook Pro.

Z mojego doświadczenia żadne opóźnienie nie przewija się w poziomie, a nie w pionie. Z powodu głosowania nad tym pytaniem, być może istnieją pewne problemy z niektórymi konfiguracjami lub coś innego, co robię inaczej niż ty, ale nawet dla wszystkich różnych widoków (ikona, lista, hierarchiczna itp.) I okien wyszukiwarki z tysiąc plików w folderze, nie widzę spowolnienia podczas przewijania w poziomie.


Hm Myślę, że komentarz @ Joopa jest słuszny, jeśli chodzi o to, co widzę - jeśli ruch gładzika zostanie wykryty jako mający element pionowy, zabije przewijanie w poziomie. Czy masz jakieś pionowe tłumienie przewijania dwoma palcami?
ericsoco

Spróbuję przewinąć po przekątnej, aby zobaczyć, ale nie - mam standardowe oprogramowanie i sprzęt.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.