Jak zachować kopie zapasowe Time Machine i zacząć od nowa z nową?


13

Kopie zapasowe Time Machine wykonuję na zewnętrznym dysku twardym. Ostatnio przeszedłem z Mountain Lion do Mavericks. Teraz potrzebuję możliwości zamrożenia tych starych kopii zapasowych, które zrobiłem z Mountain Lion, na wypadek, gdybym musiał wrócić z systemem otworów.

Co próbowałem do tej pory:

 1. Zatrzymaj Time Machine i zmień nazwę folderu kopii zapasowej na dysku. W Mavericks nie można zmienić nazwy ani przenieść folderów Wehikułu Czasu.
 2. Usuń dysk zewnętrzny z okienka preferencji Time Machine i przeczytaj dysk - kopie zapasowe Time Machine będą kontynuowane w tym samym folderze, a w przyszłości nadpisują stare kopie zapasowe.

Jak mogę osiągnąć to, czego chcę?


Jak długo chcesz zachować kopię zapasową
użytkownik151019

@Mark - Chyba co najmniej pół roku. Czy to ma znaczenie?
Jan Michael

Odpowiedzi:


7

Najprostszym sposobem jest zanotowanie daty i godziny ostatniej kopii zapasowej w Time Machine na OS X Mountain Lion. Możesz wrócić do niego w dowolnym momencie w przyszłości, po prostu przywracając kopię zapasową z tą datą / godziną (pozostanie ona na dysku tak długo, jak będziesz mieć wystarczającą ilość miejsca, aby Time Machine nie usunął tych starszych wersji) .

 • Możesz łatwo znaleźć tę datę i godzinę, przechodząc do folderu „Backups.backupdb” na dysku Time Machine i patrząc na znacznik czasu folderu „Najnowsze” (tak naprawdę jest to link - więc możesz go nawet otworzyć, aby zobaczyć najnowsza nazwa folderu kopii zapasowej z datą i godziną).

Jeśli nie chcesz zapisywać daty i godziny ostatniej kopii zapasowej w systemie OS X Mountain Lion, następnym najprostszym sposobem jest zmiana nazwy komputera na komputerze Mac w systemie OS X Mavericks przed wykonaniem pierwszej kopii zapasowej Time Machine na nim. lub na dysku kopii zapasowej Time Machine dla starszej kopii zapasowej.

W obu przypadkach spowoduje to, że Time Machine utworzy nowy folder z nową nazwą komputera na dysku i za pierwszym razem wykona pełną kopię zapasową (więc potrzebujesz wystarczającej ilości miejsca na dysku, aby pomieścić prawie dwie kopie komputera Mac). W ten sposób możesz przywracać dane ze starej lub nowej kopii zapasowej w przyszłości (jeśli zmienisz nazwę komputera na dysku Time Machine, musisz przywrócić ją, aby wykonać pełne przywracanie starego systemu).

 • Aby zmienić nazwę komputera, przejdź do Preferencji systemowych> Udostępnianie i edytuj nazwę komputera: tekst.
  LUB
 • Aby zamiast tego zmienić nazwę komputera na dysku Time Machine, użyj następującego polecenia w Terminal.app:

  sudo /System/Library/Extensions/TMSafetyNet.kext/Contents/Helpers/bypass mv /Volumes/<TMDiskName>/Backups.backupdb/<ComputerName> /Volumes/<TMDiskName>/Backups.backupdb/<OSXMountainLionBackupComputerName>
  

  W powyższym poleceniu zastąp następujące polecenie przed uruchomieniem:

  • <TMDiskName> to nazwa woluminu Time Machine
  • <nazwa_komputera> to bieżąca nazwa komputera (której będziesz nadal używać w systemie OS X Mavericks)
  • <OSXMountainLionBackupComputerName> to nazwa migawki, z której należy wykonać pełne przywracanie w przyszłości (przed pełnym przywróceniem należy zmienić nazwę z powrotem za pomocą podobnej komendy jak powyżej)

1
1. Uwaga Datownik kopii zapasowej Mountain Lion Pierwsze sugestie działają tylko wtedy, gdy na zewnętrznym dysku twardym jest wystarczająca ilość miejsca, a migawka wehikułu czasu nie została zabita przez nowsze. Więc to nie jest tak naprawdę opcja, ponieważ nie mogę się upewnić, że wehikuł czasu zachowuje te stare migawki. <br> 2. Zmień nazwę komputera Niestety nie jest to dla mnie opcja, ponieważ nazwa komputera jest ustalona przez dział IT. Nie powinienem zmieniać nazwy. Czy masz jakiś inny pomysł?
Jan Michael

Zaktualizowałem odpowiedź inną opcją. Możesz * zmienić nazwę komputera (OS X Mountain Lion) na bieżącym Time Machinedysku (zamiast zmiany nazwy komputera). Więc miałbyś starą kopię zapasową w tym katalogu, a nowe kopie zapasowe trafiłyby do nowego folderu z bieżącą nazwą komputera.
MK

1
Może źle zrozumiałem twoje instrukcje. Za pomocą komendy bypass helper mogłem przenieść katalog nazw komputerów na inne nazwy. Ale kiedy uruchomiłem Time Machine, nazwa folderu zmieniła się z powrotem na pierwotną nazwę komputera. Co rozumiesz przez „zamiast tworzyć kopię”?
Jan Michael

1
Wtedy polecenie obejścia nie załatwi sprawy. Time Machine może wykryć przeniesiony folder i ponownie go użyć.
Jan Michael

3
Działa, gdy polecenie dostarczone przez @mk jest używane do przeniesienia folderu Backups.backupdb do innej lokalizacji na zewnętrznym dysku.
Jan Michael

4

Ta odpowiedź dotyczy większej liczby scenariuszy, w których należy zachować jedną lub więcej kopii zapasowych Time Machine).

Time Machine nie jest przeznaczony do przechowywania starych kopii zapasowych w nieskończoność (tj. Do trwałych archiwów). Nawet jeśli na dysku z kopią zapasową jest dużo wolnego miejsca, Time Machine usunie kopię zapasową po 24 godzinach, na wypadek, gdyby nie była to najgorsza kopia zapasowa w ciągu dnia. Jeśli tak, Time Machine zachowa go przez 30 dni, chyba że jest to również pierwsza kopia zapasowa tygodnia, gdzie początek tygodnia jest zdefiniowany jako godzina i dzień pierwszej kopii zapasowej (a więc niekoniecznie poniedziałek lub niedziela). Czas życia pierwszej kopii zapasowej w tygodniu nie jest ograniczony czasowo. Jednak najstarsza kopia zapasowa jest usuwana, jeśli potrzebne jest miejsce na nową, chyba że nie jest to ostatnia pozostała kopia zapasowa.

Później, jeśli zdecydujesz się przywrócić najnowszą kopię zapasową, jaką Time Machine kiedykolwiek wykonał na starym systemie, może ona być już niedostępna i może być konieczne wybranie starszej kopii zapasowej, którą Time Machine zachował zgodnie z wyżej wymienionymi zasadami.

Zasadniczo masz dwie opcje, jeśli chcesz zachować jedną lub więcej kopii zapasowych:

 • Uruchom nowy zestaw kopii zapasowych na nowym dysku lub partycji albo
 • zachowaj kopię zapasową w inny sposób niż Time Machine i kontynuuj tworzenie kopii zapasowej na tym samym zestawie kopii zapasowych.

Pamiętaj, że jeśli zainstalujesz system na skasowanym dysku lub partycji i odłożysz dane z powrotem (niezależnie od tego, jak to zrobisz, w tym Setup Assistant i Migration Assistant), lub jeśli przywrócisz cały system (ponownie, w jakikolwiek sposób to zrobisz, w tym przywracanie z kopii zapasowej Time Machine przy użyciu OS X Recovery ), wtedy pierwsza kopia zapasowa Time Machine prawdopodobnie będzie pełną kopią zapasową (nie przyrostową, która może zaoszczędzić dużo miejsca i czasu na dysku kopii zapasowej). Jednakże, może być w stanie temu zapobiec, wykonując ten podręcznik .

Uruchamianie nowego zestawu kopii zapasowych na nowy dysk lub partycję

Może to być preferowane, ponieważ pozwoli ci najłatwiej przywrócić stary system w przyszłości, przywracając dane z kopii zapasowej Time Machine przy użyciu OS X Recovery .

Możesz być w stanie utworzyć nową partycję na bieżącym dysku kopii zapasowych Time Machine nawet bez usuwania go, wykonując czynności opisane tutaj .

W zależności od ilości wolnego miejsca i innych preferencji, możesz chcieć, aby nowa partycja była przeznaczona na przyszłe kopie zapasowe nowego systemu lub może przechowywać tylko jedną najnowszą kopię zapasową starego systemu, wybierając tymczasowo nową partycję w preferencjach Time Machine przed aktualizacją systemu, ale po tym kontynuuje tworzenie kopii zapasowej na starej partycji. Możesz także rozważyć dodanie niektórych wykluczeń, tak aby zawierał on tylko stary system bez danych, których kopię zapasową już tworzysz na starej partycji.

Aby zobaczyć stary zestaw kopii zapasowych po uruchomieniu nowego, potrzebujesz opcji Przeglądaj inne dyski kopii zapasowych .

Zachowywanie kopii zapasowej w inny sposób

Można to zrobić nawet za pomocą interfejsu Time Machine, przed aktualizacją lub po aktualizacji systemu, przywracając starą kopię zapasową systemu w wybranej lokalizacji , na przykład w innym folderze na dysku kopii zapasowej Time Machine lub innym dysku kopii zapasowej.

Innym sposobem jest utworzenie klon starego systemu lub kopii zapasowej Time Machine za pomocą specjalistycznego oprogramowania, takiego jak Carbon Copy Cloner .

Przeniesienie folderu Time Machine Backups.backupdb w inne miejsce na dysku z kopią zapasową, przy użyciu niewielkiej modyfikacji polecenia podanego w odpowiedzi MK, aby odizolować go od zasięgu Time Machine, również załatwi sprawę, ale wymagałoby cofnij proces za każdym razem, gdy potrzebujesz uzyskać dostęp do starych kopii zapasowych za pomocą Time Machine lub wykonać Odzyskiwanie OS X. Z drugiej strony tworzenie trwałej kopii zapasowej w ten sposób jest znacznie szybsze, ponieważ nie wymaga kopiowania niczego.


Warto również zauważyć, że jeśli chcesz zachować kopię zapasową tylko dlatego, że chcesz zachować opcję obniżenia OS X, masz także inną opcję. Jeśli wcześniej kupiłeś lub pobrałeś starszą wersję systemu OS X za pomocą Mac App Store, możesz ponownie pobrać instalatora z historii zakupów w Mac App Store. Nie można jednak uruchomić starszego instalatora z nowszej wersji OS X - najpierw trzeba by usunąć partycję, na której jest obecny system i zainstalować starszą wersję OS X na świeżo. Następnie możesz użyć Asystenta ustawień lub Asystenta migracji do skopiowania danych, kont i / lub ustawień (aplikacje nie będą działać), których kopię zapasową wykonałeś za pomocą Time Machine w poprzednim systemie z nowszym OS X.


1

Dzięki za wątek i odpowiedzi. Mam 2 TB Time Capsule, więc mam miejsce, aby zachować całość poprzednich kopii Time Machine, a także nowych.

Wykorzystałem powyższe informacje, pochodzące z doskonałej już udzielonej odpowiedzi, ale najpierw utworzyłem nowy folder na TMDisk, gdy tylko TMDisk był wyświetlany zamontowany na pasku bocznym, dodałem nowy folder w tym samym miejscu Backups.backupdbi nazwał go backup2013.

Następnie wykonałem następujące czynności w Terminalu, po zmodyfikowaniu oryginału w TextEdit.

sudo /System/Library/Extensions/TMSafetyNet.kext/Helpers/bypass mv \
/Volumes/**TMDisk**/Backups.backupdb/**machinename** \
/Volumes/**TMDisk**/**backup2013**/**machinename**

W powyższym poleceniu zastąp następujące polecenie przed uruchomieniem:

 • **TMDisk** to nazwa woluminu Time Machine
 • **machinename** to nazwa komputera (niezależnie od starego lub nowego)
 • **backup2013** to dodatkowy folder utworzony w celu przechowywania kopii zapasowej wcześniejszej niż Mavericks

Tak jak poprzednio w tym miejscu będzie migawka, aby w przyszłości wykonać pełne przywracanie (trzeba będzie zmienić nazwę z powrotem za pomocą podobnej komendy, jak przed pełnym przywracaniem - stąd zapisanie go w pliku tekstowym).

… I przeniosłem również **machinename**.sparsebundlefolder kopii zapasowej w standardowym widoku Findera mojej Time Capsule. Zapisałem również dokument TextEdit w tym samym folderze, aby w razie potrzeby później go odwrócić.

Ważny

Natychmiast wpadłem w panikę, kiedy otworzyłem Time Machine i zobaczyłem tylko nową kopię zapasową. Kopie zapasowe.backupdb, dzieje się tak, ponieważ przeciągnąłem i upuściłem machinename.sparsebundle w innym folderze na Time Capsule.

Znalazłem drugi folder i dwukrotnie kliknąłem nazwę maszyny, a następnie zamontowałem stary obraz jako osobne urządzenie na pasku bocznym.

Wygląda na to, że Time Machine zresetowała teraz swoją nazwę do wartości domyślnych.


Pomysł przeniesienia folderu z Backups.backupdbmnie pasuje. Nie chcę ponownie partycjonować HD ani przenosić innej. Nie chcę też, aby Time Machine zmieniał nazwę folderu z powrotem na oryginał. W ten sposób wehikuł czasu ponownie generuje kopię zapasową jako pierwszą próbę.
warkoczyk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.