Czy mogę wrócić do etykiet w stylu Mountain Lion zamiast etykiet Mavericks? W jaki sposób?


17

Nie podoba mi się prawie niewidoczne małe kolorowe kropki (tagi), które zastąpiły podświetlone na całej długości etykiety stosowane w Mountain Lion. Czy istnieje sposób na powrót do korzystania z etykiet pełnych pól?


3
Nie sądzę, aby było to możliwe, ponieważ teraz do pliku można dołączyć wiele tagów.
shrx

TAK: istnieje sposób: wróć do samego Mountain Lion! Niestety nie można na ogół łączyć funkcji z różnych wersji systemu OS X.
GEdgar

Odpowiedzi:


10

Mam ten sam problem, podobnie jak inni: po prostu przeszukaj dyskusje wsparcia Apple . Obecnie jedynymi rozwiązaniami są:

  • Ponownie zainstaluj OS X 10.8
  • Zainstaluj PathFinder, łatkę innej firmy, która przywraca etykiety
  • Jeśli PF jest zbyt drogie, spróbuj poprosić o binarność (twórcy TotalFinder), aby również włączyć tę funkcję, ponieważ TotalFinder kosztuje tylko 18 USD, w porównaniu do Pathfindera za prawie 40 USD.

Istnieje również kilka innych częściowych obejść, takich jak kolorowanie folderów za pomocą narzędzi innych firm (choć jest to żmudne i działa tylko w przypadku folderów, a nie plików)

I pamiętaj, aby powiedzieć Apple , że chcesz odzyskać etykiety! Jeśli wystarczająca liczba osób zabierze głos, zmienią to.


1
PathFinder nie jest „łatką”, to oddzielny program do przeglądania plików. Z drugiej strony TotalFinder jest właściwie wtyczką do Finder.app.
Brad Allred,

6

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy tęsknią za kolorowymi tłem od 10.8 i niższymi. Bezpłatne rozszerzenie „ XtraFinder ” ma nową opcję w wersji 0.19 o nazwie „Leagacy Color Label Painting” (w „Appearance”), która przywraca kolorowe tło dla wyszukiwarki w trybie listy.


Jest to osobna aplikacja „Finder”, która może zawierać tę funkcję, ale nie włącza klasycznych etykiet w nowszych systemach operacyjnych.
Naveed Abbas

Doskonale, myślałem, że XtraFinder nie ma tej opcji. Dzięki!
brasofilo

4

W rzeczywistości tak zachowywały się etykiety od Systemu 7 (MacOS 7)

Naprawdę nie pamiętam, czy były one obecne w Systemie 6.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Przywracanie kolorowych etykiet to nowa funkcja w TotalFinder :

Ta funkcja naśladuje stare zachowanie Findera. Wdrożyłem tę opcję, ponieważ wiele osób poprosiło Mountain Lion o kolorowe etykiety.


1
Do jakiej nowej funkcji się odwołujesz i jaki ma ona związek z powyższym pytaniem?
nohillside

1

Ja również opłakuję utratę funkcji „etykiet” dla nowej akcji „tagi” w Mavericks. Moim krótkoterminowym rozwiązaniem jest zmiana standardowej niebieskiej ikony folderu na ikonę koloru, która naśladuje schemat kolorów, który wcześniej stosowałem. To przynajmniej umieszcza identyfikator po lewej stronie nazwy pliku i wyróżnia się lepiej. Poniższy przykład wykorzystuje kolorowe kółka do ikon folderów. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie masz pewności, jak zmienić ikonę folderu, jest to link do samouczka z samouczka ze strony internetowej macmost.com - MacMost Now 465: Tworzenie niestandardowych ikon folderów i plików

Istnieje kilka bezpłatnych źródeł ikon dla komputerów Mac. Użyłem aplikacji „Pixelmator” i aplikacji „Img2icon” do stworzenia niestandardowej biblioteki ikon.


1

Etykiety są nadal obecne w OSX 10.9. Jeśli włączysz stary program (np. Adobe CS5 lub inne starsze wersje), zobaczysz, że w menu Otwarte i zapisujące aplikacje pliki są prezentowane ze starym systemem etykiet. Również jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że Tagi zastąpiły Etykiety w taki sposób, że wszystkie poprzednie etykiety zamieniły się w Tagi, dojdziesz do jedynego możliwego wniosku: że opcja etykietowania jest nadal obecna w OSX 10.9, ale musi być wyłączona.

Musi być proste polecenie, które można upuścić do terminala, aby wrócić do etykiet.


0

Nie ma oficjalnie obsługiwanego sposobu, aby to zrobić (i nie ma nieoficjalnie obsługiwanego hacka, który ponownie go włącza, o którym wiedziałem, dopóki nie przeczytałem odpowiedzi, o której wspomniano PathFinder). Zachowanie tagów w Mavericks w porównaniu do etykiet w każdej poprzedniej wersji OS X jest bardzo różne i nie można wybierać elementów do pracy w jeden sposób, a resztę do pracy w inny, obawiam się, że wszystko albo nic , więc jeśli korzystasz z Mavericks, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest nadzieja na funkcję w ramach przyszłej aktualizacji systemu operacyjnego, która doda rozszerzone opcje do tagów. Jestem pewien, że pojawią się kolejne opcje tagów, ponieważ obecnie jest to w zasadzie funkcja V1 i być może będzie to jedna z nich.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.