Jak można przywrócić układ klawiatury Kotoeri w systemie OS 10.9 do wersji 10.8 i wcześniejszych


1

W OS 10.8 można ustawić układ klawiatury dla japońskiego wprowadzania w Preferencjach Kotoeri. Wartość domyślna to US, która generuje prawidłowy układ klawiatury sprzętowej JIS. W wersji 10.9 Apple usunął to ustawienie preferencji, a układ klawiatury jest teraz ustawiony według tego, który układ był ostatnio używany. Tak więc teraz każdy, kto normalnie używa czegoś innego niż USA, kończy z wyjściem, które nie pasuje do klawiatury JIS, chyba że będzie miał kłopot z przejściem na układ amerykański, zanim to zrobi, co jest poważną niedogodnością. Wygląda na to, że powinno się to naprawić za pomocą jakiejś modyfikacji .plist lub wejścia wiersza poleceń „defaults write”, ale nie wiem, jak to zrobić.

Innym sposobem jest to: Jak ustawić USA jako domyślny układ dla wprowadzania Kotoeri w wersji 10.9, nawet jeśli US nie znajduje się na liście klawiatur użytkownika, ale jest coś innego jak francuski.


Jeśli okaże się, że nikt nie wie, jak naprawić komunikator Apple, możliwe alternatywne japońskie komunikatory są dostępne na google.co.jp/intl/ja/ime
Tom Gewecke

defaults write com.apple.inputmethod.Kotoeri ridp -int 0;killall Kotoeriustawiłby układ klawiatury romaji na US w 10.8, ale wydaje się, że nie ma żadnego efektu w 10.9.
Lri,

@Lri Thanks! Tak, sam próbowałem zmienić klucz ridp. Zastanawiam się, gdzie Apple ukryło ustawienie .plist, które określa układ 10.9.
Tom Gewecke,

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.