Jasność ekranu automatycznie dostosowuje się w OS X Mavericks


27

Właśnie pobrałem OS X Mavericks na mojego MacBooka Pro. Nie wiem, czy to wyjątkowy problem, ale jasność ekranu dostosowuje się sama.

Jeśli ustawię go na około połowę pasków (50%), będę działać, a następnie zauważ, że ekran jest jaśniejszy niż zwykle. Sprawdzę, a będzie to 75% lub więcej. Następnie, gdy otwieram MacBooka ze snu, czasami jasność wynosi 100%, a czasem 10%.

Co daje? Czy w nowym systemie operacyjnym jest ustawienie automatycznej regulacji jasności, które muszę wyłączyć?

Odpowiedzi:


43

Istnieje ustawienie automatycznej regulacji jasności, ale Mavericks nie jest niczym nowym. W Preferencjach systemowych zaznacz Wyświetlacze; ustawienie nazywa się „Automatycznie dostosuj jasność”.

Wyświetla się w Preferencjach systemowych

Reguluje się w oparciu o czujnik światła w pobliżu wbudowanej kamery komputera MacBook. Stwierdziłem, że jest całkiem dobry, ale czasami przechylenie wyświetlacza MacBooka Air nieco dalej niż zwykle spowoduje, że czujnik światła wykryje więcej światła i znacznie rozjaśni wyświetlacz.


Dzięki. Myślę, że to ustawienie nie było zaznaczone, ale może po zainstalowaniu OS X Mavericks zresetowałem ustawienie. Wygląda na to, że to rozwiązało mój problem. Dzięki.
Jessica M.,

3

Przepraszam za „ja też”, ale moje MBA 2012 zaczęło się tak zachowywać po aktualizacji do Mavericks. Oznacza to, że przy stabilnych warunkach oświetlenia otoczenia błyskawica tła ekranu zmienia się. Kiedy otwieram panel Preferencje / Wyświetlacze, widzę suwak poruszający się sam w górę i w dół.

Wyeliminowałem ten objaw, odznaczając pole „Automatycznie dostosuj jasność”, ale wydaje się, że jest to błąd w Mavericks.


1
Być może masz wadliwy czujnik światła.
zigg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.