Jak ustawić skrót klawiaturowy zawierający klawisz Backspace?


10

Moje pytanie jest w tytule: czy OS X pozwala ustawić skrót z backspace, taki jak Ctrl+ Option ⌥+ Command ⌘+ backspace(w moim przypadku do usługi Automator)?

Edycja :
Możesz pomyśleć „Spróbuj sam”; cóż, zrobiłem to. W Preferencjach systemowych → Klawiatura → Skróty próbowałem dodać ten skrót do mojej usługi i nie działa. Problem wydaje się dotyczyć backspace. Ctrl+ Option ⌥+ Command ⌘+ mdziała dobrze.

Czy ktoś zna obejście, które pozwala mi używać backspaceklawisza w skrócie klawiaturowym?


Jeśli chcesz, możesz dodać swoje wyniki jako odpowiedź, aby utrzymać porządek na stronie.
Saaru Lindestøkke

Właściwie moim pytaniem było wiedzieć, czy może być jakieś rozwiązanie.
Matthieu Riegler,

Ach, przepraszam, źle zrozumiałem. Myślałem, że po prostu chcesz wiedzieć, czy skrót może zawierać klawisz Backspace, czy nie.
Saaru Lindestøkke

Odpowiedzi:


6

Aby zmienić skrót do usługi, uruchom plutil -convert xml1 ~/Library/Preferences/pbs.plist, otwórz plist i zmień na przykład

<key>(null) - Some Service - runWorkflowAsService</key>
<dict>
  <key>key_equivalent</key>
  <string>@~a</string>
</dict>

do

<key>(null) - Some Service - runWorkflowAsService</key>
<dict>
  <key>key_equivalent</key>
  <string>@~&#x8;</string>
</dict>

Następnie uruchom ponownie, aby zastosować zmiany.

@ to polecenie, ~ to opcja, a & # x8; jest usuwany (backspace Windows). Forward delete (Windows delete) to & # x7f ;. Ciągi skrótów używają tego samego formatu, co w DefaultKeyBinding.dict .

Aby zmienić globalny zestaw skrótów w sekcji Skróty do aplikacji, uruchom plutil -convert xml1 ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist, otwórz plist i zmień na przykład

<key>Some Menu Name</key>
<string>~@a</string>

do

<key>Some Menu Name</key>
<string>~@&#x8;</string>

Następnie zamknij i ponownie otwórz aplikacje, aby zastosować zmiany.

Skróty specyficzne dla aplikacji są przechowywane w ~ / Library / Preferences / *. Plist i ~ / Library / Containers / * / Data / Library / Preferences / *. Plist.


Nie wiem, czy yosemite traktuje ten plik inaczej, czy też mój problem dotyczy Chrome, ale nie mogę go uruchomić. Zapisanie pliku z nowym powiązaniem klawiszy nie jest propagowane do preferencji skrótów klawiaturowych, ani nie pojawia się w menu chrome. Ostrzegając ludzi, którzy często używają skrótów klawiszowych, takich jak ja, miałem trudności z dostosowaniem skrótów klawiaturowych w całym systemie OSX (pochodzących z systemu Windows i Linux). Chociaż wydaje się, że istnieje wiele możliwości drobiazgowego dostosowywania, znajduję mnóstwo błędów w skrótach klawiszowych OSX jako całości.
aaaaaa,

Pamiętaj, że musisz usunąć lub ponownie przypisać wszelkie inne powiązania do tych samych kluczy, w przeciwnym razie to nie zadziała
wrossmck

0

Chociaż nie jest to bezpłatne, Keyboard Maestro rozwiąże twój problem.

Oto bardzo prosty przykład: po prostu ustaw klawisz skrótu na ⌘Usuń (naciskając ⌘ + ⌦) i przypisz element menu, aby go aktywować. Możesz także określić aplikacje, w których będzie działał skrót, aby ponownie użyć wyzwalacza.

Klawiatura Maestro Macro

Oczywiście, biorąc pod uwagę, że jest to bardzo potężny program makr, możesz ustawić go tak, aby wykonywał znacznie bardziej skomplikowane zadania - od uruchamiania Applescripts po manipulowanie Markdown .


0
 • Krok 1 - zdobądź karabinek (jeśli nie jest jeszcze na twoim Macu, co może być).
 • Krok 2 - otwórz Karabiner
 • Krok 3 - przejdź do „Zmień klucz ukośnika odwrotnego”
 • Krok 4 - kliknij „zmień ukośnik odwrotny, aby przejść do usunięcia / + (Fn + ukośnik odwrotny do ukośnika”
 • Krok 5 - zamknij okno.

To powoduje, że klawisz odwrotnego ukośnika jest klawiszem usuwania. Nigdy nie używam ukośnika odwrotnego, więc działa dla mnie świetnie. Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.