Nie można zaktualizować MacPorts po aktualizacji do Mavericks


2

Uruchomiłem port selfupdatei MacPorts próbował zaktualizować się do wersji 2.2.1, ale ostatecznie nie udało się. Po dodaniu -vflagi widzę, że kompilacja kończy się niepowodzeniem po tych wierszach:

checking for Tcl configuration... configure: error: Can't find Tcl configuration definitions
Command failed: cd     /opt/local/var/macports/sources/rsync.macports.org/release/tarballs/base && CC=/usr/bin/cc OBJC=/usr/bin/cc ./configure --prefix=/opt/local --with-tclpackage=/Library/Tcl --with-install-user=root --with-install-group=admin --with-directory-mode=0755 --enable-readline && make SELFUPDATING=1 && make install SELFUPDATING=1
Exit code: 1

Jak mogę odzyskać MacPorts?

Odpowiedzi:


3

Musisz zaktualizować narzędzia wiersza poleceń, które instaluje Xcode. Z jakiegokolwiek powodu Xcode nie chce sam ich aktualizować, ale możesz go wymusić, uruchamiając xcode-select --install. Spowoduje to otwarcie monitu GUI; wybierz „Instaluj” i pozwól instalatorowi zrobić to samo. Po tym MacPorts powinien zbudować się pomyślnie. (Być może trzeba będzie najpierw przerobić; rehashw tcsh, hash -rw bash i zsh (myślę).)


0

Zainstalowałem dystrybucję ActiveTCL z Active State. Przypomniałem sobie niejasno, że to konieczne; Właśnie kupiłem nową maszynę, ma Mavericks i umieściłem na niej dystrybucję ActiveState TCL przed nawracaniem instalacji MacPorts.


Czyli Mavericks był już gotowy? Nie musiałeś aktualizować? Wyobrażam sobie, że okoliczności są nieco inne niż wtedy, gdy miałem problem.
Garrett Albright

Instalacja ActiveTCL z pewnością nie jest konieczna w przypadku MacPorts. Może to nawet nie być odpowiedni Tcl, ponieważ MacPorts obecnie nie działa z MacPorts.
neverpanic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.